Nowoczesna kuchnia z drewnianymi akcentami. Zobacz nasze propozycje!
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką HALUPCZOK.
Naturalne materiały nigdy się nie znudzą, ponieważ tkwi w nich sekret – swego rodzaju magia, głębia i magnetyzujące ciepło. Drewno wciąż wiedzie prym i nie zważa na pozostałe innowacyjne materie. Może stać się motywem przewodnim całej aranżacji, a niekiedy jedynie dekorem – zwieńczeniem stylizacyjnego dzieła – i niezależnie od tego, w jakiej formie wystąpi, zawsze będzie gwarantować zmysłową ucztę – zwłaszcza w pomieszczeniu, gdzie eksplorowanie kulinarnych ingrediencji jest fenomenalną grą smaków.
Kuchnia jest szczególnym miejscem w domu. Sprzyja spędzaniu wspólnych chwil, integrując domowników, pomaga rozwijać pasje czy nawet rozwiązuje spory. W oparach aromatycznych zup, pomiędzy feerią owocowych i warzywnych tonów czy w akompaniamencie bulgoczących wywarów celebrujemy życie i kosztujemy smakowitych eksperymentów. Dziś razem z marką Halupczok opowiemy o tym, jak w kulinarnym lokum wykorzystać piękno naturalnych materii. Przełamiemy schematy, połączymy nowoczesność z tradycyjnym sznytem i zainspirujemy do kreacji kuchennego królestwa z drewnianym akcentem w tle.
Drewno jako element ocieplający wnętrze
Drewno może zagościć wszędzie – skryje się w postaci praktycznego wysuwanego stołu zintegrowanego z blatem jak w przypadku kuchni Rivoli lub będzie ozdobnym pasem biegnącym przez fronty szafek. Spełnia szczególną rolę – ociepla chłodne tony ścian i mebli, przełamuje nowoczesną biel, dodaje przytulności i czyni przestrzeń oryginalną. Jednak najbardziej istotna jest jego uniwersalność. Materia może być zestawiona z kamiennym akcentem, podkreśli lekkie i stylowe przeszklenia czy jasną paletę zastosowaną w kuchennej aranżacji lub urok barwionych płyt. Efektowe drewniane dodatki będą przysłowiową „wisienką na aranżacyjnym torcie” i zamienią kuchnię w przyjemne, sielskie i rodzinne miejsce. Niezależnie czy będą to zwykłe kuchenne akcesoria, wspominany wysuwany stół lub ten dumnie stojący w jadalni – drewno zawsze sprawdzi się jako ozdoba i przeistoczy zwykły projekt w ciekawe stylizacyjne odkrycie!
Nowoczesna kuchnia i drewno, czy to dobre połączenie?
Moda na szaro-białe wnętrza nie przemija, ale coraz częściej gościem w takiej kolorystycznej mozaice jest drewniany blat. Chłód i sterylność jasnej tonacji, nadmierna powaga i elegancja zostają przełamane ciepłem drewnianej płyty, ulokowanej w centralnym miejscu pomieszczenia. Bardzo często urządzając kuchnię z wyspą, korzystamy z piękna naturalnego materiału. Jego barwy harmonijnie łączą się z tłem białych szafek, a wyrazisty intensywnie ciemny blat jest ciekawym, wyróżniającym się elementem przestrzeni. Wystarczy spojrzeć na projekt kuchni Liguria, gdzie warstwa naturalnego łupka dodaje miejscu prestiżu i unikatowego klimatu, a dębowa deska dopełnia wspaniałego efektu. Istotny jest także dobór odpowiedniego sprzętu AGD. Ciemne drewno będzie prezentować się fenomenalnie w towarzystwie czarnej płyty indukcyjnej, stylowego okapu wiszącego oraz połyskującej chromowanej armatury kuchennej. Gdy aranżujemy białą kuchnię z jasnym drewnem, wówczas lepiej sięgnąć po sprzęt AGD w nieco jaśniejszej odsłonie.
Drewniane blaty i fronty – czy warto?
Jak już wspominaliśmy drewniane blaty to punkt ocieplający białe kuchenne szafy oraz spajający element przestrzeni otwartej na salon. Ważne jest to jakiego drewna użyjecie do jego wykonania. To przestrzeń, w której sporo się dzieje i jako, że narażona jest na liczne urazy i zadrapania materiał musi być odporny na wilgoć czy uszkodzenia mechaniczne. W tej roli najlepiej sprawdzą się dąb, jesion czy orzech. Ciekawym rozwiązaniem jest propozycja marki Halupoczok – Bristol. Projekt klasycznej kuchni, w której jesionowe lub dębowe akcenty są zintegrowane z kremowym tonem mebli i stanowią oryginalny duet z granitowym blatem. Podobnie będzie prezentował się orzech w koncepcie Lucca Vetro. Podświetlany blat roboczy i nienaganna biel kontrastują z mocną barwą frontów. Rzadko spotyka się już kuchnie wykonane w pełni z drewnianej płyty – naturalna materia występuje gościnnie zazwyczaj w postaci blatów czy frontów szafek. Takie połączenie nigdy się nie znudzi i będzie wciąż modne.
Drewno w różnych odsłonach – orzech, palisander czy dąb?
Materiał wykorzystywany do stworzenia przestrzeni, gdzie zmagamy się kulinarnymi eksperymentami musi być trwały i solidny, ale nie bez znaczenia jest także jego odcień. Ciepłe drewniane akcenty znakomicie współgrają zarówno z mocnymi barwami, jak i tymi tworzącymi jasną paletę. Orzech czy egzotyczny fornir – zastosowany w projekcie Toscana – może być częścią intrygującego konceptu, pełnego niepowtarzalnego szyku, nieco eleganckiego i ekstrawaganckiego. Taka kuchnia będzie się zdecydowanie wyróżniać na mapie naszego domu. Jeśli pragniemy stworzyć kulinarną oazę spokoju, zdecydujmy się na jasne tony dębu w zestawieniu z bielą i szarościami minimalistycznych aranżacji. Niezależnie od gatunku, drewno jest gwarancją jakości i ponadczasowości. Może występować nie tylko w nowoczesnych aranżacjach, lecz także tych urządzonych zgodnie z klasycznymi, rustykalnymi czy nawet angielskimi standardami.
Kuchnia z drewnianym akcentem jest nowatorska, łączy bogactwo naturalnych materiałów i wykorzystuje zdobycze technologii, bazuje na kontrastach bądź kocha się w harmonijnej spójności. Projekty Halupoczok to przestrzenie z domieszką unikatowego charakteru. Bez względu na panujące trendy ujmują pięknem i kuszą wyrafinowaniem. Nie ważne, w którym miejscu kuchennego lokum użyjemy drewnianych akcentów – zawsze otrzymamy niebanalny efekt.
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką HALUPCZOK.