Beżowy salon – jakie dodatki wybrać? Jak ożywić beżowy salon?
Beżowy salon jest mdły i nijaki? W żadnym razie! Poświęć kilka minut na przeczytanie tego artykułu, a przekonamy Cię, że jest zupełnie inaczej. Uprzedzamy – mamy kilka asów w rękawie, więc przygotuj się na potężną dawkę inspiracji. Dowiesz się, jak ożywić beżowy salon i nadać mu wyjątkowy charakter. Zrozumiesz, że ta aranżacja może mieć niejedno oblicze i zobaczysz, jakie dodatki sprawdzą się w beżowym salonie.
Beżowy salon – dlaczego tak lubimy tę aranżację?
Za co kochamy kolor beżowy? Przede wszystkim za jego uniwersalność. Doskonale koresponduje z wieloma różnymi meblami, stylami i wnętrzami. Trudno znaleźć taki komponent aranżacji, do którego w żaden sposób by nie pasował. Industrialny stolik kawowy, skandynawska komoda, prowansalskie fotele, nowoczesna kanapa – przywołana barwa czuje się świetnie w każdym towarzystwie i daje duże pole do popisu. W dodatku jest ponadczasowa. Nie traci na popularności mimo upływu lat.
Miłość do koloru beżowego wynika jednak nie tylko ze względów praktycznych, ale również symbolicznych. Uchodzi on bowiem za jeden z najbardziej kojących kolorów. Nie wierzysz? Powiedz „sprawdzam”. Przyłóż do ściany kilka kartonów pomalowanych wspomnianą barwą. Co czujesz, gdy ją widzisz? Z czym Ci się kojarzy? Z naturą? Ciepłą kawą z mlekiem wypijaną po pracy? Stwórz swoją listę i zobacz, dlaczego beż to kolor idealny dla Ciebie.
Trik z kartonami ma jeszcze jedną niewątpliwą zaletę – dzięki niemu sprawdzisz, jak dany kolor wygląda na ścianach Twojego salonu. Pamiętaj, że beż beżowi nierówny, a informacje zawarte na etykiecie pojemnika farby nie zawsze odzwierciedlają rzeczywistość. Barwa prezentuje się inaczej w oświetleniu dziennym i sztucznym.
Narożnik z funkcją spania Olivella L-kształtny z pojemnikiem uniwersalny szarobeżowy welur
2779 złNarożnik z funkcją spania Copertino U-kształtny z pojemnikiem uniwersalny beżowy sztruks
3799 złNarożnik z funkcją spania Ovo L-kształtny jasnobeżowy welur z pojemnikiem w tkaninie łatwoczyszczącej prawostronny
3359 złNarożnik z funkcją spania Nalika L-kształtny z pojemnikiem beżowy welur hydrofobowy prawostronny
2659 złBeżowy salon – jakie dodatki do niego pasują? Inspirujemy!
Wiesz już, czemu warto zdecydować się na beżową aranżację salonu? Masz pomysł, jak urządzić swoje wnętrze? Nie? Spokojnie, inspiracji Ci nie zabraknie. Zadbamy o to. Czytaj dalej, a dowiesz się, jakie wyposażenie i dodatki wybrać, by stworzyć spójną, elegancką, a zarazem przytulną przestrzeń pokoju dziennego.
Jakie meble wybrać do beżowego salonu?
Zastanawiasz się, jakie narożniki, stoły, szafy czy sekretarzyki sprawdzą się w beżowym salonie? Nie ma jednego odgórnie przyjętego zestawu komponentów, który pasuje do tego typu wnętrz. Możesz wybierać spośród wielu rozmaitych opcji – poczynając od elementów wyposażenia wykonanych z naturalnego drewna, poprzez te z metalu, a na rattanowych czy wiklinowych meblach kończąc.
Pamiętaj jednak, by nie przesadzić z liczbą faktur ani materiałów. Zwróć też uwagę na jakość oraz funkcjonalność poszczególnych rozwiązań.
Sofy i fotele powinny być wygodne, miękkie i przyjemne w dotyku, a regały czy komody pojemne. Postaw na wielozadaniowe meble, na przykład pufy. Tego typu elementy wyposażenia świetnie sprawdzą się nie tylko w roli siedziska, ale również podnóżka, stolika kawowego, a także schowka (jeśli mają wbudowane miejsce do przechowywania).
Jakie zasłony wybrać do beżowego salonu?
W beżowym salonie znakomicie odnajdą się zasłony utrzymane w odcieniach inspirowanych naturą, takich jak zieleń, błękit, granat, brąz czy szarość. Przywołane tekstylia muszą też jednak współgrać z pozostałymi elementami wystroju. Wszystkie komponenty powinny tworzyć spójną całość, nie tylko pod względem kolorystycznym, lecz także stylistycznym.
Jak osiągnąć wspomniany efekt? Kluczem do sukcesu jest konsekwencja w doborze wzorów. Ponawiaj motywy wykorzystane w aranżacji wnętrza. Jeśli na zasłonach pojawiają się wzory geometryczne, to na dywanie lub poduszkach również nie może ich zabraknąć.
Jaki dywan sprawdzi się w beżowym salonie?
Zasada przy wyborze dywanu jest taka sama jak przy zakupie zasłon czy innych dodatków. Znajdź wspólny mianownik, który połączy wszystkie składowe beżowej aranżacji. Zachowaj ostrożność. Granica między dobrym designem a kiczem bywa bardzo cienka. Łatwo ją przekroczyć i zamiast harmonijnego azylu stworzyć chaos.
Jakie dodatki pasują do salonu w beżach?
Jakie gadżety i akcesoria będą dobrym zwieńczeniem beżowego salonu? Te, które przywodzą na myśl ciepło domowego ogniska. Sięgnij więc po miękkie koce i narzuty. Na ścianach powieś ramki z rodzinnymi fotografiami. Nie zapomnij o roślinach. Postaw na egzemplarze doniczkowe, a także bukiety kwiatów w wazonach.
Jakie oświetlenie wybrać do beżowego salonu?
Oświetlenie w salonie pełni szereg ważnych funkcji. Jakie lampy, kinkiety i żyrandole zamontować w opisywanym pokoju dziennym? Czym kierować się przy ich wyborze? W tym przypadku pierwsze skrzypce gra styl dominujący we wnętrzu. Więcej informacji na temat różnych nurtów aranżacyjnych w beżowej odsłonie znajdziesz w dalszej części artykułu.
Sprawdź też: Beżowa sypialnia – poznaj sposób na ponadczasową aranżację sypialni
Beżowy salon w wielu odsłonach – którą wybierzesz?
Wakacyjne? Nowoczesne? A może hollywoodzkie? Które oblicze beżowego salonu lubisz najbardziej? Poniżej przedstawiamy trzy sposoby na urządzenie pokoju dziennego skąpanego w jasnych brązach. W końcu obiecaliśmy Ci sporą dawkę salonowych inspiracji. A my zawsze dotrzymujemy słowa…
Beżowy salon glamour
Beżowy salon w stylu glamour to luksus w przytulnym wydaniu. Ten efekt osiągniesz, łącząc jasne odcienie beżu ze złotem. Pierwszy kolor może pojawić się na ścianach, drugi natomiast – w dodatkach.
Całość świetnie dopełnią sztukaterie oraz białe meble z metalicznymi akcentami, np. stolik kawowy z marmurowym blatem i lekko połyskującą podstawą (w odcieniach srebra lub miedzi). Biało-beżowy salon ożywią rośliny. Charakteru dodadzą mu również minimalistyczne grafiki w złotych ramach.
Szaro-beżowy salon w stylu nowoczesnym
A co powiesz na nowoczesny salon szaro-beżowy? Mariaż tych kolorów nie jest żadnym odkryciem, o czym świadczy popularność koloru greige (nazwa stanowi połączenie słów grey i beige). Wykorzystaj go na ścianach. Z przywołaną barwą świetnie korespondują białe elementy wyposażenia, a także meble wykonane z naturalnego drewna czy wikliny. Nowoczesny charakter wystroju podkreślą geometryczne motywy pojawiające się w dodatkach, na przykład dywanie, poduszkach czy obrazach.
Beżowy salon z turkusem w wakacyjnym klimacie
Chcesz, by wakacje trwały cały rok? Salon turkusowo-beżowy po trosze spełni to marzenie. Poczujesz się w nim jak w nadmorskim kurorcie. Wystarczy, że sięgniesz po meble z naturalnego drewna, dużą kanapę obitą miękkim materiałem w kolorze błękitu, wiklinowy fotel i różne dodatki w marynistycznym stylu, między innymi zasłony w biało-niebieskie pasy, poduszki z motywem kotwicy czy figurki statków.
Jak ożywić beżowy salon? 3 najlepsze triki
Masz już w głowie wizję swojego wnętrza, ale zastanawiasz się, jak jeszcze bardziej ożywić salon w beżach? Przedstawiamy małą ściągawkę. Zobacz, co może Ci się przydać:
- Najróżniejsze akcenty florystyczne – rośliny doniczkowe, cięte kwiaty w wazonach, las w słoiku.
- Mocne barwy w dodatkach (np. czerwień czy żółć);
- Meble wypoczynkowe w wyrazistych kolorach (turkus, butelkowa zieleń itp.).
Beżowy salon z kuchnią – jak urządzić spójną przestrzeń?
Chcesz urządzić beżowy salon z aneksem kuchennym? Nie wiesz, jak połączyć przestrzeń przyrządzania posiłków ze strefą wypoczynkową? W tym przypadku również znajduje zastosowanie opisana wcześniej zasada powtarzania motywów. Znajdź jeden kolor lub wzór, który będzie spoiwem obu miejsc, a aranżacja beżowego salonu w bloku przestanie być problemem.
Beżowy salon – galeria najpiękniejszych inspiracji
Obraz przemawia do Ciebie bardziej niż słowo? W takim razie spójrz na zaproponowane aranżacje beżowego salonu i poszukaj swojej inspiracji.
Odkryłeś już wszystkie tajniki opisywanych aranżacji? Wiesz, jak ozdobić beżowy salon? Masz już pomysł na swoje wnętrze? W takim razie zacznij go realizować i nie odkładaj planów na później. Najlepszy czas na działanie jest teraz. A zatem, do dzieła! Trzymamy kciuki.