„Zrób coś dla domu” w ostatnich dniach maja
W dniach 22-29 maja 2021 r. odbędzie się pierwsza edycja ogólnopolskiej akcji „Tydzień Dla Domu”, której celem jest zainspirowanie odbiorców do nowego spojrzenia na aranżację wnętrz. To także okazja do tego, by nauczyć się, jak przygotować mieszkanie lub dom na sprzedaż. Wszystkie wydarzenia będą dostępne online.
Hasło: „Zrób coś dla domu”
Cel: urządzanie lub zmiana aranżacji przestrzeni mieszkalnej oraz ogrodów z pomocą specjalistów – architektów, projektantów i dekoratorów z różnych firm; Kiedy: 22-29 maja 2021 r.; Gdzie obejrzeć: www.tydziendladomu.pl, YouTube, Facebook (niektóre transmisje); Kto organizuje: Polskie Centrum Architektury Wnętrz; Partnerzy: Homebook.pl, Extradom i inni.
Program „Tygodnia Dla Domu”
W trakcie codziennych prelekcji, wywiadów, pokazów, prezentacji, paneli i debat w ramach TDD Live Studio widzowie dowiedzą się, jak najlepiej budować, wykańczać, remontować i dekorować swój dom oraz zaprojektować lub zmienić ogród. Specjaliści z różnych dziedzin nie tylko zainspirują, ale i poradzą w kwestii wyboru narzędzi do realizacji poszczególnych rozwiązań.
Inauguracja wydarzenia „Tydzień Dla Domu” odbędzie się w sobotę 22 maja. Anna Grużewska, redaktor naczelna magazynu „Czas na Wnętrze” zaprosi do debaty Malwinę Morelewską z pracowni morelewska.com, Anetę Dudek z Naboo Studio, Marię Gospodarską-Turkowską z biura Metamorfozy do kwadratu oraz Macieja Leszczyńskiego, brand managera marki VZÓR i SPLOT. Goście przedyskutują zmiany w gustach klientów oraz pojawiające się w branży nowości
Tego samego dnia Emilia Kołowacik z Sunday is Monday Home poprowadzi panel „Dom, miejsce do życia – co sprawia, że czujemy się w nim dobrze”. Jej rozmówczyniami będą: Agnieszka Gruszczyńska-Hyc – redaktor naczelna „Dobrego Wnętrza”, „M jak Mieszkanie” oraz serwisu urzadzamy.pl, Gabriela Wagner – specjalistka feng shui oraz Zofia Strumiłło-Sukiennik, designerka. Panie zastanowią się nad tym, co we wnętrzach poprawia samopoczucie i pobudza kreatywność: czy jest to styl aranżacji, orientacja względem słońca, zachowany porządek, a może obecność roślinności.
Osoby, które planują sprzedać lub wynająć komuś dom lub mieszkanie, powinny zainteresować się niedzielnymi prelekcjami Akademii Stagingu. Widzowie dowiedzą się m.in.: jak przygotować dobre ogłoszenie, jak podkreślić atuty nieruchomości i zniwelować jej niedoskonałości, a także jak uporządkować nieruchomość pospadkową. Eksperci poradzą w kwestii sposobów zarabiania na mieszkaniu czy domu oraz opowiedzą o bieżącej sytuacji na rynku. Poruszaną przez specjalistów kwestią będzie również decluttering, czyli usługa doprowadzania wnętrza do porządku poprzez usunięcie tego, co zbędne oraz przywrócenie funkcjonalności przestrzeni. Przy okazji uczestnicy poznają różnice między pracą architekta, projektanta oraz dekoratora.
W programie nie zabraknie też cyklu związanego z przestrzenią okołodomową: ogrodami, tarasem czy balkonem. Prelekcje, debaty i wywiady będą możliwe dzięki firmie Miejskie Ziele. Uczestnicy przekonają się, jak urządzić przytulne miejsce do relaksu, jak zaprojektować ogród, który nie potrzebuje czasochłonnej pielęgnacji, a także jak stworzyć domowe biuro. Specjaliści poradzą m.in. jak zamówić projekt ogrodu i jak zaplanować przestrzeń poza domem z myślą o dzieciach.
Widzowie będą mogli zainspirować się pomysłami zaproszonych blogerek wnętrzarskich w ramach prezentacji z cyklu „Tak Mieszkam”, prowadzonym przy wsparciu Uli Michalak, autorki bloga interiordesignblog i posiadaczki kanału na YouTube. Goście opowiedzą o wyzwaniach, z jakimi mierzyli się przy projektowaniu własnych domów oraz o tym, jakie rozwiązania z przeprowadzanych u klientów realizacji przenieśli do swoich wnętrz. Poradzą też, jakich błędów unikać i jak zaplanować harmonogram aranżacji, by nie było przykrych niespodzianek.
Partnerami wydarzenia są Homebook.pl – platforma współpracująca z wieloma markami z branży wnętrzarskiej oraz Extradom – strona z gotowymi projektami domów. Wspólnie pomogą odpowiedzieć na pytanie, jak znaleźć odpowiednią działkę pod budowę, gdzie jej szukać oraz czy opłaca się wybrać projekt indywidualny, czy może gotowy. Zastanowią się też, jak urządzić lub odświeżyć wybrane pomieszczenia. Inspirację można czerpać z najnowszych trendów – o ciekawych pomysłach opowiedzą architekci Kasia Orwat i Jan Sikora.
Szczegółowy program znajduje się na stronie wydarzenia.
Wydarzenia towarzyszące
Tydzień Dla Domu to nie tylko wiedza teoretyczna. Uczestnicy będą mogli skontaktować się ze specjalistami przy aranżacji nowego domu lub mieszkania za pośrednictwem programu Pomagamy Urządzać poprzez konsultacje na platformie www.pomagamyurzadzac.pl, z której skorzystało już setki osób. Łazienkę pomoże zaprojektować portal Domni – sklep internetowy oferujący płytki ceramiczne i wyposażenie łazienek.
W ramach wydarzenia będzie także dostępna strefa „Poznamy się”, czyli przestrzeń do wirtualnego kontaktu z architektami i projektantami z różnych firm. Uczestnicy otrzymają dostęp do oferty i portfolio wybranych specjalistów oraz zapytają o wszelkie szczegóły związane z ewentualną realizacją.
Akcji towarzyszy również seria warsztatów i szkoleń online pod okiem ekspertów. Uczestnicy spróbują swoich sił w aranżacji przestrzeni i przeprowadzania remontu. Osoby, które podejmą decyzję o wprowadzeniu zmian w swoim otoczeniu, będą mogły skorzystać z rabatów na wybrane produkty. Na stronie www.tydziendladomu.pl będzie dostępna specjalna interaktywną gazetka w formacie PDF z korzyściami zakupowymi.
kontakt: Olga Łosiak olga.losiak@tydziendladomu.pl tel +48608693123 www.tydziendladomu.pl