Trend 2021: luksusowa kuchnia w ciemnych barwach i funkcjonalne rozwiązania
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką ernestrust.
W dziedzinie dobrego smaku nie ma kompromisów. Rzecz tyczy się zarówno aromatycznych dań, jak i wnętrzarskich kompozycji – także tych kuchennych. Bo kulinarne serce domu to miejsce magiczne i jedyne w swoim rodzaju. Tam całkowicie inaczej smakuje życie; leniwe poranki otula warstwa wiśniowego dżemu, pośpieszne śniadania ożywia łyk aromatycznej kawy, a huczne imprezy doprawione są bąbelkami szampana. Tę ucztę dla zmysłów musi wieńczyć design daleki od bylejakości. Taki jak w projekcie mebli Glacial Platinum od Ernestrust.
Moda na ekskluzywność
Choć trendy zmieniają się jak w kalejdoskopie, a nadążanie za pakietem wnętrzarskich nowinek zapewnia sporą zadyszkę, to warto wiedzieć, co „w trawie piszczy” i przemycić choć trochę aktualności do własnego świata kulinarnych przygód – zwłaszcza jeśli to elementy o długim terminie stylistycznej przydatności.
Świat designu powoli odchodzi od surowego minimalizmu na rzecz ekskluzywności, a wygląd domowych przestrzeni dyktują zmiany w trybie życia; kuchnia jest jego centrum! Łączy się ze strefą dzienną, modułową zabudową odpowiada na wszystkie potrzeby i coraz częściej przypomina elegancki salon. Jest niekompletna bez wielofunkcyjnej wyspy, estetów zachwyca szlachetnością materiałów, a technologicznym zaawansowaniem imponuje wszystkim gadżeciarzom.
Elegancka mieszanka barw i struktur
Barwy to kluczowy komponent eleganckiej kuchni, a te umiejętnie dobrane potrafią wyczarować spektakularny efekt! Bezsprzecznie miejsce na podium kolorystycznych inspiracji dzierżą szarości na czele z magnetyzującym antracytem, ponadczasowe biele oraz stłumione kolory ziemi, a wśród nich brązy – zarówno jednolite, jak i nieregularne, oddające piękno naturalnego forniru Old Wood, którego użyto jako frontów mebli w projekcie kuchni Glacial Platinum. Służy on do przełamania chłodu platynowych wykończeń i metalowych listw.
Surowość metalicznych i szklanych detali ociepla jeszcze inny materiał nieoczywisty, rzadko spotykany w kuchni. To zmysłowa w dotyku naturalna skóra Tundra Chocolate, którą wyściełano drewniany blat barowy, będący częścią wyspy. Ten wnętrzarski kameleon, choć kojarzy się z klasyką i aranżacjami retro, harmonijnie komponuje się też z nowoczesnością, zwłaszcza jeśli występuje w niej pierwiastek luksusu. Jest synonimem dobrego gustu i ekstrawagancji.
Umiejętne połączenia
Imponującą częścią kuchni Ernestrust Glacial Platinum jest granitowy blat. Z pozoru ciężki i masywny kamień wydaje się jednak lekki, a efekt ten jest zasługą jego wewnętrznej struktury ukazującej feerię fenomenalnych barw mieniących się pod wpływem światła. Odbijające promienie tworzą wrażenie głębi, co jednocześnie budzi ciekawość i chęć dotknięcia szlachetnej powierzchni. Ten połysk skonfrontowany z matowymi płaszczyznami nadaje przestrzeni charakteru. Nic nie zakłóca harmonijnego projektu, nawet płyta gazowa, którą wpuszczono w blat – dzięki temu płaszczyzny pozostają równe.
Motyw granitu wieńczy także monumentalną wyspę umieszczoną na czworobocznych filarach udekorowanych w kanelury. Ich masywność w zestawieniu z ażurowym przepierzeniem daje stonowany balans, a punktami równowagi projektu są również subtelne ryflowania uchwytów przy szufladach. Ich design nawiązuje do rzeźbiarskich detali armatury INCISO oraz romboidalnych pikowań na hokerach.
Przyścienna zabudowa także zasługuje na uwagę! Tworzy ją tercet niebanalnych połączeń: drewna, granitu oraz stali, z której zbudowany jest nadkuchenny panel wykonany z pomocą systemu Touch and Silence. Uchyla się on w górę, ukazując wydajny okap, który szybko rozprawi się z niemiłymi zapachami, pozostawiając jedynie pozytywne doświadczenia.
Pochwała praktyczności
W Glacial Platinum jest też mnóstwo funkcjonalności – począwszy od podręcznego ociekacza Handy Station na przybory kuchenne, a skończywszy na eleganckiej listwie wiszącej nad blatem roboczym z kuchenką. Efektownie podświetlony detal pozwoli odwiesić chochle przydatne podczas gotowania, a będące jego częścią półeczki zapewnią ład i porządek pośród najczęściej używanych przypraw.
Użyteczność przejawia się także we właściwościach materiałów wykończeniowych. Granit, użyty w najbardziej newralgicznych przestrzeniach (m.in. jako backsblash czy blat roboczy), jest odporny na wilgoć, więc nie będą straszne mu kulinarne rewolucje. Z uwagi na jego niepalność można go bez obaw stosować przy kuchenkach gazowych, stawiać na nim gorące garnki czy blachy wyjęte wprost z piekarnika. Jest też wytrzymały i łatwy do utrzymania w czystości, dzięki czemu sprzątanie po kulinarnej burzy nie będzie trudne. Podobne zalety zapewnia stal. Jest niepodatna na korozje i wysokie temperatury, trwała i higieniczna. Nie wymaga też dużego nakładu pracy, jeśli chodzi o usuwanie zabrudzeń.
Ceremonia smaków w iście luksusowym wydaniu to przepis na gotowanie w towarzystwie mebli kuchennych Glacial Platinum od Ernestrust. Ta ekskluzywna mieszanka materiałów i ponadczasowych barw pozwoli wykreować przestrzeń, która nie dość, że idealnie wpisuje się w trendy, to sprawia, że zwyczajne chwile nabierają nadzwyczajnego charakteru.
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką ernestrust.