Jak ocieplić industrialną przestrzeń? Przytulny loft
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Francesco GUARDI Collezione.
Soft lofty od kilku lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Z założenia mają surową estetykę. Jednak wystarczy kilka aranżacyjnych zmian, dzięki którym loft zyska cieplejsze domowe oblicze, zachowując swój unikatowy charakter.
Stylowa przestrzeń dla ceniących wolność, miejskich indywidualistów. Wielu marzy o apartamencie stylizowanym na poprzemysłowe wnętrza. Wyróżniające lofty materiały i rozwiązania aranżacyjne z powodzeniem można wykorzystać podczas remontu i nadać swojemu mieszkaniu industrialny charakter.
Patent na betonowe ściany
Lofty to spory metraż, wysokie sufity i okna. W aranżacji dominują cegła i beton, dopełnione stalą i szkłem. W aranżacji wnętrza w stylu industrialnym możemy stworzyć wrażenie otwartej przestrzeni za pomocą jasnej palety barw i aranżacji okna, postawić na surowe materiały. Tutaj z pomocą przychodzą pokrycia i masy dekoracyjne. − Masa dekoracyjna imitująca beton tworzy powierzchnie z widocznymi wżerami i ubytkami. To doskonały sposób, by osiągnąć efekt surowych ścian. Możemy użyć również pokryć imitujących struktury kamieni np. trawertynu albo farby o efektach dekoracyjnych w kolorze cementu. Każda z tych dekoracji będzie świetnie komponować się z pozostałymi ścianami utrzymanymi w minimalistycznej bieli – mówi Bartłomiej Cholewa z firmy Lakma SAT, producenta farb i mas dekoracyjnych Francesco Guardi Collezione. Betonowe ściany i ponadczasowa biel pomogą stworzyć nietuzinkowe wnętrze. Jeśli obawiamy się, że może być jednak zbyt surowe i mało przytulne jest na to sposób.
Las w starej fabryce
Drewno i zieleń – nie ma lepszego pomysłu, by wprowadzić więcej życia do surowego industrialnego wnętrza. Naturalne drewno to szlachetny, uniwersalny i ponadczasowy materiał. Meble i podłogi, szczególnie z jasnego drewna, w magiczny sposób ocieplą każde wnętrze. Naturalnym dopełnieniem będzie zieleń – w dowolnym odcieniu. Leśna, szmaragdowa lub najmodniejsza w tym sezonie wiosenna i soczysta. Możemy zazielenić wnętrze żywymi roślinami w doniczkach lub efektownym ogrodem wertykalnym. Na tle betonowej ściany świetnie będą się prezentować zielone dodatki − lampa, tekstylia lub pojedynczy mebel np. fotel uszak z zieloną tapicerką.
Ze skandynawską nutą
Cegła pomalowana na biało, beton i jasne drewno. Surowe materiały połączone z miękką fakturą wełny i lnu. Prosty i łagodny styl skandynawski idealnie pasuje do loftów, łagodząc ich surowość. Oba style łączy przestrzenność, minimalizm i umiłowanie prostych form. Klasyczna biel rozjaśni wnętrze, a delikatne pastele np. miętowy dodadzą subtelności nawet w małych dawkach jak pastelowa odsłona lampy kreślarskiej. Przytulną magiczną atmosferę stworzą niezawodne lampiony, świeczki lub cotton light balls.
W wydaniu retro
A może skandynawski design, ale w kolorowej odsłonie? Mocny akcent kolorystyczny świetnie ożywi surowe wnętrze loftu. Styl industrialny wiele łączy również ze stylem mid-century modern, czyli wnętrzami z połowy XX wieku. Choćby duże okna i oszklenia, geometryczne formy i prostota. Łącząc wystrój typowy dla loftu z barwami ziemi – oliwkowym, musztardowym, oranżem i kultowymi meblami jak fotele klubowe z lat 60., otrzymamy styl industrialny w wydaniu retro. Nieco nostalgiczny, niezwykle wysmakowany i cieplejszy niż klasyczne wydanie.
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Francesco GUARDI Collezione.