Sprawdzone sposoby na luksusowe wnętrze – wykorzystaj je w aranżacji domu
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką ernestrust.
Luksus nie ma definicji, choć wielu tym terminem określa przesadnie zaaranżowane i pełne przepychu pomieszczenia. Ekskluzywność może jednak przybierać całkowicie inne oblicze – nowoczesne, minimalistyczne i przytulne. Taki rezultat osiągnęły architekt Joanna Ochota oraz Creative Designer Agnieszka Gradoń-Murek, projektując dom w Sosnowcu na Śląsku. Reprezentacyjna rezydencja wzbogacona rozwiązaniami klasy premium firmy ernestrust, wypełniona wyselekcjonowanymi materiałami i dodatkami to recepta na gustowny azyl w eleganckim wydaniu. Zobaczcie!
Barwna uczta dla oczu
Projektowanie luksusowej aranżacji zaczyna się od wyboru kolorów, kształtów, materiałów oraz faktur, które staną się tłem codzienności. W domu w Sosnowcu przestrzeń tę wypełniają ponadczasowe zestawienia odcieni; bieli potęgującej wrażenie przestronności, drewna ocieplającego wystrój oraz kontrastującej czerni, która nie tyle dodaje całości wyrazistości, ile jest gwarancją eleganckiego zwieńczenia koncepcji. Taka mieszanka to z jednej strony zabawa proporcjami i sposób na różnicowanie powierzchni. Z drugiej natomiast to gama kolorów będących ucztą dla oczu, która daje poczucie obcowania z naturą i zapewnia harmonię.
Przeważająca biel i jasne wykończenie podłogi optycznie powiększają przestrzeń, a efekt ten podkreśla minimalistyczna zabudowa kuchenna ernestrust o matowym wykończeniu. Jej gładkie fronty nie odwracają uwagi od dekoracyjnych elementów, takich jak pionowe uchwyty wykonane ze szczotkowanego mosiądzu. Te detale wizualne podwyższają pomieszczenie i stanowią łącznik otwartej reprezentacyjnej strefy dziennej. Zastosowano je również nad kominkiem, gdzie są atrakcyjnym niuansem wybijającym się na tle atłasowej czerni ściany telewizyjnej.
Meble więcej niż oryginalne
Eleganckie wnętrza cechują równowaga i umiar – nie tylko w zakresie kolorów i materiałów. To również wyznacznik projektowania mebli, które muszą łączyć modny design z ergonomią. Istotny jest w nich też element oryginalności, który przesądza o kreatywności domowników, ich indywidualnym podejściu do życia i nieschematycznym myśleniu. Tę ideę doskonale oddaje program wzorniczy Q7 marki ernestrust, gdzie proste, oszczędne w detale wzornictwo – powstałe z połączenia naturalnych materiałów i achromatycznych barw – zyskuje niebanalność za sprawą pomysłowych rozwiązań. Mowa m.in. o monolitycznej wyspie, która niemal lewituje nad posadzką czy awangardowej szafie w przedpokoju. Jej wisząca szczebelkowa konstrukcja przymocowana do sufitu przykuwa wzrok zaraz po przekroczeniu progu mieszkania.
Funkcjonalność otulona estetyką
Nietuzinkowym elementem reprezentacyjnego domu na Śląsku jest garderoba w stylu butikowym. To pomieszczenie przesycone klasą prestiżowych hoteli w centrum wielkich metropolii, ale też pełne intymności i kameralnego klimatu, za których obecność odpowiadają subtelne podświetlenia oraz odcienie betonowej szarości i magnetyzującej czerni. Ta fuzja otulona wiązką światła zapewnia przejrzystość przestrzeni i ułatwia przechowywanie, a rezultat ten potęgują otwarte szafy i szuflady z organizerami. Dzięki temu mieszkańcy mają swobodny dostęp do ubrań, biżuterii i dodatków.
Stylowe części wspólne
Luksusu nie da się podporządkować konkretnemu kierunkowi aranżacyjnemu. Takie wnętrza mogą być pełne klasyki, prostoty scandi, oszczędności minimalizmu. Mają w sobie nutkę glamour i dawkę modernistycznego luzu. To niesztampowa kompozycja złożona z wielu inspiracji, której elementy wspólne znajdują się w każdym pomieszczeniu. W przypadku łazienki w eleganckiej rezydencji na Śląsku są nimi zabudowa meblowa ernestrust i podstawowa kolorystyka, która wprowadza harmonię do ogólnego odbioru aranżacji. Minimalistyczne wyposażenie stanowi kontynuację zredukowanego designu i przesądza o całkowitej spójności.
Wspólnym mianownikiem luksusowych realizacji są również naturalne materiały oraz rozwiązania je imitujące. To nie tylko drewno, lecz także kamień, beton czy marmur – jak w przypadku łazienki projektu z wykorzystaniem zabudowy Q7 od ernestrust. Wielkoformatowe płytki przypominające prawdziwe struktury szlachetnej skały zajmują miejsce na podłogach, a także zdobią płaszczyzny ścian, stanowiąc przeciwwagę dla białej armatury i czarnych mebli oraz akcentów dekoracyjnych.
Strefy praktyczne, ale z polotem
W luksusowym domu na Śląsku istnieją również takie strefy, w których ekskluzywność i elegancja nie zdają egzaminu. Nie pasują do męskiego azylu pełnego akcesoriów motoryzacyjnych czy ogrodowych narzędzi. To przestrzenie takie jak garaż, które muszą gwarantować przede wszystkim funkcjonalność. W tym przypadku projektantki postawiły na totalny minimalizm. Gładkie fronty zabudowy nie dość, że nie sprawiają kłopotów z utrzymaniem czystości, to też doskonale korespondują z surową posadzką, a ogromna liczba szafek pozwala na schowanie wszelkich mniej i bardziej potrzebnych rzeczy bez tworzenia niepotrzebnego bałaganu.
Elegancja dla najmłodszych
Pomieszczeniem, gdzie luksus występuje w zupełnie innej postaci, jest także bawialnia dla dzieci. To kraina beztroski, która zmienia się wraz z wiekiem malucha. W tym przypadku tłem tych metamorfoz również jest minimalizm, jednak hasło less is more niekoniecznie oznacza ascetyczną celę. W domu w Sosnowcu stanowi ono nawiązanie do innych pomieszczeń i zarazem pobudza wyobraźnię. To funkcjonalność w estetycznym wydaniu: ukryte szafki i schowki gwarantują wizualną czystość, gładkie ściany i fronty nie „kłócą się” z toną zabawek, a jednolite kolory są uniwersalnym sposobem na to, by królestwo przedszkolaka bez większych kosztów przeobraziło się w prywatne lokum pierwszoklasisty.
Wnętrzarski luksus jest wypadkową piękna, jakości oraz funkcjonalności, co znakomicie widać w rezydencji w Sosnowcu. Piękno urzeczywistnia harmonijne połączenie kolorów i naturalnych materiałów, a jakość oraz funkcjonalność są zasługą zabudowy meblowej ernestrust. Taka kombinacja daje poczucie ekskluzywności – niezależnie od stylu panującego w mieszkaniu, jego wielkości czy przeznaczenia.
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką ernestrust.