Fokus na kolor: RÓŻOWY
Czasem subtelny, romantyczny, kobiecy, innym razem zdecydowany i energetyczny. Jakim obliczem jednak by się nie pochwalił, zwykło się twierdzić, że to najbardziej kontrowersyjny kolor w całej palecie barw. Róż, bo o nim mowa, od lat budzi mieszane uczucia - zarówno wśród projektantów mody, jak i designerów. Niektórzy kochają go za bezkompromisowość i temperament, inni nienawidzą, twierdząc, że potrafi być bezwstydnie kiczowaty. My w poniższym artykule udowadniamy jednak, że różowe potrafi być naprawdę piękne - i to w każdym wydaniu i konfiguracji.
Jaki odcień różu wybrać?
Kolor różowy ma to do siebie, że potrafi mieć rozmaite oblicza. Jeśli zatem słyszymy, że aranżacja oscyluje wokół różu, możemy być pewni, że to wnętrze bez wątpienia nieoczywiste! Barwa różowa może być np. subtelnie rozbielona i wówczas mamy szansę na stworzenie prawdziwie romantycznej stylizacji. Innym rozwiązaniem jest brudny róż, kolor niezwykle elegancki, fantastycznie prezentujący się np. na pluszowych tkaninach. Fuksja z kolei, to odcień mocny, energetyczny, z biglem. Świetnie wypada jako akcent, można go zatem przemycać do wnętrz w postaci dekoracji i dodatków. Idąc poprzez rozmaite różowe wariacje, nie można zapominać również o millennial pink czyli odcieniu, który oscyluje gdzieś pomiędzy słodyczą czerwonego grejpfruta a dojrzałą brzoskwinią. Jest ciepły, przyjemny dla oka i przede wszystkim, daleki od kiczu. Niektórzy nazywają go „scandi pink”, inni określają mianem „tumblr pink”, jeszcze inni uważają go za „kolor millenialsów”. Projektanci okrzyknęli go prawdziwym hitem, dlatego nie trzeba było długo czekać, aż dumnie przekroczył progi najmodniejszych wnętrz.
Kolor różowy - z czym łączyć?
Róż to jedna z niewielu barw w palecie, które fantastycznie odnajdą się niemal w każdym innym kolorystycznym towarzystwie! I tak, odcień różowy w rozbielonej wersji, doskonale prezentuje się w towarzystwie barw o szlachetnym obliczu - pokocha go zatem zarówno dostojny szmaragd, jak i głęboki fiolet czy atramentowa czerń. Fuksja z kolei to nie lada gratka dla bieli - zwłaszcza w nowoczesnych wnętrzach! Pudrowy róż warto łączyć z błękitem, żółcią i butelkową zielenią. Co jednak najciekawsze, każda z różowych opcji doskonale porozumie się ze złotem. Jeśli zatem marzy Ci się aranżacja z nutą glamour, śmiało sięgnij po złociste dodatki!
Jak zaaranżować romantyczne wnętrze?
Marzysz o nastrojowym wystroju przypominającym o klimacie paryskiej kamienicy? A może bliższa Ci jest liryczna estetyka rodem z powieści Jane Austen? Zapewniamy, że zarówno jedna, jak i druga konwencja będzie fantastycznie prezentować się ubrana w róż. Subtelne, romantyczne tony mogą zamieszkać na ścianach, np. w formie wzorzystej tapety w kwiaty. Innym sposobem na kobiece, delikatne wnętrze może być pomalowanie ścian na różowo i zafundowanie im eleganckiej sztukaterii. Do tego warto dobrać urokliwe dodatki i szykowne tkaniny. Żadna romantyczna dusza nie oprze się podobnej konwencji!
Róż - aranżacja w egzotycznym stylu
Jednym z największych wnętrzarskich hitów ostatnich miesięcy jest styl egzotyczny. Świeży, niebanalny i z pazurem, zakradł się na aranżacyjne salony i ani myśli je opuszczać! Wydawać by się mogło, że w tego typu przestrzeniach nie ma miejsca na różowe melanże. Tymczasem nic bardziej mylnego! Kolor różowy fantastycznie poczuje się w miejskiej dżungli - i to w każdym wydaniu. Możesz zatem swobodnie zaprosić egzotycznego wnętrza zarówno różowe tony w wydaniu cukierkowym, jak i energetyczny amarant. Jako, że róż świetnie dogaduje się zarówno z zielenią, jak i złotem, z pewnością uda Ci się zbudować modny i harmonijny anturaż.
Różowe dodatki
Jeśli obawiasz się, że róż na ścianach może nieco przytłoczyć Twoją wymarzoną aranżację, ale pragniesz dodać jej kobiecego rysu, koniecznie zdecyduj się na subtelne różowe dodatki. Możesz zainwestować np. w tekstylia, takie jak poduszki, dywaniki, zasłony czy serwetki. W jadalni z przyjemnością zagości z kolei różowa ceramika. Filiżanki, kubki, talerze i półmiski to nie lada gratka dla osób, które lubią romantyczne, stylowe aranże i pragną dodać jadalnianej stylizacji urokliwego bigla.
Różowe meble
Różowe elementy to nie tylko stylowe dodatki. Czasem we wnętrzu może zagościć róż w postaci tkanin obiciowych. Jeśli myślisz, że to przesada, wystarczy, że spojrzysz na poniższą aranżację. Co ciekawe, salon został zaaranżowany w stylu mocno nawiązującym do ludowego - wykończony drewnem, śmiało nawiązuje do wnętrz przytulnych, górskich chat. Mimo tego jednak, że goszczą w nim sielskie i rustykalne dodatki, właściciel zdecydował się na wprowadzenie kolorowych akcentów w postaci mebli wypoczynkowych - turkusowej kanapy oraz fotela w odcieniu fuksji. Pomysł na pierwszy rzut oka śmiały, jednak doskonale konweniujący z pozostałymi elementami wystroju.
Różowa kuchnia i łazienka
Róż potrafi zagościć we wnętrzach takich jak łazienka czy kuchnia. W przypadku łazienek są to zazwyczaj subtelne kolorystyczne melanże, kuchnie z kolei, to prawdziwe energetyczne bomby. Nieco cukierkowa paleta barw polubi zwłaszcza łazienkowe ściany. Aby dodać wnętrzu charakteru, róż można śmiało połączyć z bielą i czernią oraz złotymi dodatkami. W kuchennym wnętrzu z kolei, fantastycznie wypadnie róż w odcieniu amarantu - szczególnie w jasnych, nowoczesnych przestrzeniach. Taki zabieg świetnie urozmaici stylizację i co ciekawe, zaostrzy apetyt! Psychologowie już dawno udowodnili, że takie kolory jak czerwień czy amarant działają na podświadomość, wzmagając łaknienie.
Kolor różowy to barwa urokliwa, energetyczna, radosna. Wnętrza z różowym akcentem są zatem doskonałe dla osób, które lubią przestrzenie niecodzienne i jednocześnie pełne dobrej aury. W końcu nic w tym dziwnego, dziwnego, że chcąc patrzeć na świat w pozytywnych barwach, zakłada się różowe okulary!