5 zalet piekarnika do zabudowy. Dlaczego warto go mieć w nowoczesnej kuchni?
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Homebook.pl.
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Bosch.
Nowoczesna kuchnia jest jak dobrze skomponowana potrawa, tyle że ucztę smaków na talerzu zastępuje kompozycja starannie dobranych do siebie elementów aranżacji. We wnętrzu królową jest ergonomia, a design spotyka się z funkcjonalnością. Standardem jest już więc niemal to, że wolnostojące sprzęty AGD ustępują miejsca tym wkomponowanym w linię zabudowy. Dlaczego warto zrezygnować chociażby z tradycyjnego piekarnika na rzecz modelu dopasowanego do mebli? Wspólnie z marką BOSCH odpowiemy na to pytanie!
Harmonijna zabudowa
Estetyka jest siłą współczesnych projektów. To wnętrza skrojone na miarę potrzeb domowników, którzy chcą zaprowadzić ład w tętniącym życiem królestwie aromatów. Remedium na kulinarny chaos jest właśnie styl nowoczesny, a jego obowiązkowymi składnikami są nie tylko jednolite fronty bezuchwytowych mebli, lecz także sprzęty AGD do zabudowy, które stają się dyskretnymi sprzymierzeńcami spójnego wystroju. Ukrycie piekarnika, lodówki, zmywarki czy mikrofali w linii szafek nie zaburza harmonii aranżacji. Znika wówczas problem symetrii, nic nie mąci rytmu przestrzeni, a całość tworzy klarowną koncepcję. Takie rozwiązanie to też skuteczna metoda na to, by umiejętnie połączyć kuchnię z salonem i puścić wodze fantazji w urządzaniu otwartej przestrzeni. Serce domu stanie się wówczas reprezentacyjną częścią mieszkania.
Więcej możliwości aranżacyjnych
Na tym nie kończy się potencjał piekarnika do zabudowy. Rozwiązania BOSCH można zamontować niezależnie od płyty grzewczej, co gwarantuje jeszcze więcej twórczej swobody podczas urządzania i zapewnia mnóstwo plusów! Po pierwsze wiąże się z wygodą, bo piekarnik można ulokować wyżej, co nie będzie wymagało ciągłego schylania i doglądania czy pieczeń jest już odpowiednio soczysta. Wystarczy „rzucić okiem” na przejrzysty front i podświetlone wnętrze, by wiedzieć, że do idealnego stanu potrzeba zaledwie kilku minut. Po drugie to znacznie większe możliwości aranżacyjne. Dowolność w zakresie umiejscowienia sprzętu w praktyce oznacza m.in. lepszą adaptację nietypowych pomieszczeń, zagospodarowanie wnęk, instalację w słupku czy ponad blatem – w tej samej linii co płyta i zlew. Wszystko to gwarantuje organizację strefy kuchennej dostosowanej do potrzeb jej użytkowników.
Przestrzeń optycznie powiększona
Jednolita zabudowa, a tym samym wkomponowanie piekarnika w bryłę mebli, to również recepta na optyczne powiększenie metrażu. Krótko mówiąc to skuteczny przepis dla tych, którzy borykają się z ciasną i przytłaczającą przestrzenią. Specjaliści od dawna stosują triki z wykorzystaniem spójnej linii połyskujących frontów, by spowodować, że kuchnia będzie się wydawać na znacznie przestronniejszą, niż jest w rzeczywistości. Pomocne w tych zabiegach są odpowiednio dobrane kolory, takie jak biele, szarości i pastele, a zwłaszcza błękit, który stworzy iluzję głębi, a także kompaktowe piekarniki BOSCH. Jasne barwy rozświetlą wystrój, a dzięki modelom o zmniejszonym wymiarze jeszcze lepiej wykorzystamy każdy centymetr dostępnej powierzchni.
Mniej sprzątania
Po kulinarnych podbojach i uczcie smaków przychodzi kolej na tę mniej przyjemną czynność, czyli sprzątanie. W przypadku piekarnika do zabudowy nie ma się o co martwić, bo urządzenie pozwoli zapomnieć o żmudnym szorowaniu i usuwaniu resztek jedzenia, które wpadły pomiędzy wąskie szczeliny między wolnostojącą kuchenką a szafkami czy lodówką. Brak zakamarków i miejsc, w których mogłyby gromadzić się brud oraz zanieczyszczenia oznacza mniej czasu przeznaczonego na utrzymanie porządku w kuchni. Jednolita zabudowa sprzętów AGD to więc nic innego jak praktyczny sposób na czystość bez wysiłku, oszczędności związane z ograniczeniem arsenału środków chemicznych i koniec z problematycznymi powierzchniami.
Bezpieczeństwo przede wszystkim
Kuchnia to niezwykle kuszące miejsce dla małych odkrywców. Mnóstwo elektronicznych urządzeń i przedmiotów zgromadzonych na jednej przestrzeni wręcz zachęca do eksperymentowania i zabawy, która niekoniecznie należy do tych z kategorii bezpiecznych. Czasem wystarczy chwila nieuwagi, by brzdąc oparzył się, uruchomił piekarnik albo zmienił wybraną funkcję, czego efektem będzie przypalona potrawa lub niezbyt udane danie na rodzinną kolację. Możliwość montażu sprzętu AGD z dala od ciekawskich rączek pomysłowych lokatorów to kolejna zaleta piekarnika do zabudowy. Dzięki temu, że rozwiązanie nie musi być zainstalowane pod płytą i bez przeszkód może zająć miejsce nad blatem, nie stanowi ono zagrożenia dla dzieci, a dla dorosłych oznacza komfort użytkowania bez bólu kręgosłupa.
Kiedyś urządzanie kuchni było konfrontacją designu i funkcjonalności, ze zwycięską przewagą tego drugiego. Dziś, dzięki rozwiązaniom do zabudowy, nie ma mowy o takich dylematach, bo wnętrza stają się tak samo wizualnie atrakcyjne, co komfortowe oraz praktyczne! Kulinarna ergonomia skryta pod postacią piekarnika wkomponowanego w linię mebli daje wygodę nieobarczoną ciągłym schylaniem się i zaglądaniem czy sernik jest już wystarczająco wyrośnięty, a także wiąże się z ograniczaniem sprzątania i gwarantuje stworzenie nowoczesnego wystroju.
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Bosch.
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Homebook.pl.