ArchiDAY po raz piąty – online i stacjonarnie 25-30.10.2021
Piąta edycja archiDAY, czyli wielkiego święta architektów i projektantów, odbędzie się w dniach 25-30 października 2021 roku. W programie wydarzenia znajdą się prelekcje, debaty, dyskusje, wizyty gości specjalnych, warsztaty z oprogramowania oraz konsultacje z wybitnymi ekspertami. Tym razem z uwagi na trwającą pandemię COVID-19 zdecydowano, że archiDAY będzie organizowane w systemie hybrydowym – częściowo w formie online, a częściowo w formie stacjonarnej – w obrębie Targów Warsaw Home & Contract oraz w Kreatywnym Kampusie Design Nature w Sobolach.
Co będzie się działo na archiDAY 2021?
W ramach zaplanowanego wydarzenia hybrydowego odbędą się różne panele dyskusyjne i bloki tematyczne poszerzające umiejętności i kompetencje uczestników archiDAY 2021, czyli głownie projektantów i architektów. W programie zaplanowano:
- scenę główną, jako źródło inspiracji i wiedzy, a w jej ramach bloki „Projektant i BIZNES”, „Design Stories”, „NOWOŚCI” czy „Rozmowy o...”;
- scenę zewnętrzną – przeznaczoną dla projektantów i architektów krajobrazu;
- warsztaty z oprogramowania;
- całodzienne warsztaty projektowe: „Sztuka świadomych wyborów – przestrzeń esencjonalna”;
- doradztwo i konsultacje: indywidualne porady przedstawicieli marek.
W poszukiwaniu inspiracji i wiedzy
Scena główna archiDAY 2021 zajęta będzie przez architektów, projektantów, designerów oraz ambasadorów marek, którzy będą poszukiwać źródeł inspiracji, a także dzielić się nimi oraz swoją wiedzą. Ta część wydarzenia obejmować będzie blok „Projektant i BIZNES”, dotyczący merytorycznych porad w zakresie prowadzenia i rozwijania własnej pracowni projektowej. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się, jak znaleźć odpowiednią strategię biznesową, jak pozyskiwać i obsługiwać klienta w swojej pracowni oraz jakimi narzędziami pracy i promocji posługiwać się, aby jak najlepiej się rozwijać.
Z kolei blok „NOWOŚCI” w programie ma interaktywne prezentacje nowinek produktowych, opowieści o premierowych wdrożeniach i pomysłach. Niedawno powstałe projekty i wyzwania im towarzyszące będą omawiane w bloku „Design Stories”. Zaproszeni na archiDAY 2021 eksperci podzielą się z uczestnikami swoim doświadczeniem. Wśród nich znajdą się designerzy, architekci, projektanci i ambasadorzy różnych marek.
Każdy, kto wyrazi taką wolę, weźmie udział w dyskusji w „Rozmowach o...”, gdzie poruszane będą problemy dotyczące produktów, rozwiązań, trendów i inspiracji. Omawiane mają być zmiany i możliwe scenariusze przyszłościowe dla całej branży projektowej i architektonicznej.
Podczas archiDAY 2021, w poniedziałek 25 października, redaktorzy Architecture Snob poprowadzą serię paneli dyskusyjnych i spotkań z wybitnymi architektami i projektantami, a ich tematyka będzie oscylowała wokół zmian klimatycznych i zrównoważonej architektury, która ma w możliwie jak najmniejszy sposób wpływać ujemnie na środowisko. Redaktor naczelny magazynu „Architecture Snob” deklaruje: Wspólnie chcemy szukać nadziei na przyszłość w dobie kryzysu klimatycznego i próbować uporządkować otaczającą nas rzeczywistość, pełną nierówności, również w dostępie do architektury.
Architektura krajobrazu w centrum zainteresowania
Na tegorocznym archiDAY 2021 zaplanowano stworzenie sceny zewnętrznej, poświęconej tematom związanym z urządzaniem i projektowaniem krajobrazu wokół nas, a więc na balkonie, tarasie czy w ogrodzie przydomowym. Wszyscy uczestnicy archiDAY 2021 zainteresowani właśnie taką tematyką mogą się nad nią pochylić w studio zlokalizowanym w Domotece lub wziąć udział online w spotkaniach na platformie www.archidesk.pl.
Obsługa popularnych programów graficznych
Obecnie architekci wykorzystują wiele programów graficznych, które ułatwiają ich codzienną pracę. Ważne jest stałe podnoszenie swoich kompetencji w obsłudze popularnych aplikacji – to jeszcze jeden powód, dla którego warto wziąć udział w wydarzeniu archiDAY 2021. W jego ramach odbędą się całkowicie bezpłatne warsztaty, dzięki którym architekci i projektanci będą mogli zapoznać się z obsługą programów: SketchUp + V-Ray, ArchiCAD, CAD Decor PRO, Gardenphilia. To szansa zarówno na zwiększenie umiejętności w zakresie posługiwania się nimi, jak i na poznanie funkcjonalności wybranych programów. Uczestnicy będą mogli skonsultować się ze specjalistami i reprezentantami różnych firm. Studio CAD Decor PRO zlokalizowane w Domotece będzie prezentować przy tym autorski format szkoleniowy, wzbogacony o dyskusje z reprezentantami firm.
Sztuka świadomych wyborów – przestrzeń esencjonalna
Doświadczeni projektanci i edukatorzy – Gosia i Tomek Rygalik – poprowadzą całodzienne warsztaty projektowe łączące myśl projektową z design doing. Oprócz nich w warsztatach pod hasłem „Sztuka świadomych wyborów – przestrzeń esencjonalna” wezmą udział przedstawicielki znanego na całym świecie producenta luksusowych katamaranów Sunreef Yachts. Będą to:
- Aleksandra Schade (Manager of the Interior Design Department),
- Marta Kaszuba (Senior Interior Designer),
- Sara Butkiewicz (Senior Interior Designer).
Doradztwo i konsultacje
Strefa doradcza „Pytania przy kawie. Rozmowy o budowaniu marki” będzie obejmować indywidualne porady przedstawicieli marek. Zajmą się tym specjaliści platformy Homebook, którzy podzielą się swoją wiedzą i praktyką marketingową oraz brandingową. W ten sposób wesprą osoby prowadzące własne pracownie w budowaniu silnej marki oraz w skutecznej komunikacji z klientami.
Zgłoszenia odbywają się drogą mailową. Jeżeli chcesz wziąć udział w konsultacjach, prześlij wiadomość na adres ewelina.saja@homebook.pl. Poprawne zgłoszenie powinno zawierać nazwę pracowni projektowej oraz informację na temat tego, czego chciałabyś/chciałabyś dowiedzieć się podczas spotkania z ekspertkami Homebook.pl.
Całe wydarzenie odbywać się będzie w centrum badawczo-rozwojowym, które znajduje się w nowo powstałym budynku zaprojektowanym w ramach współpracy Medusa Group i Studio Rygalik na terenie Kreatywnego Kampusu w Sobolach. Centrum jest doskonale wyposażone w technologicznie zaawansowane urządzenia, a do tego multidyscyplinarne, dlatego idealnie nadaje się na organizację całego wydarzenia.
ArchiDAY 2021 będzie transmitowane za pośrednictwem platformy archiDESK, a co za tym idzie – dostępne dla wszystkich. To narzędzie wspierające specjalistów funkcjonujących w branży wyposażenia wnętrz.
Wydarzenia stacjonarne odbywać się będą w czterech miejscach:
- w salonie NOTI w Warszawie (25-26 października),
- na terenie Targów Warsaw Home & Contract w Nadarzynie,
- stołecznej Domotece,
- w Kreatywnym Kampusie Design Nature w Sobolach.