Prostota w mieszkaniu od strony praktycznej – na co zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczenie?
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Homebook.pl.
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Allianz Polska.
Słowo dom kojarzy się głównie z ciepłem, bezpieczeństwem i rodzinną atmosferą. To schronienie przed życiowymi burzami i jedyne miejsce na ziemi, gdzie czas płynie jakby wolniej. Te cztery ściany pomalowane ulubionym kolorem farby i ozdobione pamiątkami z najdalszych zakątków świata to też przestrzeń obarczona lawiną formalności, których nie sposób pominąć w codziennej prozie życia. Kredyty, rachunki, urzędowe pisma, a zwłaszcza ubezpieczenia od rozmaitych zdarzeń losowych mogą mieć jednak bardziej zrozumiałą formę, co udowadnia Allianz Polska*.
Minimalizm nową filozofią życia
Minimalizm nie jest już wyłącznie aranżacyjną modą, zgodnie z którą koncentrujemy się na złotej zasadzie „less is more”; mniej mebli, mniej dekoracji, mniej sprzętów to więcej przestrzeni, więcej wolności, więcej swobody. Polega on nie tylko na oczyszczaniu mieszkania z niepotrzebnych rzeczy, skupieniu się na stonowanych barwach i funkcjonalnych systemach. To rozsądne podejście do rzeczywistości; sztuka redukcji przewijająca się przez wszystkie dziedziny życia. Natłok rzeczy i przesyt informacji, które docierają do nas każdego dnia, sprawiły, że branża ubezpieczeniowa również przechodzi ogromną rewolucję. Allianz, wychodząc naprzeciw potrzebom klientów zorientowanych na prostotę, opracował nową, czytelną ofertę ubezpieczenia MÓJ DOM.
Uproszczona oferta Allianz uwzględnia najpopularniejsze ryzyka pojawiające się w sferze mieszkaniowej – m.in. pożar, który zainicjowało niewyłączone żelazko czy zalanie będące następstwem awarii instalacji. Trzy pakiety KOMFORT, PLUS i MAX dają możliwość wyboru ubezpieczenia najbardziej odpowiadającego potrzebom domowników. Dzięki temu selekcja ubezpieczenia jest łatwiejsza, a droga do jego wyboru znacznie krótsza i bardziej oczywista.
Od czego ubezpieczyć mieszkanie?
Mimo że ubezpieczenie nie uchroni nas przed negatywnymi konsekwencjami zdarzeń losowych, to będzie rekompensatą, która pomoże pokryć finansowe następstwa ich wystąpienia. W obliczu ilości dostępnych ofert wybór odpowiedniej polisy wydaje się trudnym zadaniem, dlatego pierwszym pytaniem, które należy sobie zadać, jest to, od jakich zdarzeń chcemy być zabezpieczeni. Ochrona może dotyczyć sytuacji związanych z pożarami czy zjawiskami atmosferycznymi (np. grad, silny wiatr, śnieg), ale może też obejmować szkody powstałe w wyniku kradzieży, napadu ulicznego czy celowego uszkodzenia lub zniszczenia mienia przez osoby trzecie niezamieszkujące z ubezpieczonym. Tym co, prawdopodobnie zdarza się najczęściej są zalania spowodowane nie tylko opadami, ale i awariami instalacji wodociągowej, kanalizacyjnej oraz urządzeń domowych takich jak zmywarka czy pralka.
Ubezpieczyciele często oferują też usługę Assistance, zawierającą w określonych sytuacjach i zakresie m.in.: dostęp do pomocy prawnej oraz organizację i pokrycie kosztów pomocy fachowców (np. hydraulika, elektryka czy ślusarza), a nawet kosztów usług związanych z deratyzacją, dezynsekcją czy usuwaniem gniazd os lub szerszeni. Tego typu wariant w ofercie Allianz dostępny jest już w podstawowym pakiecie KOMFORT, na który składają się m.in. pożar i inne zdarzenia losowe, ryzyka katastroficzne, OC w życiu prywatnym oraz wsparcie po szkodzie. W zakres większej ochrony PLUS wchodzą dodatkowo szkody spowodowane zalaniem oraz stłuczeniem przedmiotów szklanych, a w najszerszym pakiecie MAX znajdują się ryzyka kradzieżowe, dewastacja i przepięcia.
Na co zwrócić uwagę, wybierając polisę?
Ważnym dokumentem podczas zawierania umowy są Ogólne Warunki Ubezpieczenia tzw. OWU, zawierające szczegółowe postanowienia dotyczące m.in. składek, zakresu ubezpieczenia, ograniczeń odpowiedzialności oraz warunków wypłaty i zasad ustalania świadczeń ubezpieczeniowych. Są w nich także szczegółowo określone prawa i powinności każdej ze stron oraz wyłączenia, wskazujące szkody, za które ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności, a więc w razie ich wystąpienia nie wypłaci odszkodowania lub nie spełni innego świadczenia. Zawierając umowę ubezpieczenia warto również zwrócić uwagę na limity odpowiedzialności, a także zapoznać się z obowiązkowymi, minimalnymi zabezpieczeniami, takimi jak chociażby odpowiednie zamki w drzwiach wskazane w OWU. Warto pamiętać, że skorzystanie z danych świadczeń może być uwarunkowane spełnieniem określonych wymogów wskazanych w OWU.
Aby ułatwić klientom zapoznanie się ze szczegółami ubezpieczenia, Allianz opracował „Przewodnik po ubezpieczeniu Mój Dom”, zawierający OWU, w którym w czytelny sposób dodatkowo zawarto, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Jest on dostępny u agenta ubezpieczeniowego Allianz oraz na stronie internetowej www.allianz.pl.
Ubezpieczenia z reguły nie kojarzą z jasną i czytelną formułą, może się wydawać, że to lawina formalności, które utrudniają podjęcie jakiejkolwiek decyzji. Allianz przełamuje jednak ten stereotyp, oferując nowe pakiety produktów mieszkaniowych oraz komunikacyjnych, dzięki którym prostota nabiera całkowicie innego znaczenia.
*Materiał marketingowy. Ubezpieczenie Mój DOM oferowane jest przez TUiR Allianz Polska S.A.
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Allianz Polska.
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Homebook.pl.