Smart home dla singla – 4 praktyczne rozwiązania na co dzień
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Finder.
Młode osoby, które jeszcze nie zdecydowały się na założenie rodziny i mieszkają same, nie potrzebują wielu wygód? W zbiorowej wyobraźni lokum singla to kawalerka urządzona w minimalistycznym stylu – bo przecież „nie potrzebuje luksusów, skoro mieszka sam”. To mit! Każdy oczekuje przecież maksymalnego komfortu w miejscu, w którym odpoczywa od codziennych obowiązków, a przecież we własnych czterech kątach spędzamy teraz mnóstwo czasu! Oto 4 praktyczne rozwiązania smart home, które przydadzą się w każdym mieszkaniu.
1. Inteligentne termostaty, czyli temperatura pod kontrolą
Luksusem, który przypada w udziale singlom, jest niewątpliwie możliwość spontanicznego zarządzania wolnym czasem. Nie muszą odbierać dzieci z przedszkola czy jechać z nimi na dodatkowe zajęcia. Mogą w dowolnej chwili podjąć decyzję o zmianie planów – wrócić do domu godzinkę czy dwie później.
Wyobraźmy sobie sytuację przeciągających się zakupów lub spontanicznego wyjścia do kina przedłużonego o wypad na kolację z przyjaciółmi. W takich momentach bezsensowne staje się ogrzewanie mieszkania do temperatury komfortu, a tym samym podnoszenie kosztów eksploatacji. Tutaj z pomocą przyjdą termostaty BLISS2, które w połączeniu z bramką Wi-Fi Geteway2 pozwalają zarządzać temperaturą w domu w zrównoważony sposób. Wystarczy w swoim smartfonie zdefiniować ustawienia temperatury i włączyć geolokalizację.
BLISS2 wyposażono w funkcję AUTO-AWAY, która w inteligentny sposób zwiększa temperaturę w mieszkaniu, w miarę zbliżania się jego właściciela. To nie tylko gwarancja komfortu cieplnego zaraz po wejściu do domu, ale też konkretne oszczędności. Mieszkanie nie wyziębia się nadmiernie, gdy chcemy opuścić je na dłużej, ale też nie jest ogrzewane niepotrzebnie. Ma to ogromne znaczenie dla osób, których świadomość ekologiczna jest wysoka i nie chcą zużywać zasobów naturalnych w momencie, gdy nie jest to konieczne.
2. Spersonalizowane scenariusze dla spontanicznych
To trochę przewrotne, ale scenariusze oświetlenia w smart home YESLY wspierają spontaniczne decyzje. Inteligentne oświetlenie czy sterowanie gniazdkami elektrycznymi z poziomu smartfona to bardzo wygodne rozwiązania. Wystarczy w momencie instalacji systemu zdefiniować kilka wybranych scenariuszy, aby cieszyć się komfortem na co dzień.
Wracając ze spotkania z przyjaciółmi, chcemy, żeby dom przywitał nas oświetlonymi schodami i delikatną poświatą w przedpokoju? Nic prostszego! Wystarczy w drodze do domu wybrać odpowiednią opcję w aplikacji. Gdy chcesz zaimponować znajomym, których spotkałeś na mieście i wieczór postanowiliście skończyć u Ciebie, możesz kontrolować światło i budować nastrój spotkania – po prostu wybierz odpowiedni kafelek w aplikacji! Budowanie scen świetlnych daje wiele możliwości konfiguracji domu, tak aby intuicyjnie spełniał swoje zadania wtedy, gdy tego potrzebujemy.
Bardzo ważnym aspektem życia codziennego jest relaks po pracy. Wracając do domu, warto zadbać o własną wygodę. Weekendowy odpoczynek też będzie miał inny wymiar, jeśli zaprogramujemy nasz dzień w odpowiedni sposób. Łagodne światło i rolety uchylone tylko w połowie pozwolą singlowi powylegiwać się dłużej w niedzielę. A jeśli zechce spędzić w łóżku cały dzień, oglądając seriale? Za pomocą aplikacji lub asystentów głosowych Amazon i Google może wygodnie sterować oświetleniem i zacienieniem.
3. Steruj swoim smart home nawet bez internetu
Warto nadmienić, że YESLY tworzy inteligentny dom, który nie wymusza podłączenia do sieci Wi-Fi. Podstawowym kanałem komunikacji urządzeń YESLY i BLISS z telefonem jest Bluetooth. Takie rozwiązanie uniezależnia system od działania Internetu. Dodatkowo pozwala na sterowanie z poziomu jednej aplikacji urządzeniami, których nie chcieliśmy przyłączyć do sieci Wi-Fi ze względów bezpieczeństwa (np. rolety antywłamaniowe) oraz tymi, które w sieci są dla naszej wygody (np. termostat BLISS2).
Inteligentny dom YESLY nie wymaga skomplikowanych konfiguracji czy szybkiego łącza Wi-Fi. W wypadku awarii sieci nadal sprawujemy władzę nad swoim idealnym mieszkaniem za pomocą Bluetooth, czego nie może zagwarantować wiele popularnych systemów. W razie braku Internetu YESLY automatycznie przerzuci się na komunikację przez Bluetooth. Użytkownik może nawet nie zauważyć tej zmiany, nadal ciesząc się swoim smart home.
4. Wygodne smart ułatwienia dla zabieganych
Zapracowanych singli, traktujących życie jak wielkie wyzwanie, ucieszy fakt, że dzięki rozwiązaniom, które proponuje inteligentny dom, oszczędzają nie tylko pieniądze, ale też czas. Aktywne życie pomiędzy pracą, siłownią i spotkaniami z przyjaciółmi staje się prostsze, jeśli możemy kontrolować zdalnie takie sprawy, jak wyłączenie światła w poszczególnych pomieszczeniach czy odsłonięcie żaluzji. Zacienienie to doskonały przykład. Nie tracimy czasu, trzymając przycisk żaluzji na ścianie. Wystarczy w drodze na umówione spotkanie wybrać w aplikacji odpowiedni kafelek, aby monstera w sypialni dostała odpowiednią dawkę światła.
Wieloletnie doświadczenia firmy Finder w dziedzinie automatyki przemysłowej i budynkowej pozwoliły stworzyć system inteligentnego domu, który jest niezawodny i bardzo wydajny. Jego komponenty produkowane są w czterech fabrykach na terenie Europy, co ułatwi rozbudowę systemu o kolejne elementy bez obawy o ciągłość produkcji czy dostępność. Główną ambicją inżynierów projektujących YESLY było stworzenie systemu, którego nie widać, i który naprawdę działa bezawaryjnie. Niewątpliwie BLISS i YESLY to smart home, który będzie dobrym wyborem przy początkach „zabawy” w inteligentny dom, z którym będziecie chcieli zostać na dłużej.
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Finder.