Co powinno zanleźć się w opisie projektu na stronie www?
Unikalne i wartościowe opisy projektów to klucz do sukcesu i budowania pozycji marki. Wpływają one nie tylko na budowanie autorytetu architekta, ale też traktowane są przez algorytm Google jako unikalne i wartościowe. Co więcej dobrze skonstruowane opisy wpływają na zwiększenie ruchu organicznego - wyższą pozycję w wyszukiwarce Google, a zatem większe szanse na znalezienie pracowni przez potencjalnego klienta.
Jak stworzyć takie opisy? Oto najważniejsze zasady:
pamiętaj o przymiotnikach i cechach opisujących projekt, np. materiał, wielkość pomieszczenia, kolor, styl wnętrza: „kuchnia w stylu skandynawskim”, „kuchnia z jadalnią o powierzchni 20 m2”, „biała drewniana podłoga”, „ściana z cegły”
w opisach możesz sygnalizować miejscowość/region, w którym działasz, np. "remont domu niedaleko Wrocławia", "remont domu w Górach Orlickich", "metamorfoza domu na Dolnym Śląsku"
opisuj wszystkie zdjęcia - pamiętaj, że klient szuka konkretnych rozwiązań np. „remont kuchni”, „aranżacja kuchni połączonej z jadalnią”, „kapitalny remont domu”. Im więcej szczegółów podasz przy konkretnym zdjęciu (np. zdjęciu ilustrującym kuchnię), tym łatwiej dotrzesz do osób zainteresowanych konkretnymi rozwiązaniami.
twórz oryginalne opisy - w pozycjonowaniu liczy się unikatowość - nie korzystaj z tych samych opisów, dbaj o różnorodność w każdym serwisie
W opisach wykorzystuj słowa/frazy kluczowe, które zwiększą widoczność Twojej pracowni w Google. Jeśli nie wiesz jakie hasła będą najlepsze, możesz skorzystać z bezpłatnych narzędzi do znajdowania słów kluczowych pod kątem SEO: Google Search Console, Ubersuggest. Wstępną orientację w tym, co jest popularne ułatwiają również podpowiedzi z wyszukiwarki Google.
W galerii wnętrze zaprojektowane przez Karolinę Rutka-Głogocką / Kwadraton.
Przykładowy opis projektu na stronę www
Kapitalny remont domu o powierzchni 250 m2
Niszczejący dom w Górach Orlickich nadawał do wyburzenia lub gruntownej przebudowy.
Dawny klimat posesji urzekł inwestorów, dlatego zdecydowali się przeprowadzić modernizację domu zachowując oryginalne elementy zabudowy: kamienną piwnicę, strop Kleina oraz drewniane belki stropowe. Przebudowy wymagał zarówno budynek, jak i jego wnętrze. Bryła budynku składała się z dwóch głównych części – mieszkalnej i gospodarczej. Nowi właściciele wyburzyli wewnętrzne ścianki działowe oraz powiększyli niektóre otwory okienne.
W części domu, która pierwotnie służyła za mieszkalną zaaranżowano przestronną strefę kuchenno-jadalnianą. Aby podkreślić sielskość aranżacji, wyeksponowano belki sufitowe pomalowane na biało, ścianę z surowej, czerwonej cegły oraz jasne deski podłogowe. Całość wpisuje się w ciepłą skandynawską stylistykę.
Parter podzielony został na dwie główne części: kuchnię z jadalnią oraz bawialnię z salonem. W drugiej części domu główny element stanowi prostokątne okno z siedziskiem – to wokół niego toczy się życie, o każdej porze dnia. W tej przestrzeni, z uwagi na jej wielkość wyeksponowano również prace zaprzyjaźnionych artystów obrazy autorstwa Iriny Vilim, dodatki z wieluńskiej Projektowni V+G oraz designerskie stoły i stoliki wrocławskiej firmy Piece of wood autorstwa Wojtka Srzednickiego z przykuwającymi uwagę blatami.
Po przebudowie domu powstały dwie łazienki: jedna na poddaszu, druga na parterze domu. Szarości przełamują tutaj płytki ceramiczne imitujące pomalowane deski. Dzięki nim zaakcentowano strefy pomieszczenia oraz wprowadzono interesujący motyw kolorystyczny.
Na piętro z antresolą prowadzą drewniane schody ze szklanymi, nowoczesnymi balustradami. Antresola, z której najpiękniej prezentuje niesztampowa przestrzeń całego domu stanowi również część wypoczynkową i rekreacyjną. Bezpośrednio z niej dostępne są dwie niewielkie sypialnie.
Dopełnieniem domu jest teren wokół domu. Naturalny charakter ogrodu powstał dzięki wykorzystaniu ukształtowania terenu oraz bliskości lasu.