Bezprzewodowa technologia, czyli jak stworzyć inteligentny dom?
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Hager.
Informacje o Smart Home i nowoczesnej instalacji pojawiają się coraz częściej w internecie, gazetach czy programach wnętrzarskich. Tylko jak w praktyce stworzyć ten inteligentny dom? Czy trzeba planować taką instalację już na etapie wylewania fundamentów? Czy potrzebny jest gruntowny remont naszej już istniejącej instalacji? Odpowiedzią na te pytania jest kontroler coviva Smartbox, którego praca opiera się na bezprzewodowej instalacji quicklink.
Jak to działa?
Nawet jeśli nie posiadamy nowoczesnej instalacji elektrycznej przystosowanej do obsługi inteligentnych rozwiązań, możemy użyć bezprzewodowych elementów systemu bezprzewodowego qiucklink marki Hager. Są to kompaktowe moduły podtynkowe, które umieszczamy za włącznikami światła, gniazdami zasilającymi lub bezpośrednio w obudowach lamp lub rolet. Wszystkie te moduły konfiguruje się w prosty sposób bez użycia narzędzi, tylko poprzez naciśnięcie przycisków. Następnym krokiem jest dodanie coviva Smartbox czyli urządzenia sterującego, które zbiera wszystkie dane wysyłane przez instalację quicklink. Po skonfigurowaniu systemu przez instalatora, użytkownik za pośrednictwem e-maila otrzymuje link, którym aktywuje swoje konto. Teraz wystarczy zainstalować aplikację na tablecie czy telefonie i możemy sterować wszystkimi funkcjami naszego rozwiązania Smart Home.
Czym konkretnie można sterować z coviva Smartbox?
Aplikacja coviva Smartbox pozwala ustawić temperaturę w naszym domu dostosowaną do potrzeb użytkowników oraz pory dnia. Kiedy mieszkańcy są poza domem temperatura jest obniżona, a tuż przed ich powrotem do domu wzrasta, by mogli poczuć się komfortowo. Codziennej pobudce może towarzyszyć uniesienie rolet, by wpuścić odrobinę słońca, a łazienka może przywitać nas ciepłą podłogą. Scenariusze świetlne pozwolą jednym przyciśnięciem automatycznie dopasować natężenie oświetlenia odpowiednio do wykonywanych czynności np.: jaśniejsze oświetlenie podczas pracy i nauki, a komfortowy półmrok podczas oglądania telewizji czy relaksu przy dobrej lekturze. Za pomocą intuicyjnej aplikacji na smartfonie będziemy mogli także dopasować pozycję rolet wewnętrznych i zewnętrznych, aby światło słoneczne nie utrudniało pracy przy komputerze lub kiedy chcemy zachować odrobine prywatności wieczorem.
Jak coviva Smartbox dba o bezpieczeństwo?
Wszystkimi funkcjami naszego Smart Home możemy sterować zdalnie, obojętnie czy jesteśmy w pracy czy na długich wakacjach z rodziną. Podczas nieobecności możemy ustawiać scenariusze świetlne, aby zasymulować naszą obecność w domu. Możemy opuszczać i podnosić rolety oraz skonfigurować czujniki dymu i obecności, tak by coviva natychmiast wysłała powiadomienie o możliwym zagrożeniu. Producent zadbał też o bezpieczeństwo naszych danych, ponieważ wszystkie informacje przechowywane są w pamięci urządzenia coviva Smartbox. W przypadku korzystania z funkcji zdalnego dostępu dane są szyfrowane, a połączenie następuje z wykorzystaniem serwisu DynDNS.
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Hager.