Jaką bramę wjazdową wybrać? Poznaj nasze rekomendacje
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką WIŚNIOWSKI.
Brama wjazdowa to element ogrodzenia użytkowany na co dzień, zatem ważne jest, aby dokonać jej właściwego wyboru. Dzięki temu będzie służyć przez długie lata, zapewniając bezpieczną eksploatację. Należy dopasować ją do posesji, na jakiej ma być zamontowana. Równie istotna jest estetyka – brama musi pasować zarówno do całego ogrodzenia, jak i domu. Warto zadbać też o funkcjonalne rozwiązania. Od wielu lat ogromną popularnością cieszą się automatyczne bramy przesuwne, ale nie jest to jedyne rozwiązanie, jakie należy brać pod uwagę.
Rodzaje bram wjazdowych
Wybór rodzaju bramy wjazdowej to w dużej mierze kwestia osobistych preferencji, jednak istotne mogą okazać się uwarunkowania posesji. Wąski wjazd, brak miejsca wzdłuż ogrodzenia czy bliskość ruchliwej ulicy mogą wymuszać określone rozwiązania. Na rynku dostępne są bramy przesuwne, skrzydłowe oraz składane. Do wyboru mamy bramy otwierane ręcznie lub automatycznie – za pomocą pilota bądź smartfona. Bez względu na to, jaki rodzaj bramy wybierzemy, warto postawić na sprawdzonego producenta. Trwała konstrukcja i niezawodna praca bram wjazdowych WIŚNIOWSKI zapewnią bezpieczeństwo i pewność na lata.
Brama przesuwna – najpopularniejszy wybór
Brama przesuwna sprawdzi się wszędzie tam, gdzie jest wystarczająco miejsca, aby skrzydło mogło przesuwać się wzdłuż ogrodzenia od wewnątrz. Stanowi praktyczne rozwiązanie w przypadku działek usytuowanych na wzniesieniach lub o nierównym ukształtowaniu terenu. Dostępne są dwa rodzaje bram przesuwnych: szynowe i samonośne. W przypadku tych pierwszych skrzydło przesuwa się po specjalnej szynie zamontowanej w podłożu. Mankamentem jest konieczność usuwania zabrudzeń. W przypadku bramy samonośnej skrzydło przesuwa się nad ziemią, zatem nie trzeba jej specjalnie oczyszczać. Ze względu na brak podparcia, skrzydło wymaga przeciwwagi, co wymusza konieczność wygospodarowania dodatkowego miejsca wzdłuż ogrodzenia.
Brama skrzydłowa – sprawdzone rozwiązanie
Gdy przestrzeń wymagana do montażu bramy jest ograniczona, alternatywą staje się brama skrzydłowa. Może posiadać jedno lub dwa ruchome skrzydła montowane na słupkach z zawiasami. To klasyczne rozwiązanie, które zyskało szereg funkcjonalności, dzięki czemu można ją komfortowo użytkować. Brama skrzydłowa pozwala na swobodę montażu furtki po jej dowolnej stronie, a także na nieograniczone zagospodarowanie tereny wzdłuż ogrodzenia poprzez obsadzenie kwiatami czy krzewami. Wadą bram skrzydłowych jest konieczność odśnieżania zimą terenu, po którym poruszają się skrzydła. Nie zawsze jest też możliwość ich montażu, jak choćby w przypadku dużego spadku terenu czy też zbyt krótkiego podjazdu.
Brama posesyjna składana – kiedy warto się na nią zdecydować?
Brama posesyjna składana sprawdzi się tam, gdzie warunki zabudowy uniemożliwiają montaż bramy przesuwnej lub dwuskrzydłowej, czyli m.in. na działkach niewielkich rozmiarów, wjazdach z dużymi spadkami terenu, w przypadku budynków usytuowanych blisko ogrodzenia czy ograniczonych przestrzeniach na podjeździe.
Konstrukcja bramy składanej jest zawieszona na słupach za pomocą specjalnych zawiasów i zespołów cięgien. Nie wymaga instalowania dodatkowej szyny w podłożu.
Brama składana WIŚNIOWSKI otwiera się nawet dwukrotnie szybciej niż brama dwuskrzydłowa o tym samym wymiarze. To niewątpliwy atut, zwłaszcza, gdy musimy szybko opuścić wjazd na posesję, np. ze względu na duży ruch na drodze. Napęd umożliwia otwieranie bramy posesyjnej składanej bez wychodzenia z samochodu czy z domu.
Zadbaj o trwałość
Brama wjazdowa, jak i samo ogrodzenie, to inwestycja na lata. Nie warto wybierać najtańszych rozwiązań, bo w perspektywie czasu będą wymagały dodatkowych nakładów na naprawy czy malowanie. Wszystkie elementy ogrodzeń WIŚNIOWSKI produkowane są w technologii DUPLEX. Stal jest zabezpieczana w podwójny sposób: warstwą cynku i pasywacji bezchromowej, a następnie malowana proszkowo. Dzięki temu bramy wjazdowe są odporne na promieniowanie UV i niskie temperatury. Nawet po długim okresie użytkowania wciąż prezentują się doskonale.
Bezpieczeństwo użytkowania
Bramy posesyjne WIŚNIOWSKI gwarantują bezpieczeństwo użytkowników. W zależności od modelu, są wyposażone w krawędziowe listwy bezpieczeństwa i fotokomórki, które zatrzymują ruch bramy w momencie wykrycia przeszkody. Bezpieczeństwo bram WIŚNIOWSKI potwierdza znak CE.
Bramy automatyczne – wygoda na co dzień
Napęd pozwala na otwieranie i zamykanie bramy bez wychodzenia z samochodu za pomocą pilota lub smartfona. To duże udogodnienie, zwłaszcza przy niesprzyjającej pogodzie lub w przypadku, gdy wjazd na posesję znajduje się blisko ruchliwej ulicy. Aby zapewnić ochronę napędu AWSo2018 Pro w bramach przesuwnych przed warunkami atmosferycznymi, uszkodzeniami mechanicznymi i kradzieżą umieszczono go w niewielkim słupie. To autorski projekt WIŚNIOWSKI.
Dopasowany system
Dla każdego z nas istotną kwestią jest estetyka. Wygląd bramy wjazdowej wpływa zarówno na wygląd ogrodzenia, jak i całej posesji. Wybierając jeden z systemów kolekcji: CLASSIC, LUX lub MODERN dostępnych w kilkudziesięciu kolorach, bez problemu można dopasować bramę do pozostałych elementów ogrodzenia w taki sposób, by tworzyła z nimi spójną całość. WIŚNIOWSKI pozwala na połączenie ze sobą bram, okien, drzwi i ogrodzenia, a to za sprawą systemu HOME INCLUSIVE™, który spaja ze sobą stylistycznie i kolorystycznie produktów z różnych materiałów.
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką WIŚNIOWSKI.