System modułowy, czyli jak dopasować meble do każdego wnętrza
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Fabryka Mebli GALA COLLEZIONE.
Zestaw wypoczynkowy dopasowany do każdej przestrzeni, nawet tej małej, brzmi jak bajka? To łatwe z systemami modułowymi, których poszczególne elementy możesz samodzielnie przestawiać, tworząc w ten sposób bryłę dostosowaną do swoich oczekiwań. To indywidualizacja w pełnym znaczeniu tego słowa, a zarazem sprytny patent na organizację wnętrza – zwłaszcza tego, które nie grzeszy rozmiarem.
Zamiast mebli na wymiar
Wnętrza bywają różne. Nie każdy ma szczęście być posiadaczem przestronnego apartamentu o powierzchni przekraczającej 100 metrów kwadratowych. Znacznie częściej mamy do czynienia z aranżacją ciasnej, pełnej trudnych stref i skosów przestrzeni, gdzie każdy centymetr jest na wagę złota.
Gotowe meble nie zdają egzaminu w niezbyt ustawnym pomieszczeniu, a próby ich ulokowania i optymalnego wykorzystania metrażu kończą się nerwami oraz stratą czasu. Najlepiej byłoby skorzystać z rozwiązań na wymiar – tyle tylko, że takie wyjście z sytuacji będzie zarówno kosztowne, jak i mało elastyczne w kontekście późniejszych metamorfoz, a przecież te są stałą częścią mieszkaniowej codzienności, bo któż nie lubi reorganizowania i modyfikowania otaczającej rzeczywistości?
Alternatywą dla mebli na wymiar i gotowych rozwiązań ze sklepu są systemy modułowe. To kolekcje, które dają nieskończenie wiele możliwości aranżacyjnych, zaspokajając przy tym potrzebę indywidualizacji wnętrza i jednocześnie pozwalając na optymalną adaptację powierzchni – zarówno małej, jak i przestronnej. Z takimi zestawami w sprytny sposób można nie tyle zaaranżować przestrzeń, ile dowolnie ją zmieniać w zależności od humoru, pory roku czy własnych potrzeb.
Moduły, czyli patent na lepszą organizację przestrzeni
Czym właściwie są systemy modułowe? To kolekcje mebli, na które składają się elementy, nazywane bryłami lub modułami. Można je dowolnie ze sobą zestawiać, tworząc w ten sposób całość. Efekt może być zależny od wielu czynników, począwszy od wielkości przestrzeni, a skończywszy na oczekiwaniach i potrzebach domowników. Co to oznacza w praktyce? Brak ograniczeń, jeśli chodzi o kształt mebla! Duża sofa może zamienić się w narożnik w kształcie litery U lub L, a te z kolei z wygodnego siedziska mogą przekształcić się w komfortową strefę snu dla domowników lub niezapowiedzianych gości bądź luźno rozłożone bryły.
Zaletą mebli modułowych jest ich otwarta konstrukcja, która daje możliwość modyfikacji w każdym momencie. Wystarczy przesunąć jeden lub kilka elementów, by diametralnie zmienić wygląd, kształt czy przeznaczenie całości. Do tego zadania nie potrzeba ani fachowców, ani specjalistycznych narzędzi, co rodzi możliwość eksperymentowania na dowolnym etapie aranżacji, niezależnie od tego czy dopiero urządzasz swoje cztery kąty, czy chcesz coś zmienić w wystroju, który się znudził.
Meble modułowe zapewniają optymalne wykorzystanie metrażu. Ich gabaryty i funkcjonalność można z łatwością dopasować do wielkości pomieszczenia oraz potrzeb jego użytkowników. To szczególnie ważne w przypadku niewielkich mieszkań oraz wnętrz, które łączą kilka funkcji. Wybierając do salonu moduł z pojemnikiem na pościel, pokój dzienny może nocą stać się sypialnią, a w ciągu dnia miejscem relaksu.
Dla każdego coś wygodnego
Meble modułowe doceni dusza towarzystwa, której salon jest miejscem przyjacielskich spotkań, a także samotnik, dla którego idealny przepis na relaks to książka i lampka czerwonego wina w dłoni. To rozwiązania, które zrewolucjonizowały świat mebli, ponieważ oferują o wiele więcej niż tylko wygodę! To komfortowy sposób na personalizację przestrzeni.
Gracze komputerowi i fani nowoczesnych technologii, pracujący nawet w domu po godzinach czy miłośnicy wciągających lektur docenią zalety narożnika Belluno od Gala Collezione, którego elementem może być barek ze schowkiem. Wysuwany blat rozwiązania posłuży jako podstawka pod laptopa, miejsce na książki czy stolik na kieliszek z ulubionym drinkiem. Z kolei moduły z funkcją relaksu pomogą odprężyć się po ciężkim dniu, a także spotęgują przyjemność czytania, grania czy leniuchowania. Będą więc znakomite dla amatorów odprężenia i wiecznie zmęczonych.
Modułowość oznacza jednak nie tylko możliwość konfiguracji, a co za tym idzie zmianę kształtu czy wyglądu mebla. To również personalizacja poszczególnych części brył, takich jak zagłówki, zamiana ich kąta pochylenia, optymalizacja wysokości oparcia czy nawet głębokości siedzisk i położenia podłokietników. Dzięki temu możesz stworzyć prywatną strefę odpoczynku, która nie tylko zapewni idealną pozycję siedzenia czy leżenia, lecz także przyniesie ulgę w czasie rozmaitych dolegliwości.
Personalizacja w systemach wypoczynkowych wiąże się też ze stylistycznym dopasowaniem! W zestawach od Gala Collezione to estetyczne zróżnicowanie obejmuje możliwość selekcji tapicerki, a nawet wybór odcieni nici, które będą „kropką nad i” całości. Miłośnicy minimalizmu i dekoracyjnej prostoty mogą sięgnąć po gładkie powierzchnie kubicznych brył Look, które będą ozdobą we wnętrzach zdominowanych przez modernistyczne wpływy. Z kolei tam, gdzie rządzą klasyczne inspiracje, strzałem w dziesiątkę będzie narożnik Serena, którego cechą charakterystyczną jest zwiększona do 78 cm głębokość siedzisk.
Zaprojektuj sobie mebel!
Wybierając zestaw mebli modułowych, stajesz się projektantem. Decydujesz nie tylko o kolorze tapicerki, lecz także układzie poszczególnych elementów. Jak podejść do tego procesu, by nie popełnić żadnych błędów? Pamiętaj o podstawowym podziale produktów tego typu. Zróżnicowanie to obejmuje meble bezfunkcyjne, które będą służyły jako siedzisko, oraz warianty funkcyjne, wzbogacone np. o funkcję spania, relaksu czy barek. W katalogu Gala Collezione oraz na piktogramach w ofercie internetowej producenta funkcję spania oznaczono symbolami F lub QF, pojemnik na pościel – S, funkcję relaksu – TV, a element narożny – EN.
Jak łączyć poszczególne elementy? Podpowiedzią mogą być kolejne litery – tym razem te określające możliwość dołączenia bryły z prawej (P) lub lewej (L) strony, a także symbol BB oznaczający możliwość dołączenia brył z każdej ze stron. Najłatwiej przebrnąć przez ten proces z programem Kreator 2D marki Gala Collezione, który pozwala zaprojektować wymarzony zestaw milimetr po milimetrze.
Meble modułowe to znak naszych czasów! Są sposobem na stworzenie wymarzonej strefy wypoczynku – zarówno pod kątem wyglądu, jak i funkcjonalności. Dzięki nim przestrzeń będzie nie tyle optymalnie zagospodarowana, ile w pełni spersonalizowana – a takie wnętrza to klucz do udanego relaksu!
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Fabryka Mebli GALA COLLEZIONE.