Flizy, płytki czy kafelki? Zaaranżuj łazienkę inspirowaną wyjątkową wystawą!
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Maxfliz Salony Wyposażenia Wnętrz.
Wakacje to pora rekreacji, podróży i odpoczynku od normalnego trybu życia. Cieszymy się towarzystwem najbliższych, ale i odkrywamy odległe lądy albo znajdujemy siebie na nowo. W tym czasie szukamy też inspiracji na chłodniejsze miesiące spędzane w domu, który ma być nie tylko bezpieczną przystanią, ale i wnętrzem zaaranżowanym z pomysłem. Kiedy odrywamy się od codzienności i odwiedzamy wyjątkowe miejsca, nasza wyobraźnia pracuje na wysokich obrotach. Co podpowie nam po obejrzeniu niesamowitej wystawy?
„Flizy, płytki i kafelki - dizajn w polskich łazienkach po 1989 roku” to prawdziwa gratka nie tylko dla zainteresowanych ceramiką. Piękną łazienkę umilającą domownikom codzienną higienę i zachwycającą gości swoim wystrojem chciałby mieć przecież każdy z nas. Nie wszyscy jednak mogą pochwalić się aranżacyjną fantazją i wiedzą z zakresu wzornictwa. Wspólnie z marką Max-Fliz przedstawiamy niepowtarzalną okazję, by to nadrobić! Zapraszamy na ekspozycję, która zainspiruje Was do urządzenia wyjątkowej łazienki w Waszych domach.
Polska łazienka wczoraj i dziś
Co zobaczymy na wystawie dostępnej w krakowskim salonie Max-Fliz? Ekspozycja łączy w sobie historię łazienkowego wzornictwa z prezentacją współczesnych trendów. Dzięki temu dowiemy się nie tylko o tym, co proponują nam dzisiejsi projektanci, ale także jaka moda panowała w polskich łazienkach 25 lat temu. Czy płytki sprzed ćwierćwiecza mają jeszcze jakieś znaczenie? Oczywiście! Historia dizajnu stanowi niewyczerpane źródło inspiracji do aranżacji współczesnych wnętrz w naszych domach. Niektóre trendy nigdy nie przemijają, inne można zaadaptować do nowych warunków lub połączyć z nowoczesnymi elementami.
Wystawa „Flizy, płytki i kafelki - dizajn w polskich łazienkach po 1989 roku” składa się z czterech części, dlatego każdy powinien znaleźć w niej coś dla siebie. „Jak to jest zrobione?” to fragment ekspozycji, który przypadnie do gustu zainteresowanym procesem produkcji płytek. Będziemy mogli obejrzeć obiekty przeniesione z hali fabrycznej, dotknąć niewypalonej płytki czy zapoznać się z ciekawymi zdjęciami i video.
Współczesne wzornictwo łazienkowe jest przedmiotem drugiej części wystawy. „Warto znać” prezentuje najciekawsze produkty polskich łazienek, które będzie można odnaleźć w salonie dzięki specjalnie przygotowanej mapce. Głównymi bohaterami części „Czy to jeszcze pamiętasz?” są kultowe flizy, płytki i kafelki. Zobaczymy 10 obiektów, które tuż po transformacji ustrojowej można było znaleźć w wielu polskich domach. Czwarty fragment ekspozycji przedstawia polskie łazienki w obiektywie magazynu „Cztery Kąty”. Dzięki jego uprzejmości będziemy mogli przyjrzeć się kolekcji zaskakujących i ponadczasowych, śmiesznych i strasznych projektów ostatnich lat.
Moc łazienkowych inspiracji
Wyjątkowość wystawy tkwi też w sposobie jej prezentacji. Flizy, płytki i kafelki będą wędrować po Polsce przez kilka miesięcy. Do 20 sierpnia możemy oglądać je w krakowskim salonie Max-Fliz przy ul. Zakopiańskiej 58. Kto nie zdąży w tym czasie dotrzeć do Krakowa, ma jeszcze szansę zobaczyć wystawę w dwóch miastach. Od 6 września do 30 października obejrzą ją mieszkańcy Wrocławia oraz odwiedzający miasto turyści, a zwłaszcza pasjonaci wzornictwa i ceramiki. Wystawę będzie można podziwiać także w salonie firmy w Katowicach od 5 listopada do 31 grudnia.
Ekspozycja powstała w ramach współpracy z krakowskim Muzeum Narodowym. Tamtejsza wystawa „Z drugiej strony rzeczy. Polski dizajn po 1989 roku” skupia się na zmianach, z jakimi mierzyli się polscy projektanci w warunkach rodzącego się kapitalizmu. Przedstawia też wpływ postmodernizmu i innych międzynarodowych nurtów na prace naszych rodzimych artystów oraz ich próby poszukiwania twórczej odrębności.
Wystawa „Flizy, płytki i kafelki - dizajn w polskich łazienkach po 1989 roku” dostępna w salonach Max-Fliz doskonale wpisuje się w dyskurs o kondycji kultury materialnej oraz roli projektowania i wzornictwa we współczesnym świecie, a także w mikroskali – we wnętrzach naszych domów. Ekspozycji towarzyszyły również inne wydarzenia promujące zamiłowanie do ceramiki i wzornictwa. W czerwcu mieliśmy przyjemność wysłuchać wykładu Moniki Gibes, blogerki i pasjonatki płytek ceramicznych. Odbyły się również warsztaty „Ławki flizowane, czyli dizajn po krakosku!”, podczas których stworzyliśmy wyjątkowe ławki inspirowane słynnym projektem Gaudiego.
Choć w otaczającej nas bogatej, różnorodnej i wielobarwnej rzeczywistości trudno narzekać na brak inspiracji, wciąż szukamy tych naprawdę wyjątkowych i niepowtarzalnych pomysłów na aranżację wnętrz w naszym domu. Takie rodzą się pod wpływem nowych doświadczeń i wrażeń wizualnych, których dostarcza nam obcowanie z tym, co piękne. Wystawa „Flizy, płytki i kafelki - dizajn w polskich łazienkach po 1989 roku” to doskonała okazja do znalezienia wnętrzarskich inspiracji. Świeże pomysły warto zrealizować w łazience, która jest już nie tylko miejscem dbania o higienę osobistą, ale i przestrzenią relaksu. Z aranżacją zainspirowaną najlepszymi tradycjami polskiego wzornictwa i nowymi propozycjami ekspertów z branży łazienek stanie się ona prawdziwie pięknym wnętrzem w naszym domu.
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Maxfliz Salony Wyposażenia Wnętrz.