8 zalet paneli tapicerowanych – dlaczego warto na nie postawić? Sprawdź!
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką MOLLIS.
Modne wnętrze to nie tylko odpowiednio dobrane kolory ścian czy oryginalny design mebli. Liczy się w nich każdy detal, który wpływa na ogólny odbiór pomieszczenia. Chcąc zadbać o przytulny wystrój domu, jednocześnie aranżując go w zgodzie z najmodniejszymi trendami, warto postawić na ścienne panele tapicerowane. Stanowią one nie tylko oryginalną dekorację, ale też poprawiają komfort i funkcjonalność całego wnętrza.
Ozdoba nowoczesnych wnętrz
Panele tapicerowane cieszą się coraz większą popularnością wśród wszystkich miłośników przytulnych wnętrz utrzymanych w nowoczesnym stylu. Marka Stegu stworzyła niezwykłą linię paneli inspirowanych najnowszymi trendami. Kolekcja mollis® powiększyła się o trzy nowe serie, które wspólnie obejmują osiem różnych kolorów i pięć kształtów: Melange (prostokąt o wymiarach 60 cm x 30 cm, kwadrat 30 cm x 30 cm lub trójkąt 30 cm x 30 cm), Longue (prostokąt 60 cm x 15 cm) oraz Hexago (heksagony o długości boku 17 cm).
Cechą wspólną produktów mollis® jest oryginalna kolorystyka oraz uniwersalna, ponadczasowa forma, która znajdzie szerokie zastosowanie w różnego rodzaju wnętrzach. Panele tapicerowane to zaś dekoracja posiadająca wiele praktycznych zalet, wpływających nie tylko na wystrój, ale i funkcjonalność pomieszczenia. Oto kilka najważniejszych z nich:
1. Chronią przed zimnem ściany
Podstawową zaletą tapicerowanych paneli ściennych jest ich zdolność ochrony przed „ciągnącym” od ściany zimnem. Z tego właśnie powodu często używa się ich jako wezgłowie łóżka. Nie tylko zapewniają przyjemne ciepło podczas snu, ale mogą również posłużyć za oparcie w trakcie wieczornego czytania książki czy oglądania telewizji.
2. Wizualnie ocieplają przestrzeń
Panele ocieplają pomieszczenie nie tylko dosłownie, ale i w przenośni – nadając mu ciepła optycznego i wypełniając przytulną atmosferą. Ich kolor warto dobrać odpowiednio do barwy w jakiej utrzymana jest cała aranżacja lub – aby uzyskać bardziej oryginalny efekt – skomponować z resztą wystroju na zasadzie kontrastu.
3. Tłumią dźwięki
Ściany pokryte materiałowymi panelami pełnią również rolę akustycznej bariery, tłumiąc pochodzące z zewnątrz dźwięki i likwidując we wnętrzu nieprzyjemny pogłos. Przydadzą się też tam, gdzie potrzebne jest wyciszenie, np. między pokojem dziennym a sypialnią dziecka. Wówczas rodzice mogą bez obaw oglądać wieczorem telewizję lub słuchać muzyki, nawet gdy ich pociecha smacznie śpi w pokoju obok. Panele tapicerowane mollis® wykazują izolacyjność akustyczną na poziomie aż 70%, potwierdzoną badaniami przeprowadzonymi przez Instytut Techniki Budowlanej.
4. Mogą posłużyć za wygodne oparcie
Odpowiednio skomponowane z meblami panele mogą posłużyć za bardzo wygodne oparcie. Zawieszone chociażby nad skrzynią na buty czy ławką w salonie zapewnią wygodne i miękkie podparcie dla pleców. Panele mollis® pokryte są bardzo miłym w dotyku pluszowym materiałem, co dodatkowo zwiększa komfort ich użytkowania.
5. Gwarantują bezpieczeństwo
Miękkie panele tapicerowane zwiększają też bezpieczeństwo i chronią przed mini domowymi wypadkami (rodzice małych dzieci z pewnością wiedzą o czym mowa). Warto jest więc pokryć nimi ściany w kąciku zabaw w pokoju dziecka. Dzięki panelom żadna ściana nie będzie stanowić już zagrożenia w trakcie szalonych zabaw, pląsów, fikołków i tańców.
6. Są wyjątkową dekoracją wnętrza
Wymieniając zalety paneli naściennych nie można zapomnieć o ich funkcji dekoracyjnej. Pięknie urozmaicą każde wnętrze, nadając mu niepowtarzalnego stylu. Nowe modele paneli z serii mollis® umożliwiają stworzenie różnorodnych kombinacji, a ich kolory i kształty można do woli ze sobą łączyć w oryginalne kompozycje: zygzaki, kratki, pasy czy też te przypominające plastry miodu.
7. Pasują do każdego stylu
Warto zauważyć, że panele tapicerowane to dekoracja, która sprawdzi się w dosłownie każdym stylu. Wystarczy jedynie odpowiednio dobrać ich kolory i kształty. W nowoczesnych aranżacjach można postawić na intensywne odcienie i zestawiać je w kontrastowych kompozycjach. Za ich pomocą stworzyć można kolorową kratkę lub zygzaki w stylu lat 60. Tam, gdzie dominuje styl klasyczny lub glamour najlepiej sprawdzą się modele w stonowanych barwach. W takim wystroju pięknie prezentować się będą np. niezwykle modne heksagony. Natomiast do aranży utrzymanych w stylu rustykalnym lub boho dobrze jest wybierać panele w kolorach ziemi i układać je w pasy, tworząc tym samym kompozycje przypominające drewniane bale domów.
8. Można ich użyć we wszystkich typach pomieszczeń
Panele ścienne to element bardzo uniwersalny. Nie tylko wpasują się w każdy styl wnętrzarski, ale i sprawdzą się w każdym typie pomieszczenia. Z powodzeniem można je zastosować tak samo w domu, jak i w biurze, sali zabaw, restauracji czy w biurowej strefie odpoczynku.
Lista zalet tapicerowanych paneli ściennych jest naprawdę długa. Ułożonych z nich kompozycji użyć można zgodnie ze swoimi potrzebami, dopasowując do różnych wystrojów i wykorzystując w rozmaitych typach pomieszczeń. W każdej aranżacji będą zaś stanowić ciekawą dekorację, wprowadzając do wnętrza dużo stylu i przytulnej atmosfery.
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką MOLLIS.