Łóżko, czyli inwestycja w dobry sen!
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką PremiumBeds salony łóżek Hästens i Vispring.
Natłok obowiązków, trudności w pracy, siedzący tryb życia i ogrom codziennych zmartwień powodują, że coraz częściej zastanawiamy się, gdzie leży przyczyna braku energii i motywacji do działania. Zrzucamy winę na wiek, niekorzystną pogodę, nieprawidłową dietę czy brak ruchu, ale nie zdajemy sobie sprawy, że źródło tych wszelkich dolegliwości może znajdować się w sypialni, a co najgorsze – spędzamy na nim 1/3 życia! Warto przeanalizować – co poza efektownym designem – gwarantuje masywny mebel, otoczony rzędem miękkich poduch.
Piankowy, lateksowy czy sprężynowy? Z wypełnieniem syntetycznym czy naturalnym? Doskonale wiemy, że świat łóżek i materacy pęka w szwach od nadmiaru możliwości, więc jak pod ogromem – wydawać by się mogło – wygodnych konstrukcji, wybrać idealny wariant? Przekonajcie się sami, że ręcznie produkowane łóżka Vispring to inwestycja, która się opłaca!
Zainwestuj w dobry sen!
Inwestycja ma to do siebie, że powinna się zwrócić. Kupujemy drogie samochody, ponieważ oferują komfort oraz bezpieczeństwo. Sięgamy po nowoczesne telefony, bo przed ich ekranami spędzamy sporą część naszego życia. Wyznacznikiem tych wszystkich decyzji jest jakość – wyższa cena często wiąże się nie tylko z atrakcyjniejszym designem, lecz także z lepszą funkcjonalnością, bezawaryjnością i dłuższą eksploatacją. Co więc może zaoferować nam łóżko? Biorąc pod uwagę, że przesypiamy na nim średnio 23 lata, możemy powiedzieć – bardzo wiele. To na czym śpimy ma bezpośredni wpływ na jakość życia. Odpowiednio dobrany materac powoduje, że budzimy się wyspani i wypoczęci. Materiały wykorzystane podczas produkcji materacy Vispring pozwalają skórze oddychać i gwarantują naturalną klimatyzację – w lecie chłodzą i odprowadzają wilgoć, a zimą – ogrzewają.
Na cenę luksusowych rozwiązań składa się wiele czynników, takich jak starannie wyselekcjonowane komponenty, ręczne metody wytwarzania, możliwość indywidualizacji zamówienia oraz długoletnia eksploatacja. To inwestycja w dobre samopoczucie, wyższą efektywność w pracy, lepsze zdrowie i więcej energii, a przede wszystkim zakup na kilka dekad. Warto dodać, że żywotność standardowych piankowych modeli, nawet w przypadku zakupu najdroższej wersji, wynosi nie dłużej niż 6 lat. Po tym czasie wkład staje się mało elastyczny i znacznie ogranicza możliwość wyspania się.
Dlaczego liczy się wnętrze materaca?
Łóżko traktowane jest jako podstawowy element sypialni – i słusznie. Jednak do jego wyboru podchodzimy bardzo ogólnie. Głównie koncentrujemy się na wyglądzie produktu, pragnąc by pokój zapraszał do relaksu i pozwalał spokojnie odpłynąć w ramiona Morfeusza. Nie dajmy się jednak zwieść pięknej oprawie designerskich modeli albo atrakcyjnej cenie, bo pod oryginalną formą i niską wartością mogą kryć się niezbyt korzystne rozwiązania. Przed ostateczną decyzją solidnie przeanalizujmy to, co znajduje się we wnętrzu materaca.
Popularne modele wypełnione są syntetycznymi tkaninami, piankami oraz lateksem, które ograniczają cyrkulację powietrza i nie przepuszczają wilgoci, co jest odczuwalne szczególnie latem, bo bardziej się pocimy. Pianka termostatyczna – dostosowując się nie tylko do temperatury ciała, lecz także otoczenia – będzie zimą twarda, a podczas fali upałów znacznie bardziej miękka, co spowoduje dyskomfort. Istotny jest także aspekt bezpieczeństwa, bo lite pianki wydzielają trujące związki – rozpuszczalniki, więc często nawet nieświadomie ryzykujemy zdrowie swoje i najbliższych. Naturalne materiały, wykorzystywane przez markę Vispring, pozwalają na płynną regulację powietrza, nie odkształcają się i gwarantują doskonałe podparcie dla całego ciała, a przede wszystkim – jako że są stworzone przez naturę i nie są poddawane mechanicznym procesom – dają pełen komfort snu.
Z czego składa się dobry materac?
Dobry materac składa się z włóknin naturalnych, odpowiedzialnych za zdrowy sen. Vispring swój sukces opiera właśnie na takich, w pełni biodegradowalnych, komponentach. Ekologiczne surowce, pochodzące od sprawdzonych dostawców z całego świata, ręcznie wiązane wełniane tufty i sploty, kanały odpowietrzające, a także mistrzowska precyzja wykonania są receptą na błogi wypoczynek i poranek pełen energii. Sekretem wyspania się jest oryginalna, w 100% brytyjska, wełna Szetland – uważana za najlepszą na całym globie. Jej miękkość i sprężystość wpływa na wyjątkowo komfortowy sen. To także mohair z Afryki Południowej oraz bambus i jedwab pochodzące z Chin.
Materiały te wykazują doskonałe właściwości izolacyjne, idealną miękkość, a także adaptują się do temperatury otoczenia, gwarantując zarówno latem, jak i zimą najlepsze warunki do tego, by otulić się kołdrą i wypłynąć w krainę snów. Wysoka chłonność oraz elastyczność to zalety wełny Vicuńa, pozyskanej z rejonów Peru. Surowiec nie zawiera lanoliny dlatego też jest jednym z najbardziej pożądanych materiałów do produkcji luksusowego posłania. Wypełnieniem materacy Vispring są też turecka bawełna słynąca ze znakomitej miękkości oraz wytrzymałości, osiem razy cieplejszy i lżejszy od owczej wełny kaszmir produkowany z wełny kóz kaszmirskich, a także najdłuższe naturalne włókno – końskie włosie z grzywy australijskich koni. Ostatni element odpowiada za kształt materaca, by po nocy znów powrócił do swojego pierwotnego stanu.
Ile sprężyn zawiera idealny materac?
Jeśli wybieramy materac sprężynowy, z pewnością sięgnijmy po wersje kieszonkowe – gdzie każda sprężyna spoczywa w osobnej kieszonce wykonanej z odpornego i trwałego materiału. Szerokim łukiem omijajmy modele bonellowe, które kuszą niską ceną, ale daleko im do wysokiej jakości. Istotną informacją będzie ilość sprężyn znajdujących się we wnętrzu materaca kieszonkowego, a także ich grubość oraz kształt. Do kategorii luksusowych, a tym samym ogromnie wygodnych propozycji, należą materace Vispring, które poza naturalnymi włókninami, posiadają od 1400 do nawet 2800 sprężyn, produkowanych ze stali wanadowej.
Oferowane łóżka mogą być całkowicie spersonalizowane – począwszy od określenia napięcia sprężyn, po ich wybór spośród 58 rodzajów, dziewięciu grubości oraz trzech warstw. Każda z nich skryta wewnątrz kieszeni z naturalnego kaliko – czyli wytrzymałego angielskiego płótna, tworzy zwartą strukturę przypominającą plaster miodu, gwarantując niezależne działanie i większą elastyczność. Nad perfekcją każdego najmniejszego elementu czuwa sprawne oko rzemieślnika, który z największą precyzją wykonuje ręczne szwy boczne i pikowania, by materace w niezmienionej postaci przetrwały wiele długich lat.
Sen ma wpływ na wszystkie aspekty życia – sferę zawodową, prywatną, samopoczucie i zdrowie. To na czym śpimy nie może być więc wynikiem podjęcia pochopnej decyzji uwarunkowanej ceną czy wyglądem.
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką PremiumBeds salony łóżek Hästens i Vispring.