Kamień dekoracyjny w ogrodzie i na tarasie
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką STONE MASTER.
Nareszcie nastały długo wypatrywane ciepłe dni, a wraz z nimi zmienił się nasz tryb życia. Coraz więcej czasu spędzamy na zewnątrz, nie uciekając co sił w nogach do domów przed mrozem i wiatrem – można by rzec, że pogoda przestała nas ograniczać. Weekendy nie są już tylko przystankiem w rutynie dnia powszedniego, każdy z nich możemy spędzać w inny sposób i w innym towarzystwie. Na dobre zakorzeniona w polskiej tradycji ceremonia grillowania, łącząca ze sobą przyjemność z oddychania świeżym powietrzem z niekłamaną rozkoszą kosztowania tego i owego, wysuwa jeszcze jedną zależność: coraz częściej patrzymy na budynki z zewnątrz. A skoro tak, to czemu nie zastanowić się nad remontem?
Jak urządzić ogród i taras?
Myli się ten, kto sądzi, że wystrój zewnętrza jest sezonowy i – wychodząc z tego założenia – mało kreatywny. Wystarczy spojrzeć na przykłady nowoczesnego, jak i tradycyjnego budownictwa werand, tarasów, czy otwartych kuchni, aby poważnie zastanowić się nad wyprowadzeniem sporej części życia domowego poza obręb czterech ścian. Kamień dekoracyjny pozwoli na przeniesienie się w zupełnie inny wymiar, pozwalając na stworzenie oryginalnej strefy wypoczynku i zabawy. Kto z nas nie chciałby spędzać wieczorów nie tylko w miłym towarzystwie, ale i w estetycznych zaciszach przydomowych ogrodów? Kamień dekoracyjny jest świetnym materiałem zarówno na elewację budynku lub jej fragment, jak i małą architekturę ogrodową. Świetnie sprawdzi się w roli eleganckiego wykończenia ogrodowego paleniska czy antycznej altanki.
Taras zgodny z trendami
Uwielbiamy trend tarasów urządzanych na wzór salonów. Miękkie poduszki, dywany i przyjemne dekoracje umilają wspólne chwile grillowania i długie rozmowy do rana. Świetnym sposobem na optyczne wydłużenie wnętrza i sprawienie, że dom stanie się spójną całością z ogrodem jest skonfrontowanie ze sobą podobnych stylizacji. Jeśli z salonu wewnątrz budynku wyjdziemy na urządzony w tym samym stylu taras lub zastosujemy te same elementy, np. tę samą płytkę ścienną, stworzymy harmonijne przejście dom-ogród. Kolekcja Roma Stone Master umożliwia zarówno wykończenie wnętrza, jak i ogrodu. Ściana ozdobiona tym samym dekorem ściennym może dać najlepszy efekt powiększenia przestrzeni. Gdy dodamy do tej kompilacji identyczną podłogę, np. w drewnie, sprawimy, że aranżacja, po otwarciu drzwi balkonowych, stanie się zdecydowanie bardziej atrakcyjna.
Co pasuje do kamienia elewacyjnego?
Wiele osób nie wie co z czym łączyć. W rezultacie wybierają bezpieczne rozwiązania i pomysły. Czasem niewiele trzeba aby zamienić zwyczajne otoczenie w pełne magii miejsce. Kamień idealnie odzwierciedlający antyczne zamiłowanie do ponadczasowości plasuje się w czołówce najbardziej popularnych materiałów wykończeniowych. Nic w tym dziwnego, bo podobnie jak surowy beton czy cegła pasuje do wielu stylistyk. W ogrodzie znakomicie kontrastuje z zielenią roślinności, w domu z nowoczesnymi meblami i drewnem podłóg. W przydomowym zieleńcu możemy łączyć go z modnym brukiem, drewnem, gresem, szkłem i farbą. Architekci radzą, aby element wykończony kamieniem dekoracyjnym oświetlić ciekawym światłem. Nocą pięknie będzie wyglądała gra światłocieni na nierównej powierzchni ściany.
Stone Master prezentuje trzy nowe spojrzenia na dobrze znaną kolekcję Roma – trzy przykłady tego, jak atrakcyjne tło można stworzyć pod atmosferę leniwych popołudni i niezobowiązujących wieczorów. Niech żyje lato pełne pięknych chwil!
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką STONE MASTER.