Deszczownia czy zestaw podtynkowy? Co sprawdzi się lepiej w Twojej łazience?
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką DEANTE.
Miłośnicy kąpieli pod prysznicem wiedzą, jak deszczownia może poprawić jej jakość. W przeciwieństwie do klasycznej słuchawki prysznicowej deszczownia jest większa, co przekłada się na zwiększoną ilość oraz gęstość ustawienia otworów, dzięki którym strumień wody zapewnia niepowtarzalny komfort kąpieli. Plusem tego rozwiązania jest również wygoda użytkowania oraz bezpieczeństwo, ponieważ strumień płynący z góry sprawia, że obie ręce są wolne. Wiemy już, że deszczownia to świetny pomysł, jednak na jaki model się zdecydować – natynkowy czy w zestawie podtynkowym? Na to pytanie odpowiadamy razem z marką Deante.
Zestaw podtynkowy
W przypadku wyboru zestawu podtynkowego, musimy liczyć się z pracochłonnym montażem, na który powinniśmy zdecydować się stosunkowo wcześnie podczas remontu łazienki. Takie zestawy zyskują jednak na popularności, ze względu na wyjątkowe walory estetyczne. Elementy ukryte w ścianie sprawdzą się szczególnie dobrze wśród nowoczesnych aranżacji, które cechują się subtelnym minimalizmem.
Elegancja tego rozwiązania sprawia, że zestaw podtynkowy prezentuje się świetnie w niemal każdej aranżacji, bez względu na metraż łazienki. To doskonały sposób na zagospodarowanie strefy prysznica w małej łazience, w której liczy się każdy centymetr – a ukryte elementy armatury pozwalają zachować przejrzystość i nie zaburzają aranżacji.
Zaletą montażu podtynkowego jest również fakt, że ukryte elementy nie są narażone na uszkodzenia mechaniczne, a także nie są eksponowane na działanie wilgoci. Zmniejszona ilość widocznych części sprawia, że taki zestaw łatwiej jest utrzymać w czystości. Warto jednak pamiętać, że ten sposób instalacji może powodować utrudnienia w dostępnie do części wbudowanych w ścianę.
Jaki zestaw podtynkowy wybrać?
Poszukując zestawu podtynkowego z deszczownią, warto zwrócić uwagę na model Alpinia od Deante, który posiada dużą (250x250mm), kwadratową głowicę natryskową wykonaną ze stali. W zestawie znajdziemy również baterię mieszaczową z przełącznikiem natrysku trzech rodzajów strumienia: deszczowy, mgiełkę wodną oraz strumień mieszany. Chromowane wykończenie zapewnia niezwykle nowoczesny efekt, a także dopasowanie do innych elementów wyposażenia łazienki. Zestaw ten doskonale sprawdzi się doskonale we współczesnych łazienkach, w których królują proste linie i geometria – kwadratowy kształt deszczowni podkreśli minimalistyczny charakter przestrzeni i doda jej wyrazu, a także przeniesie komfort codziennych kąpieli na wyższy poziom!
System podtynkowy Lobelia charakteryzuje natomiast klasyka zaokrąglonych linii. Okrągła deszczownica sprawdzi się świetnie w aranżacjach tradycyjnych, jak również retro i nowoczesnych. Kształt ten jest bardzo uniwersalny i z łatwością dopasuje się do niemal każdej aranżacji. Wykończenie w postaci chromu połączonego z bielą jest oryginalne i bardzo efektowne. Biel pięknie koresponduje z dodatkami w tym samym kolorze, a także z łazienkową ceramiką. Jest również świetnym towarzystwem dla drewna. W zestawie Lobelia znajdziemy baterię termostatyczną, a także 3-funkcyjną słuchawkę, umożliwiającą kąpiele pod strumieniem deszczowym i mieszanym, a także z hydromasażem. Ciekawym dodatkiem jest niewielka, stalowa półka w białym kolorze, która ułatwi nam przechowywanie niezbędnych kosmetyków pod prysznicem.
Amatorzy komfortowych kąpieli, którzy pragną dodać do swojej kąpieli szczyptę luksusu, mogą zwrócić uwagę na komplet podtynkowy Multi-System od Deante. Poza dużą (300x300mm), kwadratową deszczownią ze stali, zestaw ten zawiera 6 dysz natryskowych, a także baterię podtynkową termostatyczną z możliwością regulacji wypływu wody. Dodatkowo podczas kąpieli możemy korzystać z 1-funkcyjnej słuchawki ze strumieniem deszczowym. Multi-System to świetny wybór dla osób, które oczekują perfekcyjnego dopasowania wszystkich elementów armatury prysznicowej w ramach jednego rozwiązania.
Deszczownia w montażu natynkowym
Tradycyjny montaż natynkowy wciąż ma wielu zwolenników, a dzięki różnorodności oferowanych rozwiązań możemy z jego pomocą uzyskać estetyczny efekt. Części, które widoczne są na zewnątrz, dostępne są w rozmaitych kształtach i wzorach, które dopasujemy do indywidualnych preferencji, a także stylu łazienki. Ten sposób montażu uchodzi również za łatwiejszy w zastosowaniu, jak również w późniejszej eksploatacji na wypadek konieczności wymiany części.
Jaką deszczownię wybrać?
W przypadku chęci montażu natynkowego dużą wagę przykładamy do estetyki wybieranej deszczowni. Nawet najbardziej surowym kryteriom w tej dziedzinie z pewnością podoła deszczownia z baterią termostatyczną Alpinia – minimalistyczny drążek stalowy w połączeniu z prostą, geometryczną głowicą w kształcie kwadratu przypadnie do gustu miłośnikom współczesnego designu. Model ten prezentuje się nowocześnie i z pewnością dopasuje się do wielu łazienek, w których króluje współczesna wzornicza prostota. Regulowana wysokość drążka pozwoli nam dopasować strefę mycia do indywidualnych preferencji, a 3-funkcyjna słuchawka zapewni kąpiel pod strumieniem deszczowym, mieszanym lub mgiełką wodną.
Ciekawą propozycją dla miłośników delikatnych form może stać się deszczownia Arnika od Deante. Kształt głowicy natryskowej jest subtelnie okrągły, a charakteru całości dodaje asymetryczne ustawienie drążka względem baterii. Efekt jest nieoczywisty i przyciąga spojrzenie, świetnie komponując się z nowoczesnymi aranżacjami utrzymanymi w stylistyce skandynawskiej czy inspirowanej naturą. Stylowa asymetria sprawia, że całość prezentuje się fenomenalnie i pozwala uzyskać niebanalny efekt aranżacji łazienki. To produkt, który docenią amatorzy sztuki użytkowej, deszczownia została zaprojektowana przez Małgorzatę Płoskońską, absolwentkę Wzornictwa i Architektury wnętrz na Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.
Na uwagę zasługuje również deszczownia z baterią mieszaczową Lobelia. Prosty, smukły drążek w połączeniu z kwadratową głowicą 200x200 mm sprawia wrażenie minimalistycznego zestawu, który z łatwością dopasujemy zarówno do tradycyjnej, jak i nowoczesnej łazienki. Ciekawym elementem całości jest bateria, której płaszczyzna pełni również funkcję niewielkiej półki na przydatne, łazienkowe akcesoria, a także miejsca do odwieszenia słuchawki. Powierzchnia półki pokryta jest bezpiecznym szkłem hartowanym z gładko oszlifowanymi rantami. Deszczownia ta, ze względu na swoją prostotę, nowatorską konstrukcję, a także ergonomię została wyróżniona w konkursie Łazienka – Wybór Roku 2018.
Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety – to, czy wybierzemy zestaw podtynkowy, czy samodzielną deszczownię zależy w dużej mierze od naszych wymagań estetycznych, a także niuansów użytkowych konkretnych dla każdego z tych rozwiązań. Z pewnością warto jednak traktować ten wybór, jako inwestycję na lata i zdecydować się na produkty wysokiej jakości, takie jak armatura Deante. Polska marka to zapewnienie doskonałej jakości, którą potwierdza kilkuletni okres gwarancyjny. Postawmy więc na rozwiązanie, które oprócz wyjątkowego komfortu kąpieli zapewni nam również długie i bezproblemowe użytkowanie.
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką DEANTE.