Przepis na udany mariaż starego z nowoczesnością
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Stoneway.
Odważne, a niekiedy szokujące zestawienia elementów wnętrzarskich podyktowane są nie tylko pomysłowością mieszkańców, ale bardzo często prozaiczną potrzebą urządzenia lokum w zastanych warunkach. To co niekiedy na pierwszy rzut oka wydaje się być problemem, okazuje się być świetną okazją do wyeksponowania unikatowych właściwości wnętrza. Ba – niekiedy zabiegi takie stają się wręcz celowe.
O możliwościach jakie niesie ze sobą aranżowanie wnętrz na zasadzie kontrastu wiedzą doskonale osoby wybierające na swój dom pomieszczenia zaadaptowane do użytku mieszkalnego po starych zabudowaniach przemysłowych. Lofty przeżywają obecnie prawdziwy boom i moda na nie wydaje się nie przemijać. Zabudowanie wszędobylskich rur? Szkielet konstrukcji budynku w centrum salonu? A może wyzierająca spod warstwy tynku cegła? Okazuje się, że oryginalne elementy świetnie komponują się z nowymi i powieszenie 50-calowego telewizora LED w towarzystwie żelbetonowych profili nie będzie czymś nie do zaakceptowania.
Nie każdy może pozwolić sobie na zamieszkanie w lofcie, lecz ci którzy poszukują inspiracji do odtworzenia takiego klimatu we własnym mieszkaniu mają receptę na wyciągnięcie ręki. Kolekcja kamienia dekoracyjnego Retro Brick jest tym elementem, który nieodłącznie kojarzyć się będzie ze starym, fabrycznym klimatem nawet wtedy, gdy ułożymy ją w nowoczesnym apartamentowcu. Na kontraście takim skorzysta i wyłożona ściana kolekcja, i zestawione w jej otoczeniu elementy.
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Stoneway.