Wolnostojąca, podwieszana, nablatowa czy meblowa – jaką umywalkę wybrać?
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką EXCELLENT.
Właściwie zaprojektowana strefa umywalkowa to niezwykle ważny aspekt! Obojętnie, czy dysponujesz kameralną łazienką, czy obszernym salonem kąpielowym — taka przestrzeń powinna być nie tylko wygodna, ale również przyciągać oko ciekawym designem. Jaki rodzaj umywalki wybrać i jak dopasować do niej odpowiednią baterię? Zapraszamy Cię na krótką podróż po najciekawszych inspiracjach!
Jaka umywalka sprawdzi się w Twojej łazience?
Współcześni designerzy wprost prześcigają się w pomysłach, w jaki sposób uczynić przestrzeń łazienkową jeszcze bardziej funkcjonalną. Stąd na rynku stale pojawiają się nowe rozwiązania, dzięki którym nawet niewielkie wnętrza stają się jeszcze wygodniejsze i bardziej ustawne. Prym pod tym względem wiedzie ceramika, zachwycająca nie tylko ergonomicznymi rozwiązaniami, ale również niebanalnym kształtem dostosowanym do aktualnych trendów. Nie dziwi zatem fakt, że nowoczesne umywalki to prawdziwe designerskie perełki. Subtelne, o intrygujących liniach i rozmaitych geometrycznych kształtach, potrafią być naczelnymi gwiazdami wśród łazienkowych aranżacji. Na rynku możesz znaleźć wiele wygodnych i funkcjonalnych modeli umywalek – jaki sprawdzi się najlepiej w Twojej łazience? Czytaj dalej.
Umywalka wolnostojąca – efektowne rozwiązanie do dużej łazienki
Umywalki wolnostojące, choć bardzo efektowne, nie są najpopularniejszym wyborem. Jest to rozwiązanie, które ze względu na swoją formę może prezentować się dosyć ciężko, a przez to – przytłoczyć przestrzeń łazienki, która zwykle jest niewielka. Nowoczesne modele często przyjmują formę monolityczną – podstawa płynnie łączy się z misą, prezentując się niemal jak designerska rzeźba. Tego typu ceramika sprawdzi się najlepiej w przestronnych i ultranowoczesnych wnętrzach, gdzie towarzyszyć będzie jej podobne wzornictwo. Jaka bateria sprawdzi się w tym przypadku najlepiej? W zależności od wybranego modelu ceramiki możesz postawić na baterię ścienną lub niską baterię sztorcową.
Tradycyjna umywalka podwieszana w nowoczesnej odsłonie
Umywalkę podwieszaną montuje się bezpośrednio do ściany – bez żadnej podstawy czy stelaża. To tradycyjne rozwiązanie, które pozwala zaoszczędzić miejsce w łazience, dlatego sprawdzi się nawet na bardzo małym metrażu, np. w toalecie. Co ciekawe, niektóre nowoczesne modele oprócz misy, posiadają również szeroki, płaski rant, przypominający ceramiczny blat – taką budową charakteryzują się np. umywalki Orido czy Be Spot, z oferty marki Excellent. Spora powierzchnia, na której możesz wygodnie ułożyć kosmetyki czy akcesoria to wygoda! Wykonane z wysokiej jakości konglomeratu umywalki ścienne fantastycznie odnajdą się w modnych, modernistycznych przestrzeniach z minimalistyczną nutą. Wspomniane modele wyposażone są w otwory pozwalające na montaż baterii sztorcowej – można zestawić je z niskimi bateriami umywalkowymi, np. z serii Kenia czy Oxalia, tego samego producenta.
Umywalka nablatowa – trend i modny akcent we wnętrzu
Umywalki goszczące na blatach szafek łazienkowych to prawdziwy bestseller ostatnich lat. Wśród nich można spotkać zarówno okazałe, korytkowe modele nablatowe, jak i te w wersji „mini”, zaprojektowane z myślą o zupełnie kameralnych wnętrzach. W ofercie marki Excellent znajdziesz wiele zróżnicowanych modeli tego typu umywalek – w większym wnętrzu sprawdzą się szerokie warianty, takie jak np. te z serii Rima 2.0 czy Jima 82. Pierwszy z nich to prostokątna umywalka ceramiczna z cienkim rantem i sporą przestrzenią, na której można ustawić niezbędne kosmetyki. Drugi z kolei zachwyca subtelnym, owalnym kształtem, który idealnie wpisuje się w modny nurt soft-puryzmu.
Jeśli jednak Twoja łazienka jest niewielka i szukasz małej umywalki, którą ustawisz na blacie – zwróć uwagę na modele Ovia 35 i Cori 38. Obie doskonale wypadną w minimalistycznych, bezpretensjonalnych aranżacjach, w których bryluje design pełen obłości. Tego typu ceramika świetnie prezentuje się... w parze! Warto pamiętać o tym, urządzając łazienkę dla dwojga i jeśli tylko metraż na to pozwala – ulokować na szerokim blacie dwie piękne umywalki. Umywalki nablatowe, pozbawione otworu na baterię, powinny być zestawione z wysokimi bateriami sztorcowymi bądź modelami natynkowymi, natomiast te, które posiadają specjalny otwór, warto wyposażyć w niską baterię stojącą. Zarówno jedne, jak i drugie można znaleźć np. w Serii Pi, która łączy harmonijne wzornictwo, wysoką funkcjonalność oraz najwyższej klasy komponenty.
Ergonomiczne umywalki wpuszczane w blat
Choć umywalki nablatowe biją rekordy popularności, modele wpuszczane w blat wcale nie pozostają daleko w tyle. Takie umywalki przeznaczone są do montażu na różnego rodzaju szafkach, a to rozwiązanie ma sporo zalet. Jakich? Przede wszystkim zapewnia uniwersalność – można stosować je zarówno w małych, jak i dużych pomieszczeniach, a dzięki doborowi odpowiednich mebli łazienkowych, w prosty sposób dopasować je także do wybranego stylu. To również sposób na maksymalne wykorzystanie przestrzeni w strefie umywalki – w dobrze zorganizowanej szafce zmieści się mnóstwo kosmetyków i innych łazienkowych akcesoriów. Umywalkę tego typu można kupić osobno lub w zestawie z szafką.
Jeśli zdecydujesz się na pierwszą opcję, sprawdź modele Lupio i Hasko – to ceramiczne umywalki, które łączą w sobie dyskretny, niebanalny design i dbałość o szczegóły. Umywalka Lupio będzie nie lada gratką dla miłośników owalnych umywalkowych wariacji, natomiast Hasko z pewnością przypadnie do gustu zwolennikom prostokątnych kształtów o nieco złagodzonych liniach. Oba modele są duże i wygodne, dlatego, jeśli zależy Ci na pełnym komforcie strefy umywalkowej, śmiało po nie sięgnij!
Jeśli jednak stawiasz na gotowy zestaw, postaw na jeden z modeli AS, które sprzedawane są w komplecie z szafkami z kolekcji Tuto. Meble zostały wykonane z najwyższej klasy płyt meblowych austriackiej firmy Egger. Dostępne w ofercie kolory: biały oraz szary, w połączeniu ze wstawkami w odcieniach dębu, bieli lub betonu, nadadzą wnętrzu ponadczasowej klasy i elegancji. Umywalka AS o szerokości 60 cm jest idealnie dopasowana do rozmiaru szafki — wystarczy jedynie, że dobierzesz do niej odpowiednią baterię. Umywalki wpuszczane w blat doskonale zgrają się z bateriami umywalkowymi wysokimi oraz natynkowymi.
Korek umywalkowy — estetyczny detal w Twojej łazience
Baterie mogą mieć rozmaite kolory — poczynając od chromu, idąc przez złoto, na czerni kończąc. Korki umywalkowe, choć niewielkie, nie zostają w tyle i również mogą pochwalić się różnymi odsłonami. W ofercie Excellent znajdziesz mosiężne lub ceramiczne, uniwersalne korki Click-Clack, które warto dopasować do barwy baterii lub ceramiki. Wybierać możesz zarówno wśród złotych, srebrnych, czarnych, jak i białych wariantów — a wszystko po to, by aranżacja Twojej strefy umywalkowej była jeszcze bardziej spójna i harmonijna! Co więcej, taki korek to też zwiększona funkcjonalność. Dlaczego? Wszystkie modele zostały wyposażone w funkcję czyszczenia od góry – dzięki temu odpływ można z łatwością utrzymać w czystości, zapobiegając zatykaniu. Nie musisz też martwić się, że korek nie będzie pasował do wybranej przez Ciebie umywalki, ponieważ jego korpus można dociąć, dopasowując długość elementu do typu ceramiki.
Umywalka umywalce nierówna. Jak jednak udowadnia marka Excellent, każdy z modeli może być stylowy, modny i funkcjonalny. Wystarczy tylko, że dobierzesz do niego odpowiednią baterię, dodatki i voilà! Idealna strefa umywalkowa, gotowa!
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką EXCELLENT.