Ogrzewanie podłogowe - czy warto?
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Kermi.
Biała puchowa kołderka już dawno pokryła podwórza, a skrzypiący mróz daje się we znaki każdemu, kto nie darzy magicznej pory roku gorącym uczuciem. Gdy za oknem jesienne barwy ustąpiły miejsca zimowym akcentom chcemy czym prędzej otulić się ciepłem wypełniającym przestrzeń.
Chyba nikt z nas nie wyobraża sobie mieszkań i domów bez ogrzewania. Łagodny strumień niezauważalnie biegnąc przez nasze pokoje pozostawia po sobie ślad przyjemnego klimatu. Innowacyjność technologiczna niesie za sobą różnorodność grzewczą, która sprawia, że trudno wybrać najlepsze rozwiązanie. Tradycyjne grzejniki wydają się być mało nowoczesne. Czy warto pokusić się o modne systemy podłogowe? Wraz z Kermi – producentem techniki grzewczej i sanitarnej – opowiemy co trzeba wiedzieć o ogrzewaniu płaszczyznowym.
Zalety ogrzewania podłogowego
Każdy kto choć raz postawił nogę na ogrzewanym podłożu wie o tym, że całkowicie inaczej odczuwa się ciepło. Płynące fale muskają nasze ciało rozpoczynając wędrówkę od stóp, dlatego też w pomieszczeniu wykorzystującym ogrzewanie podłogowe może być nawet o 2⁰ chłodniej, a my tego zupełnie nie odczujemy. Warto zaznaczyć także, że całe lokum ogrzewane jest jednakowo. Nie tak jak w tradycyjnych systemach, gdzie wokół źródła ciepła, jakim jest grzejnik temperatura jest najwyższa. System ten zapewnia maksymalny komfort nagrzewając je do optymalnego poziomu, nie przekraczającego 40⁰. Do listy zalet dodajmy też zwiększoną higienę, ponieważ możecie zapomnieć o unoszących się drobinkach kurzu w powietrzu. To dobre rozwiązanie dla alergików, którym niewidoczne pyły wciąż utrudniały życie. Na koniec trzeba wspomnieć o energooszczędności. Stałe utrzymanie niższego poziomu ciepła wpływa na mniejsze rachunki! Podstawowym kryterium spełnienia tych wszystkich atutów jest odpowiednia jakość rur i technologii wykonania, dlatego warto skorzystać z pomocy doświadczonych marek na rynku, takich jak Kermi.
Niewidoczne ciepło Twojego domu
Jest jeszcze jedna istotna zaleta – niewidoczna siła systemu. Jeśli zależy nam na pięknym wnętrzu, a jak wiadomo nie możemy zrezygnować z jakiegokolwiek sposobu grzewczego, montaż w podłodze będzie doskonałym rozwiązaniem. Mimo, że na rynku dostępne są stylizowane grzejniki dekoracyjne, spełniające wiele ról to przewagą „podłogówki” jest to, że nie wymusza ona od nas poszukiwań odpowiedniego miejsca w domu na zawieszenie źródła ciepła. Koniec z wierceniem śrub, chowaniem grzejników za firaną czy zasłoną! Ogrzewanie podłogowe wcześniej często montowane było miejscowo – np. w łazience, gdzie chcemy szybko otulić się gorącym płaszczem. Obecnie, coraz częściej wybiera się je jako podstawowy system grzewczy z uwagi na wspominane wyżej zalety.
Ogrzewanie płaszczyznowe KERMI
Dużą powierzchnię dostępnych podłóg można doskonale wykorzystać decydując się na ogrzewanie płaszczyznowe Kermi. Producent oferuje kilka rozwiązań w celu jak najlepszego spełnienia naszych oczekiwań. Wszystkie systemy bazują na odpowiedniej jakości rur stworzonych z polietylenu. Materiał dodatkowo poddawany jest dalszej obróbce, by zagwarantować doskonałe właściwości użytkowe. Przewody Kermi zaliczane są do piątej klasy zastosowania, która w nomenklaturze grzewczej oznacza bardzo wysoki poziom. Na dodatek, wszystkie technologie szczycą się certyfikatami takimi jak DIN Certco oraz technologią sprawdzaną wg DIN EN 1264. Świadczy to o maksymalnej jakości, trwałości i niezawodności. Wartym uwagi jest produkt stosowany najczęściej w pracach remontowych – system cienkowarstwowy x-net C15, którego cechą jest łatwy montaż, brak konieczności kucia i demontażu posadzki. Oprócz tego znajdziecie bogatą ofertę możliwości w postaci systemów: Tacker x-net C12, Clip c-net16, Klett x-net C17 czy systemu suchego x-net C13.
Ile kosztuje ogrzewanie podłogowe?
Koszt montażu ogrzewania podłogowego znacząco spadł. W czasach, gdzie nowoczesny system wchodził na rynek nie każdy mógł sobie pozwolić na taki wybór. Obecnie kwoty sięgają od kilkudziesięciu do kilkuset złotych za metr kwadratowy, w zależności od wybranego systemu, elementów takich jak rury, sterowniki czy termostaty i przede wszystkim ceny jaką podyktują monterzy. Mimo, że wartości nieco przewyższają tradycyjne sposoby grzewcze to gwarantujemy, że z uwagi na zaletę jaką jest energooszczędność inwestycja bardzo szybki się zwróci.
Systemy ogrzewania podłogowego Kermi coraz częściej goszczą w naszych domach. Lista zalet, które gwarantują funkcjonalne i komfortowe mieszkanie, z pewnością przekona wielu do ich montażu.
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Kermi.