Dom w Trójmieście. Zobacz niesamowite wnętrze z charakterem
Założeniem projektowym było połączenie dwóch odmiennych stylów i stworzenie ciepłego, przytulnego wnętrza domu, do którego wraca się z utęsknieniem
Właściciele jasno określili swoje oczekiwania projektowe. Pan domu pragnął nowoczesnego wnętrza na wzór nowojorskich loftów, natomiast Pani domu skłaniała się w stronę klimatu starych, francuskich kamienic. Oboje jednak chcieli jednego – lekkości. Miało być jasno i delikatnie, a zarazem nowocześnie i z charakterem. Wyzwaniem dla architekt Marty Napiórkowskiej-Łosin było zatem połączenie dwóch odrębnych światów w jedną spójną, lekką całość. Tak też się stało. W kuchni klasyczne fronty i charakterystyczną dla francuskich kamienic podłogę przełamał surowy drewniany blat, industrialna lampa i hokery.
Kuchnia bliska jest stylowi francuskiemu, ujmuje lekkością i spokojem. Dominuje tu ponadczasowa biel, która wprowadza do wnętrza porządek i równowagę. Ukłonem w stronę stylistyki paryskich kamienic jest biało–czarna podłoga–płytki do jej wykonania zostały sprowadzone z francuskiej manufaktury. Dębowe blaty dodają przytulności wnętrzu, nawiązują do natury i przełamują przesadną elegancję klasycznych frontów kuchennych
Duży stół z postarzałym drewnianym blatem wyznacza strefę jadalni. Do niego dobrane zostały krzesła w różnych kształtach i kolorach, które przywodzą na myśl klimat prawdziwego francuskiego bistro. Nonszalancja ta jednak nie jest przypadkowa, znajdziemy tu krzesła Vitry, Tolix oraz &tradition. Dopełnieniem aranżacji są dwie duże lampy wiszące oraz delikatne dekoracje na stole.
W salonie ozdobne sofy dobrze komponują się z postarzałymi stolikami kawowymi, a na ścianie TV obok klasycznego kominka pojawiła się odkryta industrialna cegła. Połączenie dwóch stylów widać również w salonie. Fragment nieotynkowanej, ceglanej ściany, okna ze szprosami oraz surowa, dębowa podłoga doskonale współgra z sofami w stylu oksfordzkim oraz klasycznym kominkiem w delikatnym pudrowym kolorze ozdobionym sztukaterią.
Oddzielenie łazienek
Połączenie dwóch stylów okazało się najtrudniejsze podczas aranżacji łazienki. Problem z osiągnięciem kompromisu rozwiązano poprzez wyodrębnienie miejsca na drugi pokój kąpielowy. W ten sposób mogły powstać dwie całkiem odmienne aranżacje: jedna damska – delikatna, biała z klasyczną armaturą i żyrandolem oraz druga męska – surowa, z drewnianą zabudową i kaflami imitującymi beton. W męskiej łazience dominuje surowy styl loftowy. Znalazła się tu umywalka z kamienia, proste meble z surowego dębu, na podłodze wielkie, szare płyty, a do siedzenia – prawdziwy pieniek. Relaksowi sprzyja duża, wolnostojąca wanna.
W całej aranżacji domu zachowana została spójna kolorystyka w postaci subtelnych szarości. Dzięki zamiłowaniu właścicieli do dobrej jakości wnętrza wzbogacone zostały meblami prestiżowych marek jak: MDF Italia, Vitra, Tolix czy &tradition. Oprócz ikon designu w domu znalazły się także meble projektu architektki, dedykowane właśnie temu projektowi.
Projekt: Marta Napiórkowska-Łosin, Mana Design
Foto: Tom Kurek