Deska wypalana ogniem? Poznajcie nowy trend prosto z Japonii!
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Custom Zole.
Zwęglone domy przyciągają wzrok swoim niesamowitym wyglądem. Niczym wyłaniające się zza zieleni drzew i na tle niebieskiego nieba hipnotyzujące rzeźby. Obok nich nie da się przejść tak po prostu, obojętnie. Podobnie jak przy stoliku i ścianie wykonanej z nadpalonej deski. Technika ShouSugiBan wprowadza do architektury wyjątkowość zaczerpniętą wprost z Japonii. Słynący z perfekcjonizmu Kraj Kwitnącej Wiśni wzbogacił aranżacyjną rzeczywistość deską o niezwykłej fakturze i właściwościach.
Design wciąż zaskakuje
Mimo że japońska technika konserwacji drewna ShouSugiBan znana jest od stuleci, współczesne trendy jakby zupełnie o niej zapomniały. Łatwiej jest przecież zaimpregnować deskę nowoczesnymi metodami i środkami zabezpieczania drewna niż zastosować bardziej złożone procesy. Coraz częściej jednak design wraca do sprawdzonych, starych sposobów i rozwiązań. Nadpalona deska jest trwalsza niż tradycyjna, a poza tym wygląda wręcz bajecznie.
Wiele możliwości wykończenia drewna, od najbardziej wypalonego z wyraźną teksturą po gładkie drewno ogniem i kolorem malowane, pozwalają tworzyć oryginalne i niepowtarzalne aranżacje. Dzisiejszy trend łączenia stylów oraz różnorodność kolorów daje impuls wyobraźni. Wypalone drewno dodaje głębi i charakteru wszędzie tam gdzie postanowimy go zastosować. Szczególnie, że deskę wypalaną ogniem możemy wykończyć elewacje i ogrodzenia oraz udekorować ściany i podłogi we wnętrzach. To nie jedyne możliwości wypalanego drewna, bowiem jest świetnym materiałem stolarskim. Meble będą zachwycać niezwykłym ciepłem i elegancją, którą dopasujemy do wielu nowoczesnych stylizacji.
Jak to się robi?
ShouSugiBan to tradycyjna japońska technika wypalania drewna sprzed stuleci i skuteczny sposób impregnacji. Japończycy odkryli, że użycie mocno wypalonych desek zwiększa trwałość i ochronę przeciwko szkodników i grzybom. Odporne na czynniki zewnętrzne, takie jak wiatr, wilgoć, słona woda, drewniane dekory idealnie wykańczają elewację, czy „trudne” pomieszczenia w naszym domu. Tradycyjne SSB jest znane z tego, że utrzymuje swój wygląd przez 50-60 lat. Zwiększona trwałość i ochrona drewna to pierwotne powody wypalania, jednak walory estetyczne, autentyczność oraz podkreślenie piękna drewna i jego faktury to dodatkowe korzyści, które warto wprowadzać do wnętrz.
Jak powstają deski metodą ShouSugiBan? Naturalne drewno najpierw się opala, szczotkuje, a następnie chłodzi wodą. Powierzchnię można wykończyć naturalnym olejem lub woskiem nadając jej niezwykłej głębi czy koloru.
Wyjdź naprzeciw trendom
Design wciąż zaskakuje. Drewno to nie tylko ciepło i związek z naturą, ale także doskonałe rozwiązanie aranżacyjne. Rzadko który materiał cechuje tak duża uniwersalność, zarówno pod względem dopasowania do stylów wnętrz, jak i możliwości wykorzystania. Mimo to zyskuje nowego oblicza we współczesnych wnętrzach. Chcecie zobaczyć drewno w zupełnie innej odsłonie? Na pewno będziecie zaskoczeni i zachwyceni. Podobnie jak my. Zobaczcie sami!
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Custom Zole.