Cegła wiecznie modna! Dlaczego warto ją wybrać?
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Cerrad.
Cegła szturmem podbiła świat designu i dumnie wkroczyła na salony. Inspiruje architektów, którzy chętnie wykorzystują jej surowy wygląd do tworzenia niebanalnych i klimatycznych projektów. Obecnie cegła nie jest już wyłącznie domeną pofabrycznych wnętrz – zdobi domową przestrzeń, dodając jej uroku, charakteru i ciepła. Sprawdzi się nie tylko w salonie, ale także w sypialni, kuchni, a nawet – łazience. Dlaczego urządzając mieszkanie, warto po nią sięgnąć?
Jeszcze do niedawna cegła kojarzyła się nam głównie ze starymi kamienicami lub poprzemysłowymi budynkami. Dziś jest modnym elementem aranżacji, detalem, który wpływa na ostateczny efekt i tworzy we wnętrzu wyjątkową atmosferę. Jednak naturalna cegła nie jest idealna – jest ciężka, dość droga, a jej układanie jest prawdziwym wyzwaniem nawet dla fachowców. Co więcej – żeby zachowała swój urok jak najdłużej, należy poświęcić jej czas i zadbać o regularną impregnację. Pamiętajmy także o tym, że nie każdy z nas mieszka w zabytkowej kamienicy i ma szansę odsłonić naturalną cegłę, aby pokazać ją światu. Co zrobić, gdy marzymy o oryginalnej, ceglanej ścianie? Naprzeciw oczekiwaniom klientów wychodzi marka Cerrad, która stworzyła innowacyjne płytki imitujące cegłę i zachwycające amatorów tego tworzywa nie tylko swoim wyglądem, ale także właściwościami. Poznaj 3 zalety cegłopodobnych płytek, które przekonają Cię, że pokryta nimi ściana to doskonały pomysł na piękne i funkcjonalne wnętrze.
Ceglana ściana to prosty przepis na stylową przestrzeń
W domach ceglane ściany pojawiły się wraz z rosnącą popularnością stylu industrialnego i loftów. Surowa, minimalistyczna estetyka skradła serca miłośników pofabrycznych budynków, którzy klimat starych, przemysłowych obiektów przenieśli do swoich mieszkań. Cegła, obok betonu i wiszących żarówek jest głównym atrybutem tej stylistyki. W tak zaaranżowanych wnętrzach idealnie sprawdzają się cegłopodobne płytki Piatto red, które perfekcyjnie odzwierciedlają wygląd chropowatej i nadszarpniętej przez czas czerwonej cegły. Natomiast wielbiciele odważnych, designerskich rozwiązań powinni sięgnąć po czarne płytki Foggia nero, które dodadzą wyrazistości każdej ścianie. Weźmy jednak pod uwagę, że tak mocny element aranżacji może przytłoczyć pomieszczenie, dlatego należy stosować go z umiarem – jedna ceglana ściana w zupełności wystarczy, żeby stworzyć niezwykły klimat. Jednak nie tylko amatorów industrialnego designu zachwyci zastosowanie cegły w mieszkaniu. Jej wykorzystanie to świetny pomysł na urozmaicenie nowoczesnego wnętrza. Entuzjaści wielkomiejskiej atmosfery, intrygującego wzornictwa i szkła również chętnie sięgają po cegłę. Ich wzrok z pewnością przykują szaro-białe płytki Piatto gris lub nieco ciemniejsze Piatto antracyt, które staną się doskonałym uzupełnieniem modernistycznie zaaranżowanej przestrzeni i stworzą harmonijną kompozycję z czarno-białymi meblami na wysoki połysk. Dla osób preferujących prostotę, dwukolorowe lub monochromatyczne wnętrze to idealny wybór. Jeśli jednak tak urządzony salon jest dla nas zbyt spokojny, możemy go skutecznie ożywić, wprowadzając jeden intensywny kolor w dodatkach – na zasłonach, poduszkach i obrazach. Z płytkami w odcieniach szarości pięknie współgrają dekoracje w tonacji żółtej, niebieskiej lub czerwonej. W jakich innych wnętrzach sprawdzi się płytka klinkierowa? Z powodzeniem mogą ją zastosować także zwolennicy popularnego obecnie stylu skandynawskiego. Estetyka, która przywędrowała do nas z krajów nordyckich, charakteryzuje się zamiłowaniem do jasnych barw, naturalnych materiałów i dużej ilości światła. W tak urządzonym pomieszczeniu warto sięgnąć po białą cegłę Foggia blanco, która rozjaśni pokój i sprawi, że stanie się bardziej przytulny. Bez względu na styl, w jakim urządziliśmy mieszkanie, cegła to znakomity sposób na uatrakcyjnienie przestrzeni. Ożywi całość i wprowadzi unikalny, niepowtarzalny klimat. Ceglana ściana wspaniale komponuje się z industrialnym, nowoczesnym i skandynawskim designem, ale także we wnętrzach klasycznych i urządzonych w duchu vintage sprawdzi się idealnie.
Ceglana ściana jest uniwersalna – pięknie wygląda w każdym pomieszczeniu
Kiedyś cegła wykorzystywana była głównie do tworzenia elewacji, dziś stanowi element dekoracyjny, który doskonale łączy walory estetyczne z funkcjonalnymi. Cegłopodobne płytki wspaniale prezentują się w salonie – sprawiają, że pokój wygląda wytwornie i elegancko. Na ścianie obłożonej klinkierową cegłą warto stworzyć galerię obrazów, grafik lub rodzinnych zdjęć – uzyskamy wówczas stylowy efekt, rodem z nowoczesnej wystawy. Zaaranżowana w ten sposób ściana stanowi także atrakcyjne tło do wyeksponowania klasycznych lub nietypowych mebli oraz roślin doniczkowych. W sypialni natomiast cegłę powinniśmy ułożyć za zagłówkiem – wykreujemy wówczas subtelną ramę i wydzielimy część wypoczynkową od reszty pomieszczenia. Barwę płytek należy dopasować do kolorystyki dominującej w pokoju. Polecamy cegły w tonacji czerwieni lub miodu jak np. Piatto honey, dzięki którym sypialnia zyska ciepły i przytulny klimat lub w odcieniu szarości np. Foggia gris, które wprowadzą do pomieszczenia nastrojową atmosferę i będą sprzyjały relaksowi po długim dniu pracy. Gdzie jeszcze możemy zastosować ten wyjątkowy materiał? Z pewnością w kuchni! Cegła klinkierowa to bardzo dobra alternatywa dla tradycyjnych płytek, które mają zabezpieczać ścianę nad kuchennym blatem. Dzięki temu, że imitujące cegłę płytki są wytrzymałe i odporne na działanie wilgoci, mogą stać się ozdobą nie tylko każdej kuchni, ale także łazienki.
Nie zapominajmy o walorach praktycznych!
Aranżując mieszkanie, często kierujemy się względami estetycznymi. Chcemy, żeby przestrzeń była przede wszystkim atrakcyjna wizualnie, jednak warto wziąć pod uwagę także aspekt praktyczny. Cegłopodobne płytki są efektowne i dostępne w wielu różnych kolorach, dlatego każdy ma szansę znaleźć odcień i wzór, który najlepiej uzupełni naszą wizję. Jednak cegłę klinkierową warto wybrać nie tylko ze względu na niewątpliwe walory wizualne, ale także z powodu funkcjonalności. Dzięki swoim właściwościom płytki klinkierowe są najlepszym rozwiązaniem na stworzenie elewacji budynków i ogrodzeń. Właśnie dlatego, cegłopodobne płytki świetnie sprawdzają się w każdym wnętrzu i zdecydowanie przewyższają swoimi właściwościami zwykłą cegłę. Zastosowanie płytek klinkierowych powoduje, że ściana prezentuje się nienagannie przez wiele lat, jest odporna na działanie słońca, nie zmienia naturalnego koloru i nie ulega zarysowaniom. Dzięki swoim licznym zaletom może być z powodzeniem stosowana zarówno w kuchniach, jak i łazienkach. Cegłopodobne płytki Cerrad skutecznie łączą piękno i niewymuszony urok naturalnej cegły z solidnością i funkcjonalnością płytek klinkierowych.
Cegła zachwyca – doskonale wpisuje się we wnętrza urządzone w stylu nowoczesnym, skandynawskim, industrialnym i retro oraz wspaniale prezentuje się w każdym pomieszczeniu. Nic dziwnego, że ma tylu zwolenników - w końcu zaaranżowana przy jej pomocy przestrzeń zyskuje ponadczasowy czar i niepowtarzalny klimat. Płytki klinkierowe Cerrad to najlepszy wybór dla osób, które gustują w rozwiązaniach łączących funkcjonalność z walorami estetycznymi. Niepowtarzalne wzornictwo, idealna imitacja naturalnej cegły, trwałość i niezwykłe właściwości fizyczne to największe atuty cegłopodobnych płytek marki Cerrad.
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Cerrad.