Cersanit
Cersanit
Opublikowany:   Zmodyfikowany:  

Podwieszana miska WC – jaką wybrać? 6 rzeczy, które należy wziąć pod uwagę


Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Cersanit.


W projektach nowoczesnych łazienek coraz częściej pojawiają się podwieszane miski WC, które godnie zastąpiły klasyczne stojące sedesy. Aby wisząca miska posłużyła nam jednak przez lata, podczas jej zakupu warto zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Wspólnie z marką Cersanit podpowiadamy czym kierować się przy jej wyborze.

Sedes to jeden z najważniejszych elementów wyposażenia łazienki. Musi być nie tylko funkcjonalny, ale i pasować do całego wystroju wnętrza. Wiszące miski WC Cersanit występują w różnorodnych stylach, kształtach i rozmiarach, a dzięki temu z łatwością można dopasować je do każdego rodzaju wnętrza. Często wyposażone są też w różne nowoczesne systemy i technologie, a przez to sprostają oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Czy miska wisząca to dobry wybór?

Przed zakupem podwieszanej miski WC warto zastanowić się czy na pewno jest to produkt, który będzie pasował do naszej łazienki. Zazwyczaj są one nieco droższe od swoich stojących odpowiedników, ale ich zakup wiąże się z wieloma korzyściami. Przede wszystkim montowane są na stelażu podtynkowym, który ukrywa cały mechanizm spłukujący. Dzięki temu są bardzo dyskretne, a przez to idealnie wpasują się w każdy wystrój. Zawieszana konstrukcja miski WC sprawia, że jej zastosowanie pozwala zaoszczędzić kilka centymetrów powierzchni łazienki i optycznie ją powiększyć. Ma to także wpływ na funkcjonalność, a mówiąc konkretniej – na sprzątanie przestrzeni wokół sedesu. Pod wiszącą miską z łatwością zmieści się szczotka do odkurzacza lub mop, a dzięki temu łatwiej będzie zachować w czystości znajdującą się pod nią podłogę.

Na co natomiast zwrócić uwagę przy wyborze miski WC? Oto 6 najważniejszych aspektów:

1. Wielkość łazienki

Zaletą podwieszanych misek WC jest fakt, że dobrze sprawdzą się na każdym metrażu. Niezależnie od tego, czy nasza łazienka jest mała czy całkiem spora, tego typu toaleta sprawdzi się w niej doskonale. Wybierając konkretną muszę warto przyjrzeć się jej kształtom oraz wymiarom – czasami niewielkie detale mają duży wpływ na to, jak produkt zaprezentuje się we wnętrzu. Standardowe szerokości misek WC wahają się w przedziale 34,5 - 36 cm, taka różnica może być szczególnie istotna w małych łazienkach, gdzie ważny jest każdy skrawek miejsca.

Nie bez znaczenia pozostaje również kształt i kolor, który oprócz względów estetycznych może również wpływać na wizualne powiększenie przestrzeni. Smukłe miski zawieszane Cersanit Easy New czy Colour świetnie sprawdzają się zarówno w małych, blokowych toaletach, jak i w dużych pokojach kąpielowych. Dobrym wyborem są także zaokrąglone toalety Cersanit Crea czy Caspia, których uniwersalny design pozwala wprowadzać je do każdej łazienki. Zrezygnujmy z misek w kolorze czarnym czy kolorowych wariantów, które przytłaczają i optycznie pomniejszają wnętrze i stawiajmy na ceramikę w kolorze klasycznej bieli, która jest nie tylko efektowna, ale również rozjaśnia i rozświetla pomieszczenie.

2. Odpowiedni stelaż podtynkowy

Sama miska WC to nie wszystko, ważny jest również ukryty w ścianie mechanizm, który pozwala na komfortowe i bezawaryjne korzystanie z łazienki. Wybierając stelaż podtynkowy, należy przede wszystkich kierować się jego jakością. Dobry stelaż będzie charakteryzował się wysoką wytrzymałością na obciążenia (nawet do 400 kg), będzie odporny na wilgoć, a także intensywne użytkowanie. Takie właściwości wyróżniają stelaże Cersanit AQUA - ich konstrukcja nośna oraz stopy zabezpieczone są galwanicznie warstwą cynku, która zabezpiecza przez korozją, gwarantują równocześnie bezproblemowe użytkowanie.

<p>W przeciwieństwie do dużej łazienki, która zapewnia pełną swobodę aranżacji, <strong>mała łazienka</strong> to wnętrze, w którym liczy się każdy centymetr. Jaki stelaż podtynkowy sprawdzi się najlepiej na niewielkim metrażu? Stelaże podtynkowe <strong>Cersanit AQUA SERIA 5</strong> czy <strong>AQUA SERIA 7</strong> przeznaczone są <strong>do płytkiej zabudowy</strong> (na głębokość 11 centymetrów), co pozwala na spore zaoszczędzenie miejsca w łazience. W takich pomieszczeniach sprawdzi się również stelaż <strong>AQUA SERIA 2</strong>, wyposażony w <strong>zbiorniki węższe od standardowych</strong>.</p>
<p>Do najmniejszych lub trudnych do urządzenia pomieszczeń polecamy natomiast <strong>AQUA SERIA 9</strong> do montażu w ścianie – dzięki temu zmieścimy go w każdym problematycznym wnętrzu. A co z łazienką na poddaszu i skosami, które potrafią skutecznie niweczyć aranżacyjne plany? W takich przestrzeniach sprawdzi się stelaż podtynkowy <strong>Cersanit AQUA SERIA 4</strong> o niższej konstrukcji.</p>

W przeciwieństwie do dużej łazienki, która zapewnia pełną swobodę aranżacji, mała łazienka to wnętrze, w którym liczy się każdy centymetr. Jaki stelaż podtynkowy sprawdzi się najlepiej na niewielkim metrażu? Stelaże podtynkowe Cersanit AQUA SERIA 5 czy AQUA SERIA 7 przeznaczone są do płytkiej zabudowy (na głębokość 11 centymetrów), co pozwala na spore zaoszczędzenie miejsca w łazience. W takich pomieszczeniach sprawdzi się również stelaż AQUA SERIA 2, wyposażony w zbiorniki węższe od standardowych.

Do najmniejszych lub trudnych do urządzenia pomieszczeń polecamy natomiast AQUA SERIA 9 do montażu w ścianie – dzięki temu zmieścimy go w każdym problematycznym wnętrzu. A co z łazienką na poddaszu i skosami, które potrafią skutecznie niweczyć aranżacyjne plany? W takich przestrzeniach sprawdzi się stelaż podtynkowy Cersanit AQUA SERIA 4 o niższej konstrukcji.

3. Kształt i kolor miski WC

<p>Choć wydawałoby się, że wszystkie <strong>muszle klozetowe</strong> są do siebie bardzo podobne, w rzeczywistości w sklepach znaleźć można wiele ich rodzajów. Podczas projektowania wnętrza swojej łazienki, warto zastanowić się w jakim stylu będzie ona urządzona, a następnie dopasować do niego kształt toalety. Najbardziej uniwersalnymi modelami będą <strong>owalne miski WC</strong> – jak <strong>Cersanit City Oval</strong> czy <strong>Colour</strong>. Takie rozwiązanie sprawdzi się zarówno we wnętrzu tradycyjnym, jak i nowoczesnym.</p>
<p>Opływowymi liniami charakteryzuje się również toaleta <strong>Inverto StreamOn</strong> – nowość marki Cersanit. Ta wyjątkowa miska WC łączy w sobie nowoczesny design oraz wysoką jakość ceramiki. Doskonały wygląd to jednak nie wszystko, a miskę wyposażono również w innowacyjny <strong><a href="https://www.cersanit.com.pl/funkcjonalne-rozwiazania/technologia-streamon,11.html?utm_source=artykul&amp;utm_medium=cpc&amp;utm_campaign=AQUA&amp;utm_content=artykul_marzec" rel="nofollow">system spłukiwania StreamOn</a></strong>, który zamienia strumień wody w wir, usuwając wszelkie zanieczyszczenia. Zaokrąglone kształty doskonale komponują się z rozmaitymi formami mebli czy wyposażenia i subtelnie wtapiają się w tło, stając się integralną częścią aranżacji.</p>
<p>Z kolei wiszące <strong>miski WC</strong> o bardziej prostokątnych kształtach, np. <strong>Crea</strong> czy <strong>Como</strong>, będą wyróżniającym się elementem w łazience. To doskonały wybór do przestrzeni nowoczesnych, minimalistycznych czy futurystycznych – tam, gdzie królują proste rozwiązania, efektowna toaleta stanie się charakterystycznym elementem wystroju wnętrza. W takich łazienkach idealnie prezentować się będę także designerskie muszle z krytym montażem.</p>
<p>Niezależnie od tego, na jaką miskę WC się zdecydujemy, warto pamiętać, że jej kształt oraz kolor powinien korespondować z pozostałą ceramiką, czyli wanną, umywalką lub brodzikiem, czasami także bidetem. By mieć pewność, że całość będzie prezentowała się dobrze, <strong>najlepiej stawiać na rozwiązania z jednej linii wzorniczej</strong>.</p>

Choć wydawałoby się, że wszystkie muszle klozetowe są do siebie bardzo podobne, w rzeczywistości w sklepach znaleźć można wiele ich rodzajów. Podczas projektowania wnętrza swojej łazienki, warto zastanowić się w jakim stylu będzie ona urządzona, a następnie dopasować do niego kształt toalety. Najbardziej uniwersalnymi modelami będą owalne miski WC – jak Cersanit City Oval czy Colour. Takie rozwiązanie sprawdzi się zarówno we wnętrzu tradycyjnym, jak i nowoczesnym.

Opływowymi liniami charakteryzuje się również toaleta Inverto StreamOn – nowość marki Cersanit. Ta wyjątkowa miska WC łączy w sobie nowoczesny design oraz wysoką jakość ceramiki. Doskonały wygląd to jednak nie wszystko, a miskę wyposażono również w innowacyjny system spłukiwania StreamOn, który zamienia strumień wody w wir, usuwając wszelkie zanieczyszczenia. Zaokrąglone kształty doskonale komponują się z rozmaitymi formami mebli czy wyposażenia i subtelnie wtapiają się w tło, stając się integralną częścią aranżacji.

Z kolei wiszące miski WC o bardziej prostokątnych kształtach, np. Crea czy Como, będą wyróżniającym się elementem w łazience. To doskonały wybór do przestrzeni nowoczesnych, minimalistycznych czy futurystycznych – tam, gdzie królują proste rozwiązania, efektowna toaleta stanie się charakterystycznym elementem wystroju wnętrza. W takich łazienkach idealnie prezentować się będę także designerskie muszle z krytym montażem.

Niezależnie od tego, na jaką miskę WC się zdecydujemy, warto pamiętać, że jej kształt oraz kolor powinien korespondować z pozostałą ceramiką, czyli wanną, umywalką lub brodzikiem, czasami także bidetem. By mieć pewność, że całość będzie prezentowała się dobrze, najlepiej stawiać na rozwiązania z jednej linii wzorniczej.

4. Rodzaj deski

Na wygląd i funkcjonalność muszli wpływa także deska klozetowa. W sprzedaży dostępne są zarówno miski WC bez deski (wówczas można dopasować ją samodzielnie) oraz bardziej popularne miski z wmontowaną już deską. Pokrywy muszli dostępne są w rozmaitych kształtach i różnią się od siebie kolorem, stylem, grubością i sposobem montowania. By deska pasowała nie tylko do samej toalety, ale również całego wnętrza, najlepiej postawić na klasyczny model w kolorze miski WC. Jeśli chodzi o funkcjonalność, dostępne są zarówno tradycyjne rozwiązania, jak i te ze specjalnymi systemami, np. deski wolnoopadające. Podczas wyboru należy kierować się nie tylko wyglądem produktu, ale również tworzywem, z jakiego został wykonany. Najlepszym wyborem będą deski wykonane z duroplastu, który jest bardzo wytrzymały.

5. Systemy ułatwiające czyszczenie

Stare, tradycyjne muszle miały kształt, który utrudniał ich oczyszczenie. Współcześnie producenci prześcigają się w różnorodnych systemach ułatwiających zachowanie higieny wewnątrz i na zewnątrz sedesu. Podczas wyboru miski WC warto więc zwrócić uwagę czy jest ona dostosowana do obecnie panujących standardów, a tym samym – czy ułatwi nam sprzątanie i utrzymanie nienagannej czystości w łazience?

Warto stawiać na miski WC, które pozbawione są tradycyjnego rantu. Taka konstrukcja zapobiega gromadzeniu się zanieczyszczeń w zakamarkach, a podczas mycia toalety pozwala z łatwością dotrzeć do wszystkich zakamarków. Wszystkie bezkołnierzowe miski WC od marki Cersanit wyposażone zostały w innowacyjną technologię CleanOn, dzięki której woda skutecznie obmywa wszelkie wewnętrzne powierzchnie, a intensywne szorowanie muszli chemicznymi detergentami nie jest już konieczne. Z kolei technologia StreamOn – nowość zastosowana w miskach Inverto – odwraca strumień wody, a następnie zamienia go w wir. Dzięki temu szybko i dokładnie usuwa zanieczyszczenia, a toaleta zachowuje najwyższe standardy higieny.

Dodatkowym udogodnieniem zastosowanym w stelażach AQUA jest Fresh System, który dodatkowo ułatwia utrzymanie czystości w toalecie, bez większego wysiłku domowników. Na czym polega jego działanie? W zbiorku znajduje się łatwo dostępny koszyczek na kostki WC – wystarczy umieścić tabletkę odświeżającą na specjalnym podajniku, który znajduje się pod płytką przycisku spłukującego. Z tego miejsca kostka wpadnie do koszyczka i będzie powoli rozpuszczała się w wodzie, a zawarte w niej substancje będą stopniowo odświeżać toaletę.

Warto wziąć także pod uwagę, czy dana wisząca miska WC jest przystosowana do oszczędnego spłukiwania wody. Taką informację można zazwyczaj znaleźć w jej opisie.

6. Przestrzeń wokół sedesu

Zachowanie higieny jest ważne nie tylko wewnątrz miski WC, ale i na jej zewnętrznej obudowie oraz wokół sanitariatu. Przy zakupie muszli warto więc zwrócić uwagę na to jak duża i dostępna jest przestrzeń dookoła miejsca, w którym sedes ma zawisnąć. Będzie to miało bowiem ogromne znaczenie w późniejszym czyszczeniu zewnętrznej powierzchni miski. Jeśli jest spora, a dosięgnięcie do każdej części muszli będzie możliwe – śmiało można wybrać miskę, która pod względem estetycznym odpowiada nam najbardziej. Jeżeli natomiast, z powodu małej przestrzeni, czyszczenie sedesu może być utrudnione – najlepiej wybrać model łatwy do mycia. Najłatwiejsze do zachowania higieny są owalne miski z krytym montażem. Nie posiadają bowiem zakamarków, w których zbiera się kurz lub brud, a umyć je można zaledwie kilkoma ruchami ścierką.

Wybierając wiszącą miskę WC do swojej łazienki warto więc skupić się nie tylko na wyglądzie i funkcjonalności samej muszli, ale i na stylu oraz wielkości pomieszczenia, w którym ma ona zawisnąć. Marka Cersanit oferuje całą gamę podwieszanych misek, które z łatwością dopasować można do wszystkich typów toalet – od tych domowych, po te w miejscach publicznych.


Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Cersanit.



Inne artykuły w tej kategorii

Sponsorowane Baterie łazienkowe – najpopularniejsze kolory i rodzaje wykończenia armatury na rok 2023

Baterie łazienkowe – najpopularniejsze kolory i rodzaje wykończenia armatury na rok 2023

Sponsorowane Aranżacja łazienki – poznaj 3 sprawdzone patenty na idealną organizację przestrzeni!

Aranżacja łazienki – poznaj 3 sprawdzone patenty na idealną organizację przestrzeni!

Sponsorowane Płytki na elewacje – dlaczego warto postawić na gres? Wskazówki i inspiracje

Płytki na elewacje – dlaczego warto postawić na gres? Wskazówki i inspiracje

Sponsorowane Łazienka średniej wielkości – jak ją urządzić? Zobacz 4 pomysły na aranżację średniej łazienki

Łazienka średniej wielkości – jak ją urządzić? Zobacz 4 pomysły na aranżację średniej łazienki

Sponsorowane Miska WC wisząca – oszczędność miejsca i higiena. Jak wybrać najlepszą?

Miska WC wisząca – oszczędność miejsca i higiena. Jak wybrać najlepszą?

Sponsorowane 7 zalet płytek gresowych, dzięki którym ten materiał sprawdzi się w całym domu

7 zalet płytek gresowych, dzięki którym ten materiał sprawdzi się w całym domu

Powiadomienie

Zapisz się do newslettera i nie przegap okazji

  • Informacje o promocjach
  • Rankingi produktów
  • Najnowsze trendy
  • Praktyczne porady
Administratorem danych, które wpiszesz, będzie Selsey sp. z o.o. z siedzibą przy ul. ul. Fabrycznej 6, 53-609 Wrocław. Twoje dane będą przetwarzane w celu wysyłania Ci naszych ofert handlowych i naszych partnerów. Masz prawo m.in do: wycofania zgody, żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia danych, jak również do skorzystania z innych praw opisanych szczegółowo w Polityce Prywatności

Wysyłka

Ufamy tylko najlepszym! W Homebook dbamy o Twoje zamówienia jak nikt inny. Współpracujemy z renomowanymi firmami kurierskimi, transportowymi i lokalnymi specjalistami od dostaw.

Ufamy tylko najlepszym! W Homebook dbamy o Twoje zamówienia jak nikt inny. Współpracujemy z renomowanymi firmami kurierskimi, transportowymi i lokalnymi specjalistami od dostaw.

10 lat na rynku

Jesteśmy mistrzami inspiracji - przez 10 lat pokazujemy Polakom, jak mieszkać pięknie i komfortowo. Przekonaj się sam i stwórz swoje wymarzone wnętrze z Homebook.pl!

Jesteśmy mistrzami inspiracji - przez 10 lat pokazujemy Polakom, jak mieszkać pięknie i komfortowo. Przekonaj się sam i stwórz swoje wymarzone wnętrze z Homebook.pl!

Raty 0%

Nasza oferta to czysta magia: od 5 do 10 rat 0%! Wyjątkowa okazja, by cieszyć się wygodnymi płatnościami bez żadnych ukrytych kosztów. Nie trać czasu - skorzystaj z tej wyjątkowej szansy.

Nasza oferta to czysta magia: od 5 do 10 rat 0%! Wyjątkowa okazja, by cieszyć się wygodnymi płatnościami bez żadnych ukrytych kosztów. Nie trać czasu - skorzystaj z tej wyjątkowej szansy.

Zwrot do 60 dni

Kupujesz w Homebook.pl? Bez obaw! Masz aż 14 dni na zwrot towaru. Ale wiesz co? Jeśli masz konto u nas, to wydłużamy ten czas do aż 60 dni! Wygoda i elastyczność na najwyższym poziomie.

Kupujesz w Homebook.pl? Bez obaw! Masz aż 14 dni na zwrot towaru. Ale wiesz co? Jeśli masz konto u nas, to wydłużamy ten czas do aż 60 dni! Wygoda i elastyczność na najwyższym poziomie.