Jak dobrać materiały i kolory mebli kuchennych, by efekt był zachwycający?
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką HALUPCZOK.
Urządzanie kuchni podobne jest do gotowania. Gdy sięgamy po stare i sprawdzone przepisy, efekt niemal nigdy nas nie zaskoczy. Tak samo jest podczas aranżacji kulinarnego królestwa. Trzymając się standardów, zawsze stworzymy stylową, aczkolwiek mało oryginalną przestrzeń. Inaczej jest gdy wyobraźnia podsuwa tysiące pomysłów, dzięki którym nudny projekt nabiera wyrazu.
Dziś będziemy eksperymentować razem z marką Halupczok, jednak nie chodzi o niebanalne przepisy na popisowe dania, a bardziej kreatywną zabawę. Podpowiemy jak łączyć materiały i ich struktury oraz na co zwracać uwagę podczas aranżacji wymarzonego lokum. Poznajcie sekret producenta mebli kuchennych, które zachwycają – kształtem, designem i praktycznością.
Dlaczego warto wybrać kontrastujące faktury?
Współczesny język designu stawia na nietuzinkowość i przełamywanie utartych schematów, dlatego zestawienie kontrastujących powierzchni może być sposobem na doskonałe wnętrze. Po kolorystycznym sukcesie bieli oraz czerni, warto pójść o krok dalej i skonfrontować nieregularne faktury z gładkimi, aby uzyskać bardziej naturalne i przyciągające uwagę rezultaty. Do takich efektownych duetów możemy zaliczyć połączenie łupka wykorzystanego jako front wyspy w kuchni Liguria – marki Halupczok – z drewnianym akcentem górnego blatu, które tworzą niecodzienną mozaikę o oryginalnym klimacie. Chropowate powierzchnie naturalnych materii, takich jak beton, drewno czy kamień doskonale komponują się z regularnymi fakturami, dodając przestrzeni wyjątkowego charakteru. Trendy w aranżacji przez długi okres dyktowały modę na jednolite struktury oraz barwy, dążąc do uzyskania spójności, jednak dziś dzięki odpowiedniemu wykorzystaniu kontrastujących elementów, mogą być one doskonałym tłem dla odmiennych faktur oraz kolorów, co pozwoli stworzyć nie tyle stylowe i w pełni harmonijne wnętrze, co pozbawione monotonii i wyróżniające się spośród innych projektów.
Z czym zestawić drewno w kuchni?
Drewno to zdecydowany must have ostatnich czasów. Od wielu sezonów gości w kulinarnym królestwie, ponieważ daje ciepło i tworzy domową atmosferę, a w kuchni – gdzie mieszają się smaki, uczucia i emocje – to najważniejsza sprawa. Z uwagi na swój neutralny charakter, drewno może być łączone nie tylko z innymi drewnianymi i drewnopodobnymi akcentami, lecz także surowym betonem – w celu nadania wnętrzu nowoczesnego szlifu – czy łagodną bielą matowych lub połyskujących frontów mebli Lucca Vetro, które podkreślą rysunek naturalnych słojów i będą odzwierciedlać skandynawskie i nowoczesne nurty. Piękne dębowe deski mogą zdobić także wnętrza pomieszczeń urządzonych w stylu dworkowym, gdzie w towarzystwie mlecznej tonacji frontów, uzyskamy sielską oraz urokliwą scenerię. Taki romantyzm minionych czasów przywołają delikatne szprosy i ażurowe wstawki – jak te zastosowane w projekcie kuchni Bristol – a współczesnym akcentem stanie się surowy i masywny granitowy blat. Kontrastujące ze sobą lekkość i ciężka forma poszczególnych elementów równoważą ogólny wystrój pomieszczenia i pomagają w osiągnięciu ciekawego stylizacyjnego balansu.
Do czego pasują fronty z połyskiem, a do czego powierzchnie chropowate?
Fronty i blaty mogą przybrać formę surowych materii lub atrakcyjnych fornirów o orzechowym zabarwieniu. Często błyszczą, przykuwając wzrok, a niejednokrotnie występują w stylowej matowej odsłonie, która oprócz atutów praktycznych, pozwala stworzyć kuchnię stonowaną i wyważoną. Z matem świetnie scalą się betonowe konstrukcje czy łagodne dębowe lub jesionowe belki, dodające przestrzeni przytulności. Podczas urządzania mniejszego lokum, warto wykorzystać możliwość gry światłem, odbijającego się od mebli z połyskiem. Uzyskamy wówczas efekt głębi i optycznego powiększenia przestrzeni, co na małym metrażu może okazać się zbawiennym rozwiązaniem. Takie warianty dobrze prezentują się w towarzystwie akcentów wykonanych ze szkła, drewna czy szlachetnych kamieni. Kolekcja mebli kuchennych Siena White marki Halupczok to doskonały przykład mirażu materii, światła i formy – gwarantujący lekkość i ekskluzywność zarazem – uzyskany dzięki zastosowaniu połyskującego łupka, piaskowanego szkła oraz podświetlanych uchwytów.
Funkcjonalna odsłona użytych materii!
Estetyka – jak wiadomo – jest ważna, ale jednak nie może przyćmić funkcjonalności pomieszczenia, ponieważ nawet najpiękniejsze propozycje mogą stać się zmorą każdego miłośnika kulinarnych podróży. Warto, aby wybrane materiały skrywały w sobie szereg atutów związanych z utrzymaniem czystości czy odpornością na liczne smakowe wyzwania, o które w kuchennej przestrzeni nie trudno. Pamiętajmy o tym, że porowate, nieregularne powierzchnie muszą być wcześniej odpowiednio zaimpregnowane lub poddane specjalnemu wykończeniu, by podczas eksploatacji nie nastręczały użytkownikom problemów ze sprzątaniem. W zagłębieniach mogą zagnieździć się bakterie i brud niewidoczne gołym okiem, dlatego lepiej zrezygnować ze stosowania ich jako blaty robocze. Innowacyjnym zabiegiem może być także wykorzystanie różnych faktur lub materiałów do zaakcentowania określonych stref w kuchni, co ułatwia domowe obowiązki, a na dodatek prezentuje się nieszablonowo.
Kuchnia jest mieszanką wizualnych i smakowych doznań, dlatego warto bawić się możliwościami, które oferuje rynek. Marka Halupczok zrywa z nudą na kuchennym polu i udowadnia, że tło kulinarnych zmagań może zaskoczyć, zainspirować i dodawać codzienności niespotykanego wyrazu. Nie tylko kolory służą do kreowania wyjątkowej przestrzeni i nadawania jej charakteru – materiały także stanowią zbiór unikalnych pomysłów.
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką HALUPCZOK.