Jak łączyć różne faktury i kolory płytek? Praktyczny poradnik
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Opoczno.
Eklektyzm to nurt, który kojarzy się głównie z łączeniem rozmaitych stylów wnętrzarskich. Współcześnie jednak w bardzo dużym stopniu opiera się również o fuzje rozmaitych faktur i barw. Takie melanże sprawdzają się zwłaszcza w łazienkowych wnętrzach, w których pragniemy osiągnąć ciekawy efekt wizualny. Wraz z projektantami Opoczno przyglądamy się bliżej intrygującym połączeniom płytek — poczynając od drewna, idąc przez beton i patchwork, na czystej bieli kończąc. Sprawdź, która z inspiracji najlepiej sprawdziłaby się w Twojej łazience.
Subtelna biel połączona z ciepłem drewna
W łazienkowych wnętrzach doskonale sprawdzają się białe płytki inspirowane urodą wody. Wprowadzają do wnętrza subtelny look, kojarzą się z czystością i lekkością. Aby jednak dodać im przyjaznego ciepła, które okrasi wnętrze przytulnością, warto połączyć je z płytkami inspirowanymi urodą drewna. W takiej właśnie konwencji doskonale zaprezentuje się kolekcja Opoczno Frozen Lake, nawiązująca estetyką do tafli zamarzniętego jeziora. Jej delikatne załamania i miękkie kształty zostają fantastycznie podkreślone przez satynowe szkliwo. W towarzystwie drewna dodatkowo łagodnieją, przywołując na myśl kojące zestawienia płynące prosto ze świata natury.
Podobnie rzecz ma się z kolekcją Opoczno Coffe Foam, jaka jest głębokim ukłonem w stronę estetyki nawiązującej do falującej wody. Tutaj również w roli głównej występuje czysta biel, podkreślona dodatkowo subtelnymi, harmonijnymi wzorami widocznymi na płytkach. Jeśli dodać do niej drewniane elementy przestrzeń zyskuje look eleganckiego SPA. Taka konwencja spodoba się każdemu, kto preferuje przytulny, ponadczasowy design ze szykowną nutą.
Marmur w towarzystwie drewna
Drewno i marmur? Oczywiście, to zawsze doskonałe połączenie! Taki zestaw prezentuje się szalenie klasycznie, przywołując na myśl stylowy, nieco pałacowy design. Kolekcja płytek Opoczno Cerrara Chic to elegancja i klasa zamknięta w błyszczących płytkach inspirowanych rysunkiem kamienia. Dodatkowo linia została wzbogacona o elementy ze strukturą chevronu, przez co całość nabrała paryskiego szyku. Całość uzupełniają płytki inspirowane szlachetnością drewna, które układają się w efektowną jodełkę. Trudno o bardziej stylowe i jednocześnie klasyczne zestawienie.
Wzory i kolory połączone z urodą drewna
Drewno to materiał niezwykle uniwersalny, dlatego płytki nawiązujące do jego urody potrafią odnaleźć się niemal w każdym wnętrzu. Całościowy charakter aranżacji zależy jednak od tego, w jaki sposób połączy się wzory i faktury. W przypadku kolekcji płytek Monoblock Geo Grey i połączeniu jej z ciepłem drewna, można osiągnąć ciekawy efekt wizualny polegający na subtelnym kontraście stylistycznym. Z jeden strony mamy bowiem nieposkromione abstrakcyjne wzory, z drugiej natomiast harmonijny rysunek drewna. Taka fuzja doskonale sprawdzi się we wnętrzach, w których w roli głównej występuje minimalistyczna konwencja.
Inną wariacją na temat drewnianego designu połączonego z wzorem i barwą jest kolekcja płytek Opoczno Love You Navy Blue. W roli głównej występuje tu głęboki granat oraz delikatna, satynowa powierzchnia. Co jednak najciekawsze, projektanci z rozmysłem połączyli tu kolor z drewnem i zamknęli całość w intrygującej, geometrycznej mozaice. Taki zestaw może dodatkowo podkreślić uroda płytek podłogowych, również inspirowana drewnem.
Kolekcja płytek Ocean Romance to z kolei wariacja na temat estetyki nawiązującej do morskich fal. Miłośnicy zdecydowanej niebiesko-zielonej tonacji będą zachwyceni. Ich wypukła faktura ma przywodzić na myśl głęboką oceaniczną toń i morską pianę. Nie jest jednak tajemnicą, że tego rodzaju melanże świetnie odnajdują się w towarzystwie drewna. Styl marynistyczny kocha tego rodzaju zestawienia, ponieważ są świeże, lekkie i kojarzą się z wakacyjnymi chwilami spędzonymi wśród złotych wydm.
Dżungla w wielkim mieście? Dlaczego nie! Kolekcja płytek Opoczno Green Show to fantastyczna wariacja na temat najnowszych aranżacyjnych trendów. W roli głównej występuje tu głęboka, butelkowa zieleń oraz intrygujące motywy liści, przywodzące na myśl dziką dżunglę. Co ciekawe, liściasty wzór uwydatnia się w momencie, kiedy na płytki padnie światło pod odpowiednim kątem. Takie zestawienie pasuje do drewnianej bazy jak ulał. Nie ma przecież nic bardziej naturalnego pod względem wzornictwa niż drewniane impresje!
Kolekcja płytek Opoczno Keep Calm to — jak sama nazwa wskazuje — kwintesencja spokojnej, stonowanej estetyki. Jej beżowy odcień doskonale wpisuje się w delikatne, bezpretensjonalne kompozycje inspirowane światem przyrody. Płytki przywodzą nieco na myśl łagodną estetykę piaskowca. Taka oprawa również pozostaje idealna dla drewna, które lubi wszystko, co naturalne.
Monochromatyczne zestawienia z betonem
Kolekcje monochromatyczne to nie lada gratka dla osób lubujących się w stonowanych i jednocześnie modnych zestawieniach. Obecnie na piedestał znowu wraca biel, stąd nie dziwi popularność tego typu aranżacji. Projektanci Opoczno postanowili jednak połączyć klasyczną biel z geometryczną estetyką. W ten sposób powstała kolekcja płytek Monoblock Bar — nowoczesna, oszczędna i niezwykle stylowa. Płytki 3D dodają całości pazura, a zestawione z betonem, przywodzą na myśl szykowne, wielkomiejskie aranżacje.
Beton, biel i drewno
Marzy Ci się aranżacja nowoczesna i oszczędna, ale jednocześnie taka, która byłaby połączeniem kilku różnych faktur? Zdecyduj się na niebanalną fuzję betonu, bieli i drewna. Takie zestawienie jest absolutnie ponadczasowe i świetnie sprawdza się wśród rozmaitych stylów wnętrzarskich — począwszy od minimalistycznego, idąc przez industrialny, na nowoczesnym glamour kończąc — wszystko zależy od tego, jakie dodatki do niego dobierzesz. Kolekcja płytek Selina idealnie wpisuje się w taką konwencję. Oprócz tego jednak, że jest utrzymana w modnych, jasnych barwach, przyciąga wzrok niezwykłym rodzajem szkliwa — mikrogranilią z lustrem. Dzięki temu jej pofalowana powierzchnia fantastycznie odbija światło i zdecydowanie powiększa wnętrza optycznie.
Patchwork z drewnianym akcentem
Patchworkowe wariacje od kilku sezonów utrzymują się na liście najmodniejszych akcentów. Nic zatem dziwnego, że wśród kolekcji Opoczno z przyjemnością bryluje linia Patchwork Kobe Light Grey. Jak mówią sami projektanci, jest to opcja doskonała dla wszystkich miłośników stylistyki retro. Szary patchworkowy wzór warto zestawić z drewnianymi płytkami — dzięki temu pomieszczenie nabierze jeszcze więcej klasy i stanie się bardziej przytulne.
Patchwork z betonem lub bielą
Patchwork to wzór, który świetnie odnajduje się w towarzystwie zarówno betonu, jak i bieli. Nic w tym jednak dziwnego, skoro jednym z najmodniejszych kolorów, w który projektanci chętnie „ubierają” patchworkowe wzory jest szarość — a ta doskonale pasuje do obu tych wykończeń. Patchwork w zestawieniu z bielą kusi oko elegancją i delikatnością. Wystarczy spojrzeć na kolekcję płytek Patchwork Clover Black. Płytki można dostać w dwóch wariantach kolorystycznych — biało-szarym oraz biało-czarnym z regularnymi, niedużymi wzorami roślinnymi. Kolekcja pasuje do wnętrz klasycznych, takich jak angielskie czy francuskie, a także do nowoczesnych czy skandynawskich.
Patchwork połączony z betonem z kolei to idealny sposób na stworzenie aranżacji stylowej i eleganckiej, ale z industrialnym lub egzotycznym pazurem. Wszystko zależy od tego, jakie dodatki dobierzesz do swojego projektu. Kolekcja Patchwork Naomi może pochwalić się płytkami, których estetyka nawiązuje do świata natury — a wszystko to prze dekoracyjne ornamenty. W połączeniu z betonem całość daje nieoczywisty, ciekawy efekt oscylujący nieco wokół orientalnej konwencji. Kolekcji Patchwork Kobe Grey z kolei, bliżej nieco do estetyki vintage, jednak w zestawieniu z betonowymi płaszczyznami, śmiało może uchodzić za stricte loftową perełkę.
Subtelna szarość i modny róż
Lubisz połączenia nieoczywiste, nowoczesne i jednocześnie pełne kobiecej subtelności? Postaw na elegancką szarość okraszoną pudrowym różem. Podobne zestawienie znajdziesz w kolekcjach Opoczno Noisy Grey oraz Lake Stone i Monoblock. Ta pierwsza przyciąga oko płytkami o grafice do złudzenia przypominającej kamień — a wszystko to dzięki efektownemu użyłowieniu widocznemu na powierzchni. Świetnym uzupełnieniem całej stylizacji, mogą być właśnie różowe akcenty. Podobne impresje można dostrzec w drugiej kolekcji — tu również szare płytki imitujące kamień wysuwają się na pierwszy plan. Designerzy Opoczno chętnie zestawiają je z klasycznymi, jasnoróżowymi elementami, które przyjemnie przełamują surową szarość.
Ile rozmaitych kolorów i wzorów, tyle niezwykłych połączeń. Z płytkami warto zatem eksperymentować, próbować nowych fuzji i wybierać nieoczywiste zestawienia. Projektanci Opoczno śmiało inspirują do tego, aby wychodzić poza utarte schematy i projektować ciekawe przestrzenie z indywidualną nutą.
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Opoczno.