Domowa biblioteka
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Magnat Magia Szlachetnych Barw.
Wszystko zależy od wielkości naszego zbioru, powierzchni, jaką dysponujemy, oraz od inwencji twórczej. Domowa biblioteka nie musi spełniać wyłącznie funkcji użytkowej. Dzięki wyobraźni i zastosowaniu odpowiednich zabiegów architektonicznych biblioteczka może się stać elementem dekoracyjnym idealnie korespondującym z wystrojem wnętrza.
Zbyt mało miejsca
Książki trzymane w kartonach? To brzmi fatalnie. Jeżeli nie mamy jednak wystarczająco dużo miejsca, aby urządzić bibliotekę w salonie albo w sypialni, może nam przyjść z pomocą przestrzeń znajdująca się pod schodami. Montaż skośnych szafek to idealne rozwiązanie na niewielką kolekcję oraz niesztampowy przepis na pokonanie monotonii we wnętrzu.
Kącik dla bibliofila
Osobny pokój, w którym znajduje się domowa biblioteka, to najlepsza koncepcja dla prawdziwych moli książkowych. Trzeba pamiętać, że takie pomieszczenie musi zostać urządzone w stylistyce obowiązującej w całym mieszkaniu. Gdyby jednak nie udało się wygospodarować potrzebnej przestrzeni, należałoby raczej pomyśleć o wykorzystaniu ścian.
Montaż półek na książki aż pod sam sufit pozwala na zaoszczędzenie kilku metrów. Kupno niezwykle stylowej drabiny umożliwi sięganie publikacji z samej góry oraz stanie się bardzo atrakcyjnym atrybutem salonu lub gabinetu bibliofila.
Metoda na kurz
W przypadku obszernego księgozbioru warto pomyśleć o szklanych drzwiczkach, które zabezpieczą książki przed szkodliwym działaniem kurzu.
Prawdopodobnie okażą się one również niezbędne, kiedy zdecydujemy się na postawienie oryginalnej szafki z publikacjami w jadalni lub kuchni. Pamiętajmy, że nawet książka kucharska nie znosi tłuszczu.
Lektura do snu
W salonie znajdzie się miejsce zarówno na beletrystykę, jak i na traktaty naukowe. Półki na opasłe tomiska można skonstruować z płyt gipsowo-kartonowych. Nie można jednak zapominać, że wiele osób uwielbia czytać przed snem. Warto więc się zastanowić nad kupnem przeszklonej komody, którą można postawić niedaleko łóżka: lekka powieść znajdująca się na wyciągnięcie ręki zagwarantuje zdrowy i przyjemny sen.
EKSPERT RADZI
KOLOR MA ZNACZENIE
Intensywny czerwony, radosny pomarańczowy – żywe kolory skutecznie utrudniają lekturę, ponieważ nie pozwalają na właściwą koncentrację. Dlatego też ściany w miejscach, w których planujemy urządzić bibliotekę, należy pokryć jasnymi i stonowanymi barwami
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Magnat Magia Szlachetnych Barw.