Jak urządzić wspólną przestrzeń? IKEA podpowiada!
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką IKEA.
Wspólna przestrzeń nie oznacza rezygnacji z własnych potrzeb. Niezależnie czy dzielisz sypialnię z pociechami czy jedynie pokój dzienny lub łazienkę – w IKEA znajdziesz pomysły na każde wnętrze.
Dzielenie jednego mieszkania z maluchami to ogromne wyzwanie. W niewielkim mieszkanku czy dużym domu musimy stworzyć dla naszych dzieci przestrzeń do zabawy, nauki czy kreatywności. Dom, w którym każdy znajdzie miejsce dla siebie stanie się przyjaznym miejscem pełnym rodzinnego ciepła. Urządzając kuchnię, łazienkę, salon a nawet sypialnię weźmy pod uwagę nawet tych najmłodszych lokatorów. Wspólne wieczory przy zabawie lub poranki przy pysznym śniadaniu utkwią im w pamięci na lata. Pamiętajmy, że piękne chwile i wspomnienia to bezcenny dar, który możemy podarować dzieciom.
Jak urządzić pokój dla rodzeństwa?
Uważamy, że system przechowywania w pokoju dziecięcym powinien pasować do stylu całego wnętrza, być bezpieczny i wytrzymały, a także umożliwiać dodawanie kolejnych elementów, gdy dziecko urośnie. System STUVA posiada wszystkie te cechy. Jest niesamowicie elastyczny - możesz wybrać obudowę, szuflady i wyposażenie wewnętrzne. Wszystko po to, by stworzyć zestaw idealnie dopasowany do Twojego dziecka i uzupełniający wolną przestrzeń w pokoju. Poza tym idealnie sprawdza się w niewielkich pokojach lub przestrzeniach dzielonych na dwoje. Łóżko piętrowe połączone z wygodnym biurkiem sprawi, że nie straszne będą małe królestwa, które o zgrozo trzeba dzielić z rodzeństwem.
Dzielenie pokoju z bratem lub siostrą może prowadzić do poważnych, „terytorialnych” kłótni. Co zrobić aby temu zapobiec? We wspólnym pokoju dla dzieci zasłona wokół łóżka może stanowić dużą pomoc w tworzeniu tak potrzebnej prywatności. Ten zabawny pomysł wykorzystuje tekstylia do stworzenia "minipokoju" w przestrzeni pod łóżkiem na antresoli STUVA. Zasłona lub regał to także świetne rozwiązanie rozdzielające pokój na dwie części. Dzieci nie będą wchodzić sobie w drogę, a przy okazji z łatwością zapomną, że za książkami mieszka współlokator.
Mieszkanie we wspólnym pokoju może być dla dzieci wspaniałym doświadczeniem, z mnóstwem życiowych lekcji dotyczących wartości takich jak szacunek i własność. Kolorowe wskazówki pomogą wprowadzić do wspólnego pokoju dzieci bardziej osobisty charakter, tak aby każde z nich z łatwością mogło rozpoznać i uszanować cudzą własność. Ściany pomalowane w 2 lub 3 kolorach mogą połączyć pokój, a jednocześnie wizualnie podzielić go na strefy dla każdego dziecka. Meble i tekstylia w wybranych przez ciebie barwach pozwolą określić, co należy do kogo. Możesz także pomalować poszczególne elementy własnoręcznie. Pamiętaj o właściwym przechowywaniu! Osobne szafki, regały i pudełka odgrywają ważną rolę w zachowaniu prywatności.
Jak urządzić wspólną sypialnię z dzieckiem?
Spójrzmy prawdzie w oczy, małe dzieci więcej czasu spędzają w naszych łóżkach, niż w swoich. Jednym z rozwiązań może być otwarcie się na tę fazę życia i zorganizowanie jednej sypialni dla całej rodziny. To, że jesteście w tym samym pokoju, nie oznacza od razu, że musicie chodzić spać o tej samej porze. Wieszając tkaninę lub wykorzystując ściankę działową w prosty sposób zasłonisz światło twojej lampy do czytania. Nadaj indywidualnego charakteru wspólnej przestrzeni - pomaluj ściany w innych kolorach dla dzieci i innych dla rodziców oraz wykorzystaj wiszące schowki by każdy mógł przechowywać swoje ulubione przedmioty w zasięgu ręki. Wspólna sypialnia jest dobrym pomysłem w kawalerkach lub bardzo małych mieszkaniach.
Jak urządzić rodzinny salon?
Czasami osobno, czasami razem – oto domowe centrum rozrywki i spokojny azyl jednocześnie . Miejsce, które cię przytuli, uwolni od stresu, poprawi nastrój albo po prostu pozwolić być znowu sobą. A co najlepsze – dobra zabawa jest na wyciągnięcie ręki. W salonie możesz urządzić improwizowany plac zabaw, pełen kreatywności, swobody i beztroski. Kiedy pozbędziesz się wszystkich ostrych krawędzi, najmłodsi będą mogli rozpocząć dzikie harce. Dodaj wiszącą huśtawkę i kącik do malowania i voilà! Jeśli wyposażysz pokój dzienny w wygodne meble do przechowywania będziesz mógł trzymać ulubione zabawki dzieci tam gdzie ich najczęściej używają. A gdy skończy się zabawa z łatwością i bardzo szybko pochowają wszystko na swoje miejsce.
Szczęście to bardzo wygodna sofa czy parę stolików. Salon może być rodzinnym centrum rozrywki gdzie zbiegają się wszystkie drogi domowników. Wspólne oglądanie filmów, wieczory poświęcone grom planszowym lub malowaniu. Czy istnieje coś lepszego od chwil spędzonych razem?
Wspólna łazienka, kuchnia i przedpokój - jak to zrobić?
Jeżeli myślisz, że w przedpokoju, łazience czy kuchni nie można stworzyć strefy do zabawy dla dzieci to się mylisz! W IKEA znajdziesz sposób na wszystkie, nawet najmniejsze, pomieszczenia. Wystarczy odrobina kreatywności, aby przemienić dowolny pokój na wymarzone miejsce. W dużym przedpokoju postaw na skrytki. Nic tak nie cieszy malucha jak chwila samotności z ulubioną zabawką. Dziecięcy raj jest poukładany, ale pełno w nim radosnej beztroski. Jeżeli nie możesz wydzielić mu własnej przestrzeni w salonie zrób to w przedpokoju!
W łazience i kuchni także znajdzie się miejsce dla najmłodszych. Szczególnie gdy chcesz mieć dziecko ciągle na oku. Mini kuchnia czy stół, na którym Twoja pociecha może malować są idealnymi rozwiązaniami w kuchni. A co z łazienką? W niej również mały człowiek się odnajdzie. Zabawki z łatwością można przechować w sprytnym pojemniku przy wannie. Kąpiel w towarzystwie statku pirackiego stanie się prawdziwą przygodą!
Jak urządzić mieszkanie z dziećmi?
Trudno pogodzić dwa światy – dzieci i dorosłych. Na jednej przestrzeni musimy uwzględnić różne potrzeby czy priorytety. My dorośli marzymy o wygodzie i pięknym wnętrzu, dzieci natomiast o beztroskiej zabawie. To nie metraż sprawia, że znalezienie kompromisu wydaje się trudne. Czy wiesz, że wyobraźnia jest kluczem do aranżacyjnego sukcesu? IKEA dostarcza mnóstwo sprytnych i kreatywnych rozwiązań idealnych do małych kawalerek, niewielkich mieszkań, czy dużych domów. Wydzielenie rodzinnej, pełnej ciepła i przytulności przestrzeni zależy tylko od nas. Co jest ważne we współdzielonej, rodzinnej przestrzeni? Przechowywanie ułatwiające zachowanie porządku oraz nawet symboliczne przedzielenie stref.
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką IKEA.