5 pomysłów na udane przyjęcie w ogrodzie
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Philips Lighting.
Ogród, taras lub balkon to doskonałe miejsce na spotkania towarzyskie. Niezależnie czy planujesz romantyczną kolację we dwoje, wieczorny grill czy szalone garden party dla przyjaciół, do wykreowania przyjemnej atmosfery wykorzystaj… światło.
Nie wyobrażamy sobie domu bez nastrojowego oświetlenia. Optymalne rozplanowanie lamp w pomieszczeniach to nie lada sztuka. Okazuje się, że także ogrodowy anturaż potrzebuje odpowiedniego rozmieszczenia punktów świetlnych. Prócz bezpieczeństwa i wygody zapewniają miłą atmosferę. W tym artykule przedstawimy 5 pomysłów na to, jak za pomocą światła wyreżyserować nastrojowe przyjęcie w ogrodzie.
Światło na dobry wieczór
Uwielbiamy letnie wieczory pełne przyjemnych zapachów. Aby podkreślić piękno ciepłych chwil warto już od progu miło powitać gości i domowników. Świetnym pomysłem jest podświetlenie ścieżki lub schodów prowadzących do ogrodu. W ten sposób nie tylko zwiększysz bezpieczeństwo, ale przede wszystkim wykreujesz gościnny, zapraszający klimat. Wijąca, romantyczna brukowana ścieżka to zapowiedź tego co znajduje się wewnątrz domu. W roli świetlnego dekoratora najlepiej sprawdzają się zainstalowane na stałe latarnie czy słupki ogrodowe (przykładowo: Arbour, Robin, Dunetop).
Strefy światła
Za pomocą światła można też łatwo i czytelnie podzielić ogród na odpowiednie strefy. Tam gdzie przebywasz najczęściej i potrzebujesz lepszej widoczności warto dodać więcej punktów światła. Takim miejscem jest przede wszystkim taras czy altanka. W strefie jadalnianej świetnie sprawdzi się oświetlenie ścienne (np. Hedgehog, Limestone, Grove). W otoczeniu gdzie wypoczywasz doskonałym rozwiązaniem jest oświetlenie naziemne (np. Dust, Moonbow, Bustan). Jeśli uwielbiasz urządzać przyjęcia możesz stworzyć przyjemną przestrzeń taneczną z nastrojowymi lampionami czy girlandami (np. Abelia). Pamiętaj, aby dostosować światło do potrzeb strefy. Szybko przekonasz się, że przebywanie w ogrodzie pełnym świetlnych punktów ułatwiających funkcjonowanie jest zdecydowanie przyjemniejsze.
Roślinne iluminacje
Mawia się, że rośliny to najpiękniejsza dekoracja w domu i ogrodzie. Co zrobić, aby i nocą cieszyły oko? Jeśli podkreślisz światłem ulubione okazy roślin, poznasz ich dotąd nieznaną, nocną odsłonę. Oświetlenie możesz umieścić blisko liści, kwiatów i traw, wydobywając ich tekstury i kolory za pomocą słupków ogrodowych lub oświetlenia punktowego (modele Moss, Puled). Magia światła i roślinności wzbogaci towarzyskie spotkania dodatkowym sznytem.
Światło bez granic
Ogród, nawet niewielki, pod wpływem światła nie tylko stanie się bardziej funkcjonalny, ale też optycznie się powiększy. Szczególnie, jeśli doświetlisz granice działki, czyli skrajne fragmenty rabatek i przestrzeń w pobliżu ogrodzenia. Warto pamiętać także o bryle budynku: dyskretne, rozproszone światło lamp ściennych daje ciekawy efekt wizualny. Jednocześnie podnosi atrakcyjność nieruchomości subtelną grą świateł. Wydobywając ciekawą fakturę ścieżek, elewacji i ogrodzenia dodamy wszechstronności i magii przydomowemu zieleńcowi.
Rozświetlony stół
Ogrodowe przyjęcie nie może się udać bez pięknie nakrytego stołu. Tworzenie zielonych enklaw na wzór salonów jest obecnie szalenie modne. Aby dodać przytulnej atmosfery udekoruj stół i jego okolicę nastrojowym oświetleniem. W końcu to serce każdej imprezy. Do wyboru mamy: świece, przenośne lampiony (np. Abelia), girlandy. Możesz też poeksperymentować z systemem Philips Hue. Na werandzie czy zadaszonym tarasie uwagę gości będzie przyciągać Philips Hue Go – bezprzewodowa lampa zmieniająca kolory, która po pełnym naładowaniu może świecić nawet do 3 godzin. Długie godziny spędzone na rozmowach, grze planszowej czy pysznym posiłku będą wyjątkowo komfortowe.
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką Philips Lighting.