Jak stworzyć przytulny nastrój w kuchni?
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Verle Küchen.
Kuchnia – to nie tylko miejsce kulinarnych zmagań, ale również miejsce spotkań, w którym spędzasz czas z rodziną. To tutaj po powrocie do domu zasiadacie przy wspólnym stole i jecie obiad rozmawiając o tym, jak minął dzień. By wspólne chwile nabrały wyjątkowego charakteru, warto zadbać o kuchenny klimat i stworzyć przytulny nastrój.
Przepis na kuchnię, z której nie chce się wychodzić, jest – jak twierdzą projektanci – dość prosty. Dużo naturalnego drewna, ciepłe barwy, nastrojowe oświetlenie i przyjemne w dotyku faktury materiałów wykończeniowych. Ale jak je efektownie połączyć? W jaki sposób wybrać idealne rozwiązanie spośród ogromnej liczby materiałów i kolorów?
Kuchnia – przytulna i nowoczesna?
Badania upodobań Polaków w zakresie urządzania kuchni wskazują, że najbardziej lubimy kuchnie w kolorze białym i szarym. Na trzecim miejscu znajdują się kuchnie beżowe – drewniane i drewnopodobne. Sięgają po nie wszyscy ci, którym laboratoryjna biel albo modernistyczna szarość nie odpowiadają. Są odpowiedzią na potrzebę ciepła i przytulności w domu.
Ciepłe w klimacie kuchnie zyskują coraz większą rzeszę zwolenników – to trend przeciwstawny do najpopularniejszych w ostatnich latach minimalistycznych wnętrz. Po fascynacji chłodną nowoczesnością i industrializmem coraz więcej osób chce przebywać i gotować w kuchniach, które są po prostu klimatyczne i nastrojowe. W kuchniach, które zapraszają, by spędzać w nich czas.
Przytulność i nowoczesność nie muszą się wykluczać, odpowiednio dobrane meble zadecydują o ostatecznym wyglądzie pomieszczenia. Firma Verle Küchen wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, stworzyła kuchenną zabudowę łączącą w sobie tradycyjny drewniany wygląd i nowoczesną formę.
Przytulna kuchnia, czyli jaka?
Pierwszym krokiem, który wykonujemy podczas aranżacji pomieszczenia, jest dobranie odpowiedniego koloru ścian. Jeśli chcemy, by nasza kuchnia zyskała ciepłą aurę, postawmy na ciepłe, rozgrzewające kolory – mogą to być bezpieczne i subtelne beże, delikatne orzechowe brązy i słoneczne żółcienie. Jeśli nie jesteśmy fanami ciepłych barw i wolelibyśmy utrzymać ściany w kolorze czystej bieli – nic straconego. Biel nie musi być zimna – wystarczy odpowiednio zaaranżować kuchnię i wybrać odpowiednie dodatki, które sprawią, że surowy kolor ścian odejdzie na dalszy plan.
Nic tak nie dodaje klimatu wnętrzu, jak drewniana oprawa. W kuchni świetnie sprawdzą się płytki imitujące drewno – możesz położyć je zarówno na podłodze, jak i na ścianie. Idealnie dopasują się zarówno do ciepłej barwy ścian, tworząc sielski kuchenny klimat, jak i do tych białych, przywodząc na myśl skandynawskie trendy w wystroju wnętrz.
Meble, które ocieplą kuchenny klimat
Odpowiednia zabudowa kuchenna to podstawa – w zależności od potrzeb powinna pomieścić zarówno akcesoria do gotowania, jak i produkty spożywcze. Kwestia estetyczna jest nie mniej ważna – szczególnie jeśli pragniemy, by nasza kuchnia była harmonijna i klimatyczna. Jednolite białe meble nie sprawdzą się, gdy chcemy ocieplić wnętrze, pierwsze skrzypce w przytulnej kuchni powinno grać drewno – szeroka gama kolorystyczna sprawi, że każdy wybierze odpowiednie dla siebie.
Modele marki Verle Küchen wyróżnia niemiecka jakość – począwszy od użytych materiałów, przez produkcję w niemieckich fabrykach. Kolekcje Riva i Structura do złudzenia przypominają surowe drewno, efekt pogłębiają rysunki naturalnych słojów, które sprawią, że kuchnia, w której staną, nabierze wyjątkowo przytulnego klimatu.
Drewniane meble kojarzą się jeszcze czasami z aranżacjami sprzed kilku dekad – Verle Küchen to meble idealne dla osób, które preferują drewniane kuchnie, ale w nowoczesnym wydaniu. Kolekcje Riva i Structura to minimalistyczna drewniana zabudowa wyposażona w najwyższej jakości systemy, niezbędne dla wyposażenia ergonomicznej kuchni.
Jakie dekoracje pasują do przytulnej kuchni?
Dodatki, dodatki i jeszcze raz – dodatki. Wazony, kwiaty i bibeloty, wiklinowe koszyki i osłonki na zioła, dekoracyjne naczynia, kolorowe kubeczki i filiżanki – przytulna kuchnia kocha akcesoria, szczególnie te dopasowane do domowników. Jeśli kuchnia płynnie łączy się z salonem, możemy pokusić się położenie na podłodze miękkiego dywanu, na półkach ustawić kilka książek.
Wybierając kuchenne tekstylia, zwróćmy uwagę na tkaniny takie jak len i bawełna, zrezygnujmy ze sztucznych tkanin i krzykliwych nadruków. Delikatne motywy i neutralne barwy to Twoi sprzymierzeńcy.
Akcesoria i dekoracje z naturalnych materiałów, takich jak drewno, ceramika i szkło doskonale podkreślą ciepłą kuchenną aurę. Dobierając je, należy unikać krzykliwych barw i postawić na kolory ziemi oraz nasycone głębokie odcienie.
Oświetlenie budujące dobry nastrój
Dla zbudowania nastroju kuchni ważne jest także dobrze zaprojektowane oświetlenie. Oprócz głównego jego źródła warto wprowadzić punktowe oświetlenie blatu i witryny, a na stole postawić niewielką lampkę. Idealnie sprawdzą się także świeczniki, które napełnią kuchnię przyjemnym, ciepłym blaskiem.
Tak zaaranżowana całość daje efekt, o którym marzy każdy pasjonat gotowania: kuchnię, w której chce się godzinami pichcić i przebywać. Pytanie, które wiele osób zna: „Dlaczego siedzicie w kuchni?”, dopełnione zaproszeniem do przejścia do pokoju, staje się wtedy mocno nie na miejscu. Po prostu z takiej kuchni nie chce się wychodzić!
Jeśli obawiasz się efektu samodzielnego aranżowania kuchni, być może warto zasięgnąć porady profesjonalistów? Nawet niewielka i nieustawna kuchnia może zyskać niepowtarzalny klimat i urok. Projektanci Verle Küchen z powodzeniem zaprojektują kuchnię, dopasowując ją do potrzeb klienta i potencjału wnętrza, a ty zyskasz przytulny i ciepły klimat, o którym marzyłeś.
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Verle Küchen.