Meble modułowe do każdej kuchni. Jak je dopasować do Twojego wnętrza?
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Castorama.
Kuchnia jest miejscem pełnym zakamarków, dlatego w tej lawinie półek, szuflad i schowków odpowiednia organizacja to klucz do sukcesu. Każdy miłośnik kawy wie, jak ważne jest to, by szafka z filiżankami znajdowała się zaraz obok ekspresu, a ci, którym notorycznie brakuje czasu na sprzątanie docenią ulokowanie miejsca na czyste naczynia w bezpośrednim sąsiedztwie zmywarki. Kulinarny mistrz będzie usatysfakcjonowany, gdy składniki niezbędne do przyrządzenia idealnego dania znajdą się w zasięgu ręki. Tylko jak to wszystko porozkładać i urządzić? My już wiemy!
Meble modułowe to znak współczesnych czasów. Sposób na pełną indywidualizację przestrzeni i możliwość aranżacji pomieszczenia tak jak lubimy, chcemy i wydaje się nam to wygodne. Za zupełną dowolnością w zakresie urządzania, kryje się mnóstwo funkcjonalnych zalet. To tańsza alternatywa kuchni na wymiar i możliwość wykreowania wspaniałego lokum, dostosowanego do potrzeb Użytkowników. W Castorama znajdziemy ponad 700 komponentów do zaprojektowania wymarzonego kulinarnego królestwa. Zanim przystąpicie do zakupów, poznajcie kilka zasad.
Czy metraż kuchni ma znaczenie?
Największym atutem kuchni modułowych jest to, że przestrzeń nie ogranicza w żaden sposób, a wręcz przeciwnie – takie systemy kochają trudne metraże. Każdy, kto posiada niezbyt komfortową kuchnię wie, jak wiele wysiłku trzeba włożyć w to, by odpowiednio wykorzystać jej powierzchnię. Nietypowe skosy czy narożniki uniemożliwiają wstawienie ogólnodostępnych meblościanek, a kuchnia na wymiar może wiązać się z dosyć wysokim kosztem i odległym terminem realizacji. W przypadku zestawów modułowych sami możemy być projektantem i monterem! Komplety składają się z wielu komponentów o różnych rozmiarach, by móc dopasować dany element do posiadanego lokum i w pełni wykorzystać potencjał pomieszczenia.
Jak rozplanować i odpowiednio ułożyć meble modułowe?
Właściwe rozlokowanie komponentów mebli modułowych to kluczowa sprawa, warunkująca komfortową eksploatację, dlatego sposób z kartką i ołówkiem wydaje się być najlepszy. Zacznijmy od dokładnego wymierzenia przestrzeni i solidnej analizy dostępnych elementów. Celem nadrzędnym w planowaniu jest szybkość i ergonomia w zakresie wykonywania wszystkich kuchennych czynności. Zlew, zmywarka i miejsce do przechowywania czystych naczyń powinny znajdować się obok siebie, aby nie trzeba było pokonywać zbędnych metrów podczas przekładania talerzy. Pod ręką powinny znajdować się kosze cargo oraz wysuwane półki. Do dyspozycji mamy szafki wiszące, zlewozmywakowe, dolne oraz te montowane pod piekarnikiem.
Co to jest zasada trójkąta roboczego?
Projektanci zalecają, by kuchnię podzielić na strefy – gotowania, zmywania oraz przechowywania produktów – i wykorzystać zasadę trójkąta roboczego, którego wierzchołkami są odpowiednio kuchenka, zlew i lodówka. Odległość pomiędzy lodówką a zlewozmywakiem powinna wynosić 120-210cm, pomiędzy kuchenką a zlewozmywakiem także, natomiast lodówką a kuchenką nieco więcej – od 120 do nawet 270cm. Przestrzeń między tymi strefami wykorzystajmy do ulokowania szafek do przechowywania naczyń oraz zmywarki, półek na zapasy żywności i wykreujmy miejsce do obróbki produktów i przygotowywania posiłków.
Co to jest Cargo?
Cargo jest elementem mebli modułowych, który gwarantuje wygodę i komfort podczas kuchennych prac. Wyobraźcie sobie, że przygotowując włoskie spaghetti, potrzebujecie długich nitek schowanych skrzętnie na tyłach głębokiej szafki. By dostać się do wymaganego składnika musimy się schylać, wyciągać rzeczy z przodu, by wreszcie sięgnąć po makaron, pozostawiając po drodze bałagan. System Cargo usprawnia cały ten proces i – dzięki prowadnicom i możliwości wysuwania – ułatwia dostęp do wszystkiego, co skrywa w sobie kuchenna półka, nawet w najgłębszych zakamarkach! Kosze Cooke&Lewis to elementy łatwe w montażu, przeznaczone zarówno do zabudowy wysokiej (w górnych półkach) jak i niskiej – pod blatem.
Czy meble modułowe pasują jedynie do nowoczesnej kuchni?
To powszechne i mylne przekonanie, wykreowane w świadomości konsumentów z uwagi na innowacyjność jaka towarzyszy rozwiązaniom modułowym. Szeroka stylistyczna oferta umożliwia zarówno stworzenie kuchni klasycznej, jak i loftowej czy angielskiej. To indywidualizacja projektu w pełnym tego słowa znaczeniu! W sklepie Castorama znajdziemy duży wybór frontów wykonanych z płyt laminowanych lub MDF, dopasowanych do współczesnych trendów – np. Unik w wersji białej lub czarnej oraz City, czy ściśle wpisujących się w klasyczne standardy – Natural lub Luiza. Całość wieńczą stylowe uchwyty, systemy cichego i spowolnionego domykania oraz duży udźwig do nawet 40 kg, gwarantujące maksymalną funkcjonalność.
Ile kosztują meble modułowe?
Koszt mebli modułowych jest ich kolejnym atutem. To jedna z tańszych metod na urządzenie kuchni wedle własnego konceptu i pełną praktycznych rozwiązań. Ceny wahają się od około 100 zł za szafki wiszące z otwartymi półkami. Wartość wzrasta w zależności od ich stylu, wielkości oraz rodzaju. Warto dodać, że taką inwestycję możemy rozłożyć w czasie i sukcesywnie poszerzać kulinarne królestwo o kolejne elementy systemu lub podzielić inwestycję na etapy. Nie musimy się także obawiać o jakość materiałów użytych do produkcji – płyty MDF czy płyty laminowane są trwałe oraz odporne na liczne urazy mechaniczne i najczęściej goszczą w kuchni w postaci blatów czy szafek.
Meble modułowe to sposób na życiową przestrzeń dopasowaną do potrzeb! Za ciekawymi i oryginalnymi rozwiązaniami kryją się nowoczesne udogodnienia, które zamienią kuchnię w centrum kulinarnego dowodzenia i będą sprzyjać smacznemu eksperymentowaniu.
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Castorama.