Jak uzyskać efekt loft w bloku? Kreatywne porady od Magnat
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Magnat Magia Szlachetnych Barw.
Styl industrialny to intrygujący kompromis pomiędzy surowym, pofabrycznym designem, a funkcjonalnymi, nowoczesnymi rozwiązaniami. Przywędrował do nas w latach 90. wprost zza Oceanu i czarując niebanalnym wzornictwem, na dobre podbił serca projektantów wnętrz. Jego kolebką jest Nowy Jork, miasto, w którym w latach 50. na masową skalę zamykano przepastne fabryki. Industrialne przestrzenie błyskawicznie docenili artyści, którzy zaczęli przerabiać je na swoje pracownie, a z czasem, na mieszkania.
Współcześnie, klimatyczny industrial to nie tylko domena pofabrycznych przestrzeni. Konwencja loftowa może równie dobrze zagościć we wnętrzach miejskiej kamienicy albo niewielkim mieszkaniu w bloku. Jak się bowiem okazuje, absolutnie w każdym, nawet niedużym blokowym M, można odnaleźć industrialny potencjał! Gdzie go szukać? Jak go podkreślić? Wraz z firmą Magnat radzimy rozpocząć od podstaw, czyli od stylizacji ścian. Dzięki nim uda Ci się stworzyć efektowną bazę, idealną do dalszych pofabrycznych eksperymentów.
Jakie kolory odnajdą się w industrialnym mieszkaniu w bloku?
Klasyczne lofty to wnętrza pełne światła, które uwielbiają przestrzeń. Jeżeli jednak Twoje mieszkanie jest niewielkie, zaczaruj je jasną, ale wyrazistą paletą barw. Industrialna estetyka szczególnie doceni czystą biel okraszoną całym morzem szarości. Nic w tym jednak dziwnego - taka kolorystyczna konwencja powiększa wnętrza optycznie, dodaje im lekkości i skutecznie odbija światło. Dla wszystkich osób, które poszukują industrialnych inspiracji, Magnat przygotował piękne, szarosrebrne odcienie plamoodpornej farby Ceramic. Szary Piryt, Srebrzysty Granit, Granitowy Marmur czy Stylowy Antracyt to modne, nowoczesne tonacje, które w okamgnieniu wprowadzą do wnętrza industrialny klimat i dodadzą aranżacji charakteru. Aby stylizacja była harmonijna, ale urozmaicona, warto pokusić się o zestawienie ze sobą kilku odcieni szarości. W taki sposób łatwo skorygować dysproporcje we wnętrzu, np. optycznie poszerzyć długi i wąski pokój, nakładając na dłuższe ściany jaśniejszy odcień i na krótsze, ciemniejszy.
Betonowa ściana w blokowym mieszkaniu? To możliwe!
Beton jest bezapelacyjnym królem industrialnych przestrzeni! Designerzy pokochali go bardzo mocno i lansują w rozmaitych, niebanalnych odsłonach. Popularność materiału sprawiła, że Magnat odważnie wyszedł naprzeciw obowiązującym trendom i opracował innowacyjny produkt, który pozwala uzyskać efekt naturalnego betonu. Magnat Style, bo o nim mowa, jest łatwy w aplikacji i - co najważniejsze - znakomicie odnajduje się w blokowych mieszkaniach. Jednym z najbardziej pożądanych efektów, jaki można uzyskać dzięki Magnat Style, jest ten przypominający surowy beton wraz z jego charakterystycznymi przebarwieniami. Jednolita betonowa ściana doskonale odnajdzie się w blokowym salonie, kuchni czy sypialni. Jeśli dodatkowo podkreślić ją elementami instalacji elektrycznych czy minimalistycznymi dodatkami typu metal-szkło, mieszkanie w kilka chwil nabierze industrialnego pazura, którego nie powstydziłby się żaden nowojorski loft!
Beton w kilku odsłonach
Beton Magnat Style umożliwia uzyskanie rozmaitych, intrygujących efektów ściennych m.in. fakturę przypominającą deskowanie, ścianę z cegieł czy stalowy szalunek - wszystko zależy od tego, jaka estetyka jest Ci najbliższa. Nietuzinkowy efekt na betonowej ścianie, możesz uzyskać działając samodzielnie i bez użycia specjalistycznego sprzętu - wystarczy nałożyć produkt na ścianę zgodnie z instrukcją i zastosować sprytne triki - użyć gumowego stempla (jeśli pragniesz uzyskać imitację śladów deskowania) lub poziomicy i rysika (jeśli marzy Ci się rysunek cegieł bądź stalowego szalunku). W zależności od upodobań, możesz wybrać Beton Hematyt o ciemniejszym, bardziej zdecydowanym zabarwieniu lub jasny, neutralny Beton Oryginał. Jeżeli pragniesz poznać fachowe porady ekspertów, dotyczące stosowania tynku strukturalnego Magnat Style i zdobyć wiedzę na temat kreatywnych sposobów dekoracyjnych, koniecznie obejrzyj poniższy filmik instruktażowy.
Stiuk Perłowy - subtelność w industrialnym wydaniu
W niewielkich wnętrzach blokowych stylizowanych na lofty, warto stosować triki, które powiększają przestrzeń optycznie. Jednym z nich, są jasne, połyskliwe faktury. Stiuk Perłowy Magnat to cienkowarstwowa masa akrylowa z dodatkiem perłowych wypełniaczy. Dzięki subtelnym refleksom, zapewnia przepiękny efekt wizualny i dodaje wnętrzom lekkości. Mimo, że produkt przypomina estetyką surowy tynk, perłowa poświata czyni go bardziej szlachetnym. Taka konwencja spodoba się zatem wszystkim osobom, które cenią industrialną estetyką w delikatniejszym wydaniu. Co ciekawe, produkt sprawia, że wnętrza, w zależności od pory dnia i kąta padania światła, mogą mieć rozmaite oblicza. Czasem ściany srebrzyście połyskują, aby już po chwili zamienić się w morze zdecydowanej szarości. Monochromatyczność w intrygującym, industrialnym wydaniu - oto, czego możesz spodziewać się perłowym wykończeniu od Magnat.
A może dekoracyjna farba strukturalna?
Styl industrialny to nie tylko beton i surowa cegła. W blokowym wnętrzu stylizowanym na loft, równie pięknie będą prezentować się metaliczne wykończenia w tonacji srebra, a także te o nieco cieplejszym zabarwieniu, przypominającym mosiądz i miedź. Pamiętaj, że najgorętsze trendy z lubością lansują właśnie te ostatnie! Oprócz tego, że mosiądz i miedź są szalenie na czasie, warto docenić ich artystyczny charakter. Szlachetne i efektowne, kojarzą się ze światem sztuki i śmiało przełamują utarte aranżacyjne schematy. Do przestrzeni w industrialnym wydaniu? Jak znalazł! Wszak nie od dziś wiadomo, że loftowe wnętrza ukochały najpierw artystyczne dusze. Jeżeli tego rodzaju konwencja trafia w Twoje gusta, śmiało sięgnij po dekoracyjną farbę strukturalną Metallici Magnat Style, która doda wnętrzu pazura i metalicznego wdzięku.
Jakie meble i dodatki do industrialnego mieszkania w bloku?
Urządzając industrialną przestrzeń, postaw na charakterną, surową bazę i ocieplaj ją stylowymi dodatkami. Dzięki nim, wnętrze utrzymane w pofabrycznym klimacie, stanie się bardziej przytulne i domowe. Postaw zatem na proste szafki z drewna recyklingowego, wełniane pufy oraz miękkie dywany typu shaggy. Mile widziane będą także sprzęty utrzymane w konwencji stricte pofabrycznej - stoły kreślarskie o surowych, rozmyślnie postarzonych blatach, drewniane skrzynki ozdobione charakterystycznymi stemplami oraz żeliwne lampy przemysłowe, zawieszone na grubych kablach. Dodatkowo, industrialną nutę podkreślą tekstylia naśladujące kolorem i fakturą jutowe worki, okrągłe zegary ścienne o okazałych tarczach oraz proste czarno-białe grafiki, zamknięte w minimalistycznych ramach. Pamiętaj jednak, aby w niewielkim, blokowym wnętrzu nie przesadzić z mnogością ozdób. Styl industrialny ceni proste i wyważone kompozycje, bez zbędnego przepychu.
fot. Dekoratorium
Prosty, ale charakterny, surowy, ale ceniący przytulne dodatki, lubiący przestrzeń, lecz dający „przemycić się” do niewielkich wnętrz. Taki jest właśnie styl industrialny! Wraz z produktami Magnat, uda Ci się wydobyć z niego to, co najpiękniejsze i sprawić, że wielkomiejski szyk z przyjemnością rozgości się w Twoim mieszkaniu. Bo kto nie chciałby mieć odrobiny Nowego Jorku na codzień?
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Magnat Magia Szlachetnych Barw.