TOP 7 kuchni z grupy „Jak urządzić piękne mieszkanie” – wybór redakcji
Coraz więcej osób pasjonuje się świetnie zaprojektowanymi wnętrzami, najnowszymi trendami i doborowym wzornictwem. Homebook.pl to zatem nie tylko platforma internetowa, na której pokazujemy, w jaki sposób urządzić wymarzony dom. To przede wszystkim społeczność miłośników dekorowania przestrzeni, estetów i wszystkich tych, którzy po prostu pragną mieszkać piękniej! Nasza facebookowa grupa „Jak urządzić piękne mieszkanie” liczy sobie niemal 700 tysięcy członków, którzy z przyjemnością dzielą się na forum własnymi projektami. Postanowiliśmy zatem wybrać 7 najpiękniejszych kuchni naszych Czytelniczek. Każda z nich jest równie intrygująca, a przede wszystkim ma duszę i swój własny indywidualny charakter!
1. Kuchnia Pani Alicji – klasyka w kolorze
Klasa z zadziornym charakterem – tak można podsumować ten projekt. Pani Alicja urządziła kuchnię w biało-kobaltowej tonacji z modnymi złotymi akcentami. Postawiła na jasną bazę, którą przełamała zdecydowanym odcieniem niebieskiego. Wystrój kuchni idealnie trafia w obowiązujące trendy – znalazł się tu bowiem zarówno piękny, głęboki odcień oscylujący wokół Classic Blue – koloru roku 2020 według Instytutu Pantone, jak i wykończenia z marmurowym rysem, które będą święcić triumfy przez kolejne sezony. Doskonałym wyborem były tu również złociste elementy, które scalają całą aranżację i dodają jej odrobiny splendoru. Warto także zwrócić uwagę na przepiękne, pluszowe obicie krzeseł jadalnianych, będące nie tylko przytulnym, ale i eleganckim akcentem.
2. Kuchnia Pani Sandry – pomiędzy Skandynawią a Nowym Jorkiem
Kuchnia Pani Sandry to niebanalny projekt łączący ze sobą ciepło skandynawskich wnętrz z nowojorską elegancją. Nie zabrakło tu bowiem przytulnej zabudowy kuchennej w stylu scandi w oprawie drewnianej podłogi oraz modnych płytek ściennych tupu subway. W kontrze do tej bazy stoi szykowna wyspa z marmurowym blatem oraz piękne hokery o złocistej konstrukcji, charakterystyczne dla penthouse’ów rodem z Manhattanu. Na jadalnianych ścianach można również dostrzec sztukaterię będącą ukłonem w stronę ponadczasowej klasyki. W kuchni Pani Sandry pełno jest także złotych akcentów w postaci uchwytów do szafek oraz stylowych, drobnych bibelotów. Takie intrygujące stylistyczne fuzje są doskonałym pomysłem na wnętrze, czyniąc aranżację oryginalną i nieoczywistą.
3. Kuchnia Pani Beaty – przytulny eklektyzm
U Pani Beaty zdecydowanie rządzą eklektyczne mariaże! Jest tu trochę skandynawsko, trochę industrialnie i trochę vintage. Całość prezentuje się jednak nad wyraz spójnie i niesie ze sobą ogrom przytulności. Takie wnętrze to nie lada gratka dla niespokojnych dusz, które uwielbiają nietuzinkowe konwencje. Mamy tu zatem jasną bazę meblową wykończoną drewnianym blatem, nieco wikliny i moc drewnianych dodatków. We wnętrzu ważną rolę odgrywa również zdecydowana czerń, dzięki czemu aranżacji bliżej jest do estetyki norweskiej niż duńskiej czy szwedzkiej. Pani Beata postawiła również na urok świeżych kwiatów i ziół, które wnoszą do wnętrza ogrom orzeźwiających tonów. Co ciekawe, na ścianie znalazło się także miejsce na sztukę. Warto bowiem wiedzieć, że barwne, niebanalne obrazy utrzymane w nurcie abstrakcyjnym to w tym roku absolutny must have!
4. Kuchnia Pani Dominiki – scandi w rozmaitych odsłonach
Styl skandynawski ma wiele twarzy. Czasem jest sielski i naznaczony przytulnymi nutami, innym razem tchnie wielkomiejską nowoczesnością. Kuchnia Pani Dominiki stale oscyluje gdzieś pomiędzy. Mimo że meble kuchenne mają nowoczesną formę, to stale zmieniające się dodatki za każdym razem dodają im innego rysu. I tak, czasem kuchnia nawiązuje do stylu alpejskiego chalet – a wszystko to dzięki motywom poroży i jeleni. Innym razem, za sprawą folklorystycznych akcentów, da się w niej wyczuć radosny, nieco ludyczny rys. Niezwykle efektowną kuchenną ozdobą z pewnością pozostają miękkie krzesła obite pluszową, szmaragdową tkaniną. Taki dodatek fantastycznie urozmaica jasną przestrzeń i dodaje jej niebanalnego charakteru, który świetnie wpisuje się w najmodniejsze tendencje.
5. Kuchnia Pani Maryli – udomowiony minimalizm
W minimalistycznych wnętrzach często trudno zawalczyć o ich przytulną stronę. Pani Maryli jednak w pełni się to udało – na dodatek w świetnym stylu! Zabudowa kuchenna to kwintesencja minimalizmu – prosta, biała góra i czarny dół opatrzony drewnianym blatem ciekawie ze sobą kontrastują, tworząc doskonałą oprawę dla ściany wykończonej modnym betonem architektonicznym. Świetnym zabiegiem było także zaprojektowanie zabudowy wnękowej, która swoim urokliwym, drewnianym frontem przyjemnie ociepla wnętrze. Podobnie zresztą sprawa ma się z drewnianą podłogą ułożoną w jodełkę, która wnosi do kuchni przyjazne, przytulne nuty. We wnętrzu nie zabrakło również wikliny oraz ożywczej zieleni kwiatów doniczkowych. Ta niezwykle harmonijna, spójna całość to nie lada gratka dla miłośników minimalistycznych rozwiązań niosących ze sobą domową atmosferę.
6. Kuchnia Pani Sylwii – industrialne scandi na poddaszu
W kuchni Pani Sylwii zdecydowanie rządzi scandi z nowoczesnym, nieco pofabrycznym rysem. Mamy tu bowiem i spójną, prostą zabudowę meblową i liczne czarne akcenty, a także industrialne elementy dodające wnętrzu loftowego szyku. Do tych ostatnich można zaliczyć zarówno lampy wiszące o modnym, miedzianym połysku, jak i oryginalną półeczkę sznurkową oraz charakterystyczne, żeliwne stołki barowe o okrągłych, drewnianych siedziskach. Całości pazura dodają również drewniane belki sufitowe oraz mozaikowa podłoga, która ożywia i urozmaica kuchenną aranżację. Pani Sylwia postawiła zatem na odważne połączenia, które całościowo dały świetny, świeży i nieco eklektyczny efekt.
7. Kuchnia Pani Weroniki – klasyka z echem retro
Klasyczna kuchenna konwencja z subtelnymi nutami retro? Czemu nie! Na taką aranżację zdecydowała się Pani Weronika. Meble kuchenne mogą pochwalić się stylową, ponadczasową formą i delikatnymi, złocistymi uchwytami. Jeśli jednak jesteś miłośnikiem nienachalnych akcentów utrzymanych w konwencji minionych lat, natychmiast zauważysz charakterystyczną, geometryczną mozaikę na podłodze, stylizowane lampy oraz ikoniczne krzesła patyczaki będące kwintesencją designu lat 60. Całość prezentuje się niezwykle lekko i niekonwencjonalnie, dlatego jeśli nie lubisz podążać ścieżkami utartych schematów, śmiało eksperymentuj z zestawianiem stylów jak Pani Weronika!
Ile gustów i wnętrzarskich sympatii, tyle niezwykłych aranżacji! Kuchnie użytkowniczek naszej grupy „Jak urządzić piękne mieszkanie” to wnętrza naznaczone indywidualnym rysem. Żadne z nich nie zamyka się na eklektyczne zestawienia. Mamy tu zatem rozmaite połączenia, mariaże, eksperymenty. Takie inspiracje jasno pokazują, że z różnych wpływów należy czerpać garściami – wtedy właśnie powstają wnętrza najpiękniejsze i wspaniale spersonalizowane.