Panele podłogowe – drewno w Twoim zasięgu!
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką SWISS KRONO.
Coraz częściej marzymy o domach pełnych naturalnego charakteru. Być może wszechobecny zgiełk i ciągły pośpiech za zawodowym spełnieniem są pobudką do tego, by mieszkanie stało się miejscem pełnym inspirujących elementów, dzięki którym uciekamy od pędzącej rzeczywistości i ładujemy życiowe baterie. Współczesne koncepcje toną w pastelowych barwach okrywających ściany, sofy pokrywają miękkie tkaniny udekorowane rzędem poduszek, a materiałem dominującym nie tylko na salonach, lecz także w sypialnianych alkowach i kuchniach jest drewno – gwarantujące ciepło i przytulność.
Podłoga nie musi wiązać się ze sporym wydatkiem, zwłaszcza jeśli chcemy postawić na rozwiązania nie tyle trwałe, co zachwycające. Rynek oferuje wiele materiałów, które doskonale imitują niepowtarzalny rysunek słojów, i – oprócz wrażeń estetycznych – zapewniają świetne walory użytkowe. Co wybrać, by podłoże było solidne, bezpieczne i do tego efektowne? SWISS KRONO – producent drewnopochodnych paneli podłogowych – przedstawi ciekawą alternatywę dla prawdziwego dostojnego dębu czy intrygującego orzecha i skonfrontuje ją z panelami winylowymi. Przeczytajcie, który wariant wygra pojedynek na piękno i funkcjonalność.
Wyjątkowy charakter drewna niższym kosztem
Prawdziwe drewno ma w sobie coś z magii. Jednak sam surowiec oraz praca jaką wkłada każdy rzemieślnik w to, by deska służyła przez lata to szereg elementów, które jednocześnie wpływają na jej cenę. Piaskowanie, patynowanie, szlifowanie i inne zabiegi sprawiają, że za metr kwadratowy olejowanej dębowej deski szczotkowanej musimy zapłacić – bagatela – 300 zł! Ceny szlachetnych produktów przyprawiają o zawrót głowy, dlatego producenci wychodzą naprzeciw marzeniom tych, którzy pragną otoczyć się intrygującą głębią materii, bez ponoszenia horrendalnych kosztów. Dziś nietuzinkowa faktura jesionu czy szczególny charakter dębowej belki są dostępne już za mniej niż 100zł/m². Panele podłogowe to tańsza – ale równie piękna – alternatywa dla naturalnego surowca. Zaawansowane procesy produkcyjne prowadzą do tego, że estetycznie wykończone deski idealnie odwzorowują prawdziwe sęki, a wśród dostępnych możliwości możemy znaleźć korzystne cenowo warianty, jak kolekcje SWISS KRONO, które składają się aż w 80% z drewna i kosztują w granicach 30–100 zł/m². Na rynku znajdziemy też panele winylowe. Ich cena waha się pomiędzy 80–200 zł/m², a walory techniczne i użytkowe nieco różnią się od rozwiązań drewnopochodnych.
Jak stworzyć efektowną aranżację z panelami na podłodze?
Świat paneli podłogowych to wstęp do kreacji idealnego miejsca. Dzięki nowoczesnym technologiom i zaawansowanym procesom produkcyjnym możliwe jest uzyskanie nie tylko szlachetnego piękna drewnianej materii, lecz także głębokiej struktury, idealnie oddającej fakturę prawdziwej dębowej belki czy wiązu. Wyczuwalna pod palcem specyficzna powierzchnia daje wrażenie naturalności i pomaga w uzyskaniu ciepłej oraz efektownej aranżacji. Kolekcje Aurum oraz Platinium – marki SWISS KRONO – stanowią zbiór unikatowych rozwiązań doskonale odwzorowujących prawdziwe sęki, rysunek słojów i unikalną barwę poszczególnych gatunków drzew – od wiązu, dębu po orzech czy platan. Inspirowane stylem skandynawskim i nowoczesnymi trendami warianty w odcieniach szarości i chłodnego beżu podkreślą współczesny klimat przestrzeni, a także dodadzą przestronności małym metrażom. Z kolei ciemne i intensywne tonacje będą eleganckim zwieńczeniem reprezentacyjnego salonu lub kuchni, w której królują drewniane lub białe meble i naturalne akcenty. Bogata kolorystyka paneli drewnianych otwiera możliwości do oryginalnych aranżacji.
Panele winylowe a panele podłogowe laminowane. Które wybrać?
Panele drewniane – oprócz drewna – zbudowane są z elementów takich jak żywica syntetyczna, papierowa warstwa dekoracyjna oraz overlay, który chroni przed ścieraniem, dzięki czemu wykazują wysoką klasę użyteczności i mogą być stosowane nawet w obiektach o dużym natężeniu ruchu. Nie straszne im wesołe harce najmłodszych domowników czy urazy oraz uderzenia, dlatego z powodzeniem mogą być zamontowane w przedpokoju, salonie czy kuchni. Panele winylowe z kolei złożone są z polichlorku winylu – PVC – czyli syntetycznego polimeru. Produkty także są trwałe i odporne, jednak pod wpływem bardzo wysokich temperatur mogą ulegać deformacji. Zasadnicza różnica dotyczy także współpracy z ogrzewaniem podłogowym, które nie z każdym materiałem tworzy zgrany duet. Panele winylowe dobrze przenikają ciepło i natychmiast osiągają optymalną temperaturę, ale rezultat jest jedynie pozorny, ponieważ bardzo szybko też ją tracą. Ten problem nie występuje w przypadku paneli drewnianych, utrzymujących odpowiednie ciepło i gwarantujących przyjemne wrażenia przez długie zimowe i jesienne wieczory.
Jak zamontować panele drewniane, a jak winylowe?
Montaż paneli podłogowych to ważny temat, ponieważ dobrze położona posadzka jest fundamentem funkcjonalnego mieszkania. W tym aspekcie panele drewniane SWISS KRONO wygrywają konkurencję na łatwość oraz szybkość, ponieważ nawet laik może wykonać tę czynność samodzielnie, bez pomocy fachowca. Innowacyjny zamek bezklejowy – EXPRESS CLICK SYSTEM – sprawia, że układanie produktu jest błahostką! Zaletą podłóg z kolekcji Kronopol Platinium oraz Aurum jest także to, że posiadają dopasowane kolorystycznie cokoły, co umożliwi stworzenie idealnie odciętego podłoża od ściany i wpłynie na jeszcze lepszy efekt wizualny. W przypadku montażu paneli drewnianych można także skorzystać z dużego wyboru podkładów, które niwelują wszelkie nierówności podłogi i zwiększają wygodę podczas układania. Winylowe warianty niestety cechuje nie tyle trudniejszy, co droższy montaż związany uzyskaniem gładkiej posadzki, koniecznej do prawidłowego przymocowania winylu. Często wiąże się to z pomocą specjalisty oraz dodatkowymi kosztami.
Szala zwycięstwa zdecydowanie przechyla się na stronę paneli drewnianych, które stanowią doskonały kompromis pomiędzy wyglądem naturalnego surowca, ceną oraz odpornością. Drewno w wyjątkowo praktycznej odsłonie to propozycja marki SWISS KRONO na wykreowanie klimatycznego lokum ze szlachetną materią na podłodze, bez ogromu wydatków i z równie pięknym rezultatem.
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką SWISS KRONO.