Nowoczesne z nutą klasycznego designu
Mieszkania w bloku zwykle łączy jedno – konieczność takiej organizacji przestrzeni, która będzie nie tylko funkcjonalna (mimo ograniczeń), ale też wpisze się styl życia mieszkańców. Przed takim wyzwaniem stanęli właśnie projektanci z Pracowni Inside oraz Grupy INTERIO, a dodatkowo nadali wnętrzom charakter, dzięki wykorzystaniu niestandardowych i autorskich rozwiązań.
Domownicy preferują stonowaną paletę kolorów, ale wiedzieli, że w mieszkaniu powinny pojawić się przykuwające uwagę detale i rozwiązania. W salonie przestrzeń relaksu, oprócz sofy, tworzy niezwykle wygodny fotel. W zależności od potrzeb może on „wędrować” wraz ze stolikami po całej przestrzeni dziennej.
W projekcie postawiono na płaszczyznowe potraktowanie przestrzeni. Salon został wydzielony wizualnie dzięki dużemu panelowi z drewna na ścianie i długiej wiszącej komodzie. Kuchnia otrzymała inny wymiar dzięki lustrzanym frontom, które nie tylko powiększają przestrzeń, ale tworzą też jedną płaszczyznę pięknie rozpraszającą światło. Zabudowa kuchenna płynnie łączy się z meblami z salonu. Rolę spajającą pełnią tu wysokie szafki ze sprzętem AGD. Bardzo interesującym rozwiązaniem jest też strefa stołu. Może być on zintegrowany z meblami, zajmuje wtedy mało miejsca, lub być wysunięty na cześć salonową.
Sypialnia, pomimo że utrzymana w jednej tonacji kolorystycznej zaskakuje różnorodnością faktur. Zaraz po przekroczeniu progu pokoju uwagę przyciąga ściana, jej powierzchnię pokryto masą dekoracyjną imitującą beton. Nierównomierne przetarcia tworzą bardzo interesujące tło dla oświetlenia. Organiczne klosze zawieszone na niezwykle długich kablach, wizualnie wycinają strefę łóżka z tapicerowanym wezgłowiem. W zasadzie jedynym elementem, wyłamującym się z palety szarości, jest niska szafka, pełniąca rolę stolika nocnego. Jej wzór nawiązuję do zabudowy z salonu.
Wąskie, półtorej metrowe pomieszczenie, w którym znajduje się łazienka wymagało przede wszystkim zaplanowania funkcji w taki sposób, aby korzystanie z wnętrza było komfortowe. Najdalej od drzwi przewidziano miejsce na kabinę. Zastosowanie modelu walk-in nie tworzy dodatkowych podziałów, jest eleganckie i umożliwia zamontowanie deszczownicy, która zgodnie z życzeniem zapewni relaksującą kąpiel lub ożywczy i energetyzujący prysznic. Przestrzeń tę dodatkowo podkreślają płytki ceramiczne inspirowane wzorem drewna. Położone na podłodze, ścianach, a nawet suficie tworzą swego rodzaju klamrę. Lustro natomiast kryje tajemnicę. Tuż za taflą znajduje się dodatkowa szafka – idealne miejsce na kosmetyki, perfumy i rzeczy bez których trudno się obyć w każdej łazience. Dzięki optymalnemu wykorzystaniu przestrzeni lustro i ściana stanowią jedną, równą powierzchnię.
Jasna szafa w holu to bardzo dobre rozwiązanie, które sprawia, że wydaje się on większy, jaśniejszy. Warto też zwrócić uwagę, że zadbano również o wizualną formę samej zabudowy. Drewnopodobne kubiki nie tylko są wygodnym miejscem do odłożenia torebki, czy rękawiczek, ale też odciążają monolityczną zabudowę. Dopełnieniem wystroju holu jest okrągłe lustro. Ten sam kształt znajduje kontynuację w formie dywanu.