Czysta woda w Twoim domu. Jaki filtr wybrać?
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Aquaphor Poland Sp z o.o..
Jakość wody płynącej w naszych kranach, mimo wielu unijnych i krajowych regulacji, nadal budzi obawy. Z niepewnością sięgamy po szklankę wypełnioną po brzegi krystaliczną cieczą, bo na pozór czysta substancja może być pełna chloru, a co gorsze – bakterii i wirusów. Czy jednak codzienne targanie ciężkich siatek z butelkami wody mineralnej będzie lepszym rozwiązaniem? Po przekalkulowaniu kosztów związanych z jej zakupem, wnioski nasuwają się same. Jak więc zażegnać problem i cieszyć się orzeźwiającą i wolną od niekorzystnych składników wodą? Jest na to kilka sposobów.
Rynek filtrów i rozwiązań służących do oczyszczania wody w ostatnim czasie znacząco się rozrósł. Obecnie w ofertach wielu marek możemy znaleźć systemy, które będą pomocne nie tylko w kuchni, podczas przyrządzania niedzielnych obiadów, lecz także w łazience, gdzie woda jest źródłem higieny i odprężenia. Firma Aquaphor, pionier w dziedzinie filtracji, podpowie jak wybrać dobry filtr i – zwyczajnie – polepszyć jakość życia.
Dlaczego warto kupić filtr do wody?
Woda zasila grono podstawowych potrzeb człowieka – bez niej nie przygotujemy obiadu, nie ugasimy pragnienia, a także nie weźmiemy relaksującej kąpieli po ciężkim dniu w pracy. Jest niezastąpiona w kuchni, łazience czy pralni, jednak ilość szkodliwych substancji zawartych w jej składzie może znacząco wpłynąć na nasze życie.
Metaliczny posmak – spowodowany dużą zawartością chloru – obniża walory smakowe przyrządzanych potraw, zmuszając nas do zakupów butelek ze sklepowych półek, co w dłuższej perspektywie znacząco nadszarpnie domowy budżet. Z problemami spotkamy się także w łazience, gdzie twarda woda wysusza skórę, prowadząc do groźnych zmian oraz konieczności stosowania specjalistycznych kosmetyków. Ma ona też bezpośredni wpływ na żywotność sprzętu AGD, ponieważ kamień osadzający się w pralce czy czajniku znacznie skraca możliwość ich eksploatacji. Filtr do wody jest nie tylko inwestycją w zdrowie oraz lepsze funkcjonowanie rozwiązań AGD, to także sposób na ograniczenie niepotrzebnych wydatków i wysiłków związanych z zakupem wody butelkowanej czy ciągłą wymianą urządzeń kuchennych i łazienkowych.
Jaki filtr będzie najlepszy?
"Dziś już wiemy, że czysta woda pozytywnie wpływa na nasze zdrowie, wygląd skóry i włosów, przedłuża żywotność sprzętów AGD i urządzeń grzewczych. Wraz ze wzrostem świadomości pojawiały się nowe wymagania dotyczące cech użytkowych filtrów do wody." – mówi ekspert Aquaphor. W związku z tym, rynek filtrów wciąż dostosowuje się do wymagań, jakie stawiają przed nim konsumenci. Decyzja dotycząca tego, który filtr będzie najlepszy musi być ściśle skorelowana z potrzebami domowników – ilością spożycia wody, a także efektem, jaki chcemy uzyskać, ponieważ w ofercie dostępnych filtrów znajdziemy różnorodne warianty, począwszy od standardowych dzbanków usuwających zanieczyszczenia po kompleksowe systemy, które zmiękczają, odżelaziają oraz odmanganiają wodę i wzbogacają ją o zdrowotne właściwości. W domach, gdzie dzienne zapotrzebowanie na wodę jest mniejsze, z pewnością wystarczą dzbanki filtrujące, jednak dla wielodzietnej rodziny rozwiązanie może okazać się nieefektywne. Wówczas lepiej sięgnąć po popularne kuchenne filtry podzlewozmywakowe czy systemy odwróconej osmozy, a także domowe stacje uzdatniania wody.
Jak polepszyć jakość wody bez większych kosztów?
Koszty to jedno z podstawowych ograniczeń, powodujących, że nadal stoimy w kolejce w supermarkecie z wózkiem pełnym zgrzewek wody mineralnej. Montaż profesjonalnych urządzeń filtrujących kojarzy się z wysokimi wartościami, jednak Aquaphor stworzyło niezawodne rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą inwestować w zaawansowane systemy oczyszczające. Dzbanki filtrujące ugaszą pragnienie wodą wodociągową pozbawioną osadów, kamienia i szkodliwych substancji. To skuteczny, praktyczny i – przede wszystkim – tani sposób na to, by pozbyć się uciążliwego problemu i zakupów, które z tygodnia na tydzień powodują, że portfel staje się coraz cieńszy. Sekretem działania dzbanka jest wymienny wkład filtrujący z Aqualenem, czyli materiałem redukującym występowanie miedzi, ołowiu, żelaza czy rtęci oraz izotopów promieniotwórczych. Aqualen stoi na straży czystości wody, a dzięki wytłaczanemu na wkładzie kalendarzowi lub elektronicznemu licznikowi zużycia, dokładnie wiemy, kiedy musimy go wymienić. Wydajność takiego rozwiązania wynosi od 170 do nawet 300 litrów, więc z powodzeniem zastąpi konieczność kupowania butelkowanych płynów.
Filtry odwróconej osmozy – co to jest?
Jeśli nasze potrzeby są nieco większe, a dzbanek filtrujący nie radzi sobie z pragnieniem dużej rodziny, warto rozważyć instalację jednego z najpopularniejszych rozwiązań dostępnych na rynku. System odwróconej osmozy – bo nim mowa – dzięki technologii podwójnej mineralizacji, nie dość, że usuwa zanieczyszczenia znajdujące się w wodzie wodociągowej lub studziennej, to także wzbogaca ją o dobroczynne minerały, takie jak wapń, magnez, sód czy potas oraz ją zmiękcza. "... instalacja i konserwacja są niezwykle proste, a małe wymiary umożliwiają użytkowanie nawet w niewielkich szafkach kuchennych." – mówi ekspert marki Aquaphor. Kompaktowy zbiornik wodno-wodny DWM Morion, w porównaniu z tradycyjnymi filtrami odwróconej osmozy zajmuje aż trzy razy mniej miejsca, a zestaw wkładów zawartych w rozwiązaniu pozwoli przefiltrować równowartość 1200 butelek wody! Zaletą rozwiązania jest też łatwo wymienialny filtr, który nie wymusza konieczności wzywania specjalisty – wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk i przekręcić wkład, by ponownie wypełnić szklankę pyszną, zmineralizowaną wodą, której źródło znajduje się pod kuchennym blatem.
Jak działa domowa stacja uzdatniania wody?
A może pójść krok dalej i skorzystać z najbardziej zaawansowanych rozwiązań? Aquaphor ma kompleksową propozycję – stację uzdatniania. To kompaktowe urządzenie składające się ze zbiornika solanki oraz butli ze złożem, które wbrew pozorom nie zajmuje wiele miejsca, a jego obsługa nie generuje żadnych trudności. Działanie stacji polega na cyklicznym, zależnym od jakości wody, procesie regeneracji złoża przy użyciu soli oraz wody. W rozwiązaniach WaterBoss – marki Aquaphor – wykorzystano innowacyjną technologie płukania przeciwprądowego, która w porównaniu do tradycyjnych metod polegających na zasypywaniu złoża, pozwala na osiągnięcie nawet 70% oszczędności. Efektem korzystania z domowej stacji jest miękka, pozbawiona niekorzystnych substancji woda, która ogranicza występowanie kamienia na urządzeniach AGD, zwiększając tym samym ich żywotność, a także poprawia stan skóry i kondycję włosów, ograniczając napięcie, szorstkość oraz matowość.
Czysta woda to nie tylko szereg właściwości zdrowotnych, lecz także mnóstwo korzyści dla urody i gospodarstwa domowego. Wybór odpowiedniego systemu filtracji wyraźnie polepszy jakość życia, pozwalając cieszyć się smakiem krystalicznej wody w szklance, czerpać przyjemność z regenerującej kąpieli zapewniającej gładką skórę, a także ograniczy czas związany z usuwaniem trudnych osadów i kamienia, zalegających na ściankach urządzeń AGD. Krótko mówiąc – filtr do wody to inwestycja w lepszą, wygodną i ekonomiczną przyszłość.
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Aquaphor Poland Sp z o.o..