5 cech nowoczesnych zmywarek, o których nie miałeś pojęcia
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Beko.
Zmywarki na dobre zadomowiły się w naszych domach i mieszkaniach. Przyzwyczailiśmy się już do tego, że brudne naczynia można po prostu zamknąć w ukrytej „skrzyneczce”, skąd po pewnym czasie, umyte i lśniące, przekładamy je po prostu do szafki. Zmywarkowi weterani byliby jednak zdziwieni, jak wiele zmieniło się w tych urządzeniach w ciągu ostatnich kilku lat. Standardowe problemy starszych zmywarek, takie jak stały brak miejsca czy niedomywanie garnków, już dawno zostały rozwiązane. Poniżej przedstawiamy 5 cech nowoczesnych zmywarek, które mogą Was zaskoczyć.
1. Modułowy trzeci kosz
Koszyk na sztućce nadal jest wprawdzie dołączany do zmywarek, ale głównie z powodu naszego przyzwyczajenia. Czy nie byłoby łatwiej umieszczać tych kilku sztućców dziennie w miejscu, które nie zajmowałoby sporej części dolnego kosza? Właśnie po to powstał trzeci kosz. Ta mini-szuflada, umieszczona w górnej części zmywarki, umożliwia ułożenie w niej sztućców, dzięki czemu nie musimy przeznaczać na nie miejsca na „głównych” koszach. Coraz popularniejsze konstrukcje modułowe (np. w zmywarce Beko DIN28431) umożliwiają również przystosowanie trzeciego kosza w taki sposób, by nie przeszkadzał w ustawianiu naczyń w koszu górnym.
2. Oświetlenie wnętrza
Od dawna mamy oświetlenie w lodówkach i piekarnikach, więc dlaczego by nie ułatwić życia właścicielom zmywarek? Naczynia często myjemy po ostatnim posiłku, a ich rozładowywanie zostawiamy na „później”. Dzięki ledowemu oświetleniu wnętrza zmywarki (choćby w Beko DIN39431) możemy to zrobić komfortowo nawet wieczorem, kiedy niekoniecznie chcemy rozświetlać całą kuchnię i budzić już śpiących, młodych domowników. Oświetlenie sprawdzi się też podczas uzupełnienia detergentu czy soli.
3. Regulacja górnego kosza
W internecie ostatnio zawrzało, kiedy pewien Brytyjczyk odkrył, że może regulować pozycję górnego kosza swojej zmywarki. W istocie taka opcja jest już dostępna od dawna, a w nowych zmywarkach Beko (jak na przykład DIN28421) regulacja Acrobat jest możliwa nawet na trzech poziomach – wszystko po to, by oba główne kosze można było użytkować jak najefektywniej. Regulacji dokonamy z łatwością, po prostu dociskając odpowiednie klamry.
4. Dodatkowe ramię myjące
Dużo gotujecie, a czystość wyjętych ze zmywarki garnków pozostawia wiele do życzenia? Czas zainwestować w model z dodatkowym ramieniem myjącym. Technologia AquaIntense w zmywarkach Beko (sprawdźcie model DIN28321) to duża siła myjąca umieszczona w prawej części dolnego kosza. Dodatkowe ramię wyrzuci wodę pod znacznym ciśnieniem, efektywnie usuwając nawet uporczywą spaleniznę.
5. Wyraźna sygnalizacja pracy
Przyzwyczailiście się już do nasłuchiwania, czy zmywarka nadal pracuje? Teraz możecie z tym skończyć. Czerwony, ledowy wskaźnik Led Spot będzie wyświetlał się na podłodze podczas pracy zmywarki do zabudowy, a jego zgaśnięcie da Wam jasno znać, że urządzenie skończyło pracę. Dzięki temu już jeden rzut oka wystarczy, by stwierdzić, czy najwyższa pora opróżnić zmywarkę. Skończy się tłumaczenie: „myślałem, że nadal myje”, ale za to łatwiej będzie Wam zarządzać czasem! Sprawdźcie model Beko DIN28433.
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Beko.