3 urzekające wnętrza z naturą w tle – zobacz inspirujące pomysły i oryginalne połączenia
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Drzwi Przesuwne i Systemy Przesuwne RENO.
Aranżacje z naturą w tle są wciąż na czasie! Powód jest prosty – takie stylizacje tętnią harmonią, pomagają wyciszyć się po ciężkim dniu w pracy i działają kojąco. Obecność przyrody w mieszkaniu nie oznacza jednak tylko sporej ilości drewna, zielonych roślin doniczkowych oraz wszędobylskich barw ziemi. W tym temacie można zaszaleć, bo przecież świat fauny i flory jest bardzo inspirujący. Wystarczy spojrzeć na 3 poniższe realizacje, by dostrzec tę różnorodność.
1. Minimalizm, loft i natura
Natura we wnętrzach królowała od dawna. Człowiek od wieków żył z przyrodą w zgodzie i chętnie zapraszał jej akcenty do własnych czterech kątów. Z czasem tę harmonię zastąpiły lofty i ich pofabryczny klimat, minimalizm oraz surowy nowoczesny sznyt, które z przytulnością organicznego trendu nie miały wiele wspólnego. Moda jednak wraca, a wraz z nią w wielkomiejskich, oszczędnie zaaranżowanych mieszkaniach pojawiają się naturalne detale. Ich rolą jest wizualne ocieplenie przestrzeni, co „wychodzi” im znakomicie!
Typowy chłód minimalizmu dobrze jest ubogacić drewnem. Dzięki temu wystrój zyska na przytulności, co widać w loftowo-industrialnym wnętrzu projektu Karoliny Zagrodzkiej z House Loves, którego częścią jest minimalistyczny monochromatyczny wiatrołap skąpany w klasycznych kolorach bieli oraz czerni. Jego surowy charakter przełamano jednym (ale za to niebanalnym!) elementem – drzwiami przesuwnymi MIRRA z ramą w kolorze taupe od Reno. Są przeciwwagą dla surowej powierzchni posadzki z mikrocementu czy białych ścian, które budują wrażenie sterylności. Dzięki nim wnętrze wydaje się znacznie bardziej przyjazne w odbiorze, ale jednocześnie nie traci nic ze swojego reprezentacyjnego charakteru.
Zastosowanie dużego lustra na płaszczyźnie drzwi MIRRA, oprócz zalet wizualnych, ma też atuty praktyczne. Zwierciadło optycznie powiększa metraż i daje złudzenie przestronności, co w niewielkich wnętrzach jest korzystnym posunięciem. Ten typowy aranżacyjny zabieg polegający na wprowadzeniu funkcjonalnego rozwiązania 2w1 oszczędza również przestrzeń oraz rozjaśnia pomieszczenie, zmieniając tym samym proporcje pokoju. Warto ten patent wykorzystać także w małej łazience czy garderobie.
2. Zielona strona wnętrza
Z jakim kolorem kojarzy się natura? Oczywiście, że z zielonym! To barwa sosnowych igieł i puszystej trawy, która tworzy miękki dywan zapraszający do leniuchowania w ogrodzie. Te kojące odcienie – od khaki, po butelkowe czy seledynowe – wyciszają i sprzyjają relaksowi, dlatego świetnym pomysłem będzie ich zastosowanie w sypialni – miejscu, w którym celem jest regeneracja. Nic przecież nie zapewni tak błogiego odpoczynku jak chwile w otoczeniu tonacji zaczerpniętych wprost z przyrody.
Zielone nie muszą być jednak listki fikusa czy ściany za wezgłowiem łóżka. W sypialni Made by Ruda ten magnetyzujący odcień przybierają skrzydła FINKA XS w kolorze OKO LASU, które wyznaczają granice między domową alkową oraz garderobą właścicielki. To model przesuwny w stylu barn doors umieszczony na masywnych prowadnicach, który ciekawe koresponduje z naturalnym charakterem wystroju zdominowanym przez jasne drewno oraz botaniczne wzory na tapecie i pościeli. Typowe drzwi od stodoły z jednej strony świetnie budują sielski klimat, a z drugiej – dzięki barwnemu wykończeniu – podkreślają oryginalność całości i zwracają na siebie uwagę.
Zielone drzwi i czarne detale, takie jak klamki czy prowadnice systemu HAMAK, stworzyły zgrany duet, który stał się kolorystycznym drogowskazem w aranżacji dalszej części pokoju, w tym wyposażenia takiego jak kwietnik, krzesła czy lampy. Te ciemne detale mogą wydawać się przytłaczające, jednak ich obecność przełamują jasne kolory oraz spora ilość światła wpadającego przez duże okno. To daje wrażenie lekkości oraz świeżości.
3. Zgrany twist, czyli vintage z loftem
Natura słynie z ciekawych połączeń – zarówno kolorystycznych, jak i materiałowych. Tu neutralne biele i szarości mieszane są z ożywczą zielenią, rudościami czy piaskowym beżem. To rezygnacja z plastiku na rzecz drewna, rattanu, starej cegły czy metalu, zwłaszcza tego barwionego na czarno. Wszystkie te tonacje i tekstury można ze sobą dowolnie łączyć, a z tej mieszanki powstanie zgrany twist, czyli vintage z domieszką loftu, czego przykładem jest poniższa aranżacja. To mieszkanie o kobiecym klimacie, wypełnione szlachetnością autentycznych struktur i kojących kolorów ziemi.
Punktem wyjścia realizacji jest efektowna ściana, która swój dynamiczny charakter zawdzięcza starej, czerwonej cegle. Jej zaletą jest to, że mimo swojego wyrazistego sznytu, daje możliwość łączenia niemal ze wszystkimi innymi motywami. Jednak ten najbardziej popularny kompan to drewno, którego użyto w projekcie. Szlachetne deski wyznaczają wzór jodełki na podłodze, zapraszają do biesiadowania przy kuchennym stole i dzielą pokoje za sprawą drzwi SKOLE oraz MIRRA od Reno. Dzięki temu przestrzeń wydaje się jeszcze cieplejsza i bardziej przytulna.
Drzwi w drewnianej ramie korespondują z naturalnym wystrojem aranżacji, a dodatkowo odgrywają praktyczne role. Wypełnienie z lustra w wariancie MIRRA, zastosowane w korytarzu, odbija światło, optycznie powiększając przedpokój, a także ułatwia komunikację; przesuwane skrzydła nie blokują przejścia i nie ograniczają swobody. Z kolei model SKOLE jest dyskretnym strażnikiem porządku! Lita deska zastosowana wewnątrz ramy oddziela sypialnię od garderoby, dzięki czemu rozgardiasz panujący w przestrzeni przeznaczonej dla ubrań nie zaburza sielanki i spokoju w domowej alkowie.
Obecność natury we wnętrzach działa kojąco i odprężająco na domowników. To dlatego warto zapraszać ją do własnego mieszkania – czy to w postaci dekoracji, drzwi lub podłogi. Takie detale, choćby najmniejsze, będą gwarantem przytulności i nie zestarzeją się mimo upływu lat. Wszystko dlatego, że ponadczasowy naturalny trend nie ma sobie równych!
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Drzwi Przesuwne i Systemy Przesuwne RENO.