Wygodna strefa zmywania, czyli czym kierować się przy zakupie zlewozmywaka?
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką DEANTE.
Kuchnia to miejsce, w którym spędzamy coraz więcej czasu gotując, krojąc, smakując, rozmawiając przy tym z rodziną, a nawet podejmując gości. Zaprojektowanie tego pomieszczenia to nie lada sztuka, zwłaszcza w przypadku kuchni otwartej na salon. Istotny jest dobór sprzętów, wyróżniających się ergonomicznymi rozwiązaniami i dopracowanym wzornictwem.
Wygoda przede wszystkim
Kupując zlewozmywak możemy wybierać spośród modeli jedno- i dwukomorowych, z ociekaczem lub bez. Tam gdzie dziennie brudzi się dużo naczyń, np. w rodzinach z dziećmi, warto pomyśleć o pojemnych modelach. Te mniejsze sprawdzą się w domach ze zmywarką lub przy mniejszej liczbie użytkowników. Warto też przemyśleć zakup zlewozmywaka z dodatkową, małą komorą (półkomorą), która ułatwia prace kuchenne, jak np. mycie warzyw czy rozmrażanie produktów.
Chłodna stal
Wybór materiału, z którego został wykonany zlewozmywak, jest uzależniony przede wszystkim od preferencji estetycznych. Od lat modne są modele stalowe, jednak warto zwrócić uwagę na ich jakość. Tu uwagę zwracają Prospero i Sinope – nowe serie ekskluzywnych zlewozmywaków stalowych od Deante. Charakterystyczne dla obu kolekcji geometryczne bryły dobrze wpisują się w aktualny minimalistyczny trend. Wytwarzane są ręcznie z grubych arkuszy stali szlachetnej, a linie przecinające ich dno przypominają szlif diamentu. Prospero oraz Sinope można zamontować tradycyjnie lub na równi z blatem. Ten drugi sposób jest polecany w przypadku blatów nie chłonących wody, np.: marmurowych, konglomeratowych i z tworzyw sztucznych. Tego typu montaż pozwala zachować idealnie równą płaszczyznę – zlewozmywak wtapia się w kuchenną zabudowę, dodając wnętrzu elegancji i ułatwiając utrzymanie czystości.
Elegancki granit
Innym popularnym w kuchni materiałem jest granit. Komory granitowe są odporne na zarysowania, uderzenia, przebarwienia i wysoką temperaturę. Zlewozmywaki tego typu są miłe w dotyku i dzięki naturalnym kolorom tworzą przyjemny, ciepły klimat w kuchni. Dobrze wyglądają zarówno we wnętrzu klasycznym, jak i w stylu modern. Szukając nowoczesnych kształtów warto zwrócić uwagę na zlewozmywaki z serii Andante i Rapido od firmy Deante. Bryła Andante inspirowana jest orgiami i papierowymi samolotami. Aerodynamiczne linie ciekawie kontrastują z masywną bryłą granitu. W przypadku Rapido projektant postawił na minimalizm i mocny, geometryczny akcent. Wyrazisty ociekacz odwołuje się do stylu art déco. Obydwie kolekcje wyposażone są w wyjątkowo głębokie komory, które ułatwiają codzienne prace w kuchni. Ich długą żywotność potwierdza 10-letnia gwarancja.
A może szkło?
Wielbicieli kontrastów z pewnością zainteresują nieoczywiste połączenia materiałów, np. szkła ze stalą lub granitem. Na rynku dostępne są modele umożliwiające samodzielne zaprojektowanie zlewozmywaka poprzez wybór wzoru lub koloru szklanej tafli, wykończenia komory oraz dobór krawędzi szkła. W zlewozmywakach Capella od Deante do granitowej komory możemy dobrać szkło jednobarwne lub ze wzorem plastrów miodu, nazw miast, czy nawet kodem kreskowym. W kolekcji Pallas łączymy szkło ze stalą. Górna część zlewozmywaków Deante jest wykonywana ze szkła hartowanego o grubości 8 mm, mającego pięciokrotnie wyższą odporność od szkła standardowego. Takie połączenie materiałów będzie się doskonale prezentować we wnętrzach w stylu industrialnym, inspirowanych loftami i surowymi materiałami.
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką DEANTE.