Gdzie umieścić kominek elektryczny?
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Kominki Dimplex.
Kominki elektryczne, podobnie jak ich tradycyjne odpowiedniki, mają w sobie ten specyficzny urok – roztaczają wokół ciepło oraz światło, sprawiając, że we wnętrzu panuje wyjątkowa atmosfera. Ci, którzy nie mogą sobie pozwolić na klasykę w romantycznym wydaniu, mogą zatem z powodzeniem wybrać nieco bardziej innowacyjne palenisko. Razem z marką DIMPLEX przygotowaliśmy garść pomysłów na wykorzystanie nowoczesnych kominków we wnętrzach. Elektryczne paleniska możemy powiesić na ścianie lub zabudować w ścianę. Jak je wkomponować w pomieszczenie, by uzyskać piękny efekt końcowy? W jakich przestrzeniach sprawdzą się najlepiej? O tym poniżej!
Kominek jak obraz – gdzie możemy go powiesić?
Kominki elektryczne z kolekcji marki DIMPLEX są jednocześnie nowoczesne i estetycznie wykończone – stanowią funkcjonalną ozdobę eleganckich, industrialnych i minimalistycznie zaaranżowanych salonów. Modele znajdziemy w różnych rozmiarach, z polanami – do wyboru mamy także akrylowe kostki lodu oraz szklane otoczaki. Instalacja jest bezpieczna w użyciu – ogniki tworzą nastrojową, pełną magii, otoczkę, doskonale tym samym zastępując tradycyjne palenisko. Kominek możemy zastosować w formie zbliżonej do dekoracji ściennej – powieśmy go w centralnej części pomieszczenia, wykorzystując nieumeblowany fragment ściany. Palące się iskierki ognia uprzyjemnią nam romantyczny wieczór we dwoje, relaks z lampką wina i rodzinne przyjęcie. Palenisko będzie klimatyczną oprawą wnętrza wykończonego w cegle, drewnie i stonowanych barwach – doskonale wkomponuje się w salony, zaaranżowane jednocześnie nowocześnie i wytwornie. Wiszący kominek znajdzie swe miejsce tam, gdzie rządzi współczesny design – panoramiczna ozdoba doskonale odda charakter nastrojowych wnętrz, których bazę stanowią geometryczne formy i dodatki, inspirowane naturą. W ofercie producenta znajdziemy modele ścienne, które sprawdzą się świetnie w roli inspirującego i rozgrzewającego obrazu – zostały wyposażone w termowentylator, termostat, pilot oraz przełącznik mocy grzewczej. Dzięki temu kominki elektryczne są wygodne i łatwe w użytkowaniu.
Kominek budujący rodzinną atmosferę – gdzie go umieścić?
Trudno o lepszy detal architektoniczny, niż kominek, jeśli chcemy stworzyć w aranżowanym pomieszczeniu ciepły, rodzinny klimat. Palenisko sprawia, że czujemy się bezpieczniej – wokół roztacza się wyjątkowa aura. Wnętrze zyskuje na przytulnym wyglądzie. Nie bez powodu kominek wspaniale spełnia swą funkcję w rodzinnych, reprezentacyjnych salonach, gdzie spotykamy się wieczorem, by pobyć razem, rozmawiać, oglądać wspólnie telewizję. Palenisko wnosi do przestrzeni ciepło, buduje kameralną atmosferę, uprzyjemnia nam chwile spędzane w zaciszu domu, kiedy za oknem robi się jesiennie, a na dworze panuje chłód i pada deszcz. Kominek może zostać zabudowany w ścianę – w punkcie widocznym ze wszystkich miejsc siedzących w salonie. Pięknie będzie się prezentować w otoczeniu foteli i drewnianego stolika kawowego – estetycznie wpasuje się także tam, gdzie przeważają szklane detale. Kominek wykorzystamy na tle kompozycji ściennej wykonanej z dekoracyjnego materiału – cegły, betonu, piaskowca. Swe miejsce znajdzie także w mieszkaniach z łączonymi pomieszczeniami – palenisko może zostać zamontowane między jadalnią, a salonem, wśród takich mebli jak komoda, stolik jadalniany i stojak z telewizorem. Pamiętajmy, że kominek wkomponujemy również bezpośrednio w wyposażenie, szczególnie to drewniane. Takie rozwiązanie sprawia, że wnętrze zyskuje na wytworności i funkcjonalności.
Kominek w zabudowie – romantyczny detal w dawnym stylu
Miłośnicy tradycyjnych kominków nie muszą rezygnować z udogodnień, jakie daje nam nowoczesna technologia. Wystarczy, że zdecydują się zapewnić paleniskowi oprawę w formie kominkowej zabudowy, przywodzącej na myśl detal architektoniczny w starym stylu. Efektowna konstrukcja pozwoli nam przemycić urok palącego się w kominku drewna do nowoczesnych domów, apartamentów a nawet do niewielkich mieszkań w bloku. Panoramiczny komin w marmurowej, drewnianej lub kamiennej zabudowie sprawdzi się idealnie we wnętrzach eleganckich, nowoczesnych i eklektycznych. Kominek utrzymany w duchu elegancji estetycznie wpasuje się w przestrzeń, której bazę stanowią szykowne meble tapicerowane i oszklone regały. Palenisko warto umieścić w bibliotece, gdzie stworzy niezwykłą atmosferę i umili nam popołudniową lekturę. Kamienna zabudowa wyeksponuje urodę aranżacji, inspirowanych światem przyrody, a drewniana uwydatni piękno ponadczasowych, klasycznych pomieszczeń.
Trudno wskazać coś bardziej klimatycznego w naszych domach niż stylowy, zabudowany kominek. Nie każdy może sobie jednak pozwolić na takie palenisko – nic dziwnego, że coraz chętniej sięgamy po alternatywne kominki elektryczne. Marka DIMPLEX radzi eksponować stylowe i nowoczesne kominy z panoramicznymi efektami świetlnymi – zestawione z nastrojowymi detalami i pięknym wyposażeniem bazowym, zapewnią naszym wnętrzom finezyjną oprawę. Ta stworzy nam komfortowe warunki do codziennego relaksu. Migoczące płomyki rozgrzeją nas, napełnią energią i zainspirują do delektowania się chwilą.
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Kominki Dimplex.