Co jest modne w dekoracji ścian? Zobacz nowości i trendy wnętrzarskie!
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Francesco GUARDI Collezione.
Czerwień na ścianie, meblach i dodatkach to pomysł na niepowtarzalny wystrój wnętrz. Ciepły rdzawy odcień dodaje charakteru, jest szlachetny i intrygujący. Sprawdzi się w loftach, nowoczesnej kuchni, jak i w klasycznym salonie.
Czerwony − pobudzający i radosny. Kolor życia i miłości. We wnętrzach zawsze przyciąga uwagę. Sprawdzi się szczególnie w pomieszczeniach, którym chcemy dodać charakteru i energii. Najlepszym wyborem będzie, więc salon, łazienka a także kuchnia, gdzie czerwień podobnie jak pomarańcz zaostrzy apetyt. Jaskrawy, soczysty czerwony to jednak trudna barwa w aranżacji, wymaga umiaru i wyczucia. Warto spróbować ze zgaszonymi, nasyconymi odcieniami jak burgund, ceglasty albo rdzawy. Kolor rdzy naturalnie pasuje do loftów, ale ożywi również klasyczne wnętrza.
Beton, cegła i rdza na ścianie - jak dodać industrialnego charakteru?
Jednym z wiodących trendów wnętrzarskich 2017 roku jest łączenie różnych faktur – chropowatej powierzchni betonu, błysku metali z miękkością drewna, korka i gliny. Otwarta przestrzeń, betonowa podłoga, surowa cegła na ścianie – to znaki rozpoznawcze wciąż szalenie modnego stylu soft loft. Królują w nim szarości, biel i czerń dopełnione mocniejszymi akcentami kolorystycznymi np. w odcieniach zieleni lub czerwieni.
Czerwień możemy zastosować jako dodatki (lampa, poduszki lub inne tekstylia) lub dominujący akcent. Niech będzie nim designerski czerwony mebel lub…rdza na ścianie. − Niebanalny efekt imitacji powierzchni pokrytej rdzą osiągniemy za pomocą specjalnych farb dekoracyjnych z metalicznymi wypełniaczami. Najlepiej pokryć nią fragment ścian lub elementy architektoniczne jak kominek czy kolumna – mówi Bartłomiej Cholewa z firmy Lakma SAT, producenta farb dekoracyjnych Francesco Guardi Collezione. – Imitacja rdzy wzmocni industrialny efekt, jakby nagryzionego zębem czasu starego magazynu, a ciepły odcień tej czerwieni ożywi przestrzeń skąpaną w bieli, betonie i szkle. Efekt rdzy z powodzeniem sprawdzi się również w nowoczesnych wnętrzach w towarzystwie błysku stali i lakierowanego szkła. Idealnym duetem będzie ponadczasowa łagodna biel i czerń, to trio zawsze nadaje wnętrzom nowoczesnego charakteru.
Czy natura nadal jest popularnym motywem?
Kolejny silnym tegorocznym trendem są naturalne kolory i materiały, czyli powrót do natury. Zieleń roku, soczysta Greenery idealnie współgra z ochrą, sieną, oliwką, żółcieniami i różnym odcieniami brązu. Rdzawa czerwień świetnie będzie się komponować z barwami jesieni oraz paletą znaną ze stylu śródziemnomorskiego. Pudrowy róż, oliwka lub kobalt – w takich połączeniach znajdziemy ceglastą lub rdzawą czerwień w toskańskich wnętrzach. Ten styl chętnie jest stosowany w pomieszczeniach przeznaczonych do relaksu – sypialni lub pokoju dziennego, dodatek czerwieni ożywi i wprowadzi pozytywny nastrój. Z brązem świetnie komponuje się w klasycznych, „ciężkich” wnętrzach. Wielbiciele ciepłych orientalnych wnętrz mogą zestawić ją również z żółcieniami w odcieniach kurkumy i curry. To świetny pomysł do zastosowania w kuchni. W łazience możemy zaszaleć z czerwonymi dodatkami, a nawet dekoracjami na ścianie. Pobudzający ciepły odcień czerwieni skuteczne obudzi nas o poranku.
Rdzawa ściana to znakomita alternatywa dla znanej i cenionej cegły czy industrialnego betonu. Wprowadza do wnętrza przyjemny, naturalny odcień, który znakomicie koresponduje z klasyczną bielą i szarością. Interesujące przetarcia i surowy efekt zardzewiałych powierzchni nadaje się nie tylko do dużych, ale i małych pomieszczeń, ponieważ w przeciwieństwie do płyt betonowych i cegły nie obciąża ścian i nie zabiera bezcennych centymetrów. Jeżeli marzymy o wnętrzu nowoczesnym z nutą loftu skorzystajmy z mniej wymagających efektów dekoracyjnych, a równie wizualnie spektakularnych.
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Francesco GUARDI Collezione.