Białe płytki dekoracyjne w 5 odsłonach – zainspiruj się zimowym krajobrazem!
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką STEGU.
Zimowy krajobraz to niekoniecznie romantyczna górska chatka z dachem pokrytym białym puchem i śnieżne zaspy, w których toniemy po pas. Pejzaż, jaki maluje się za oknem podczas miesięcy przypadających na koniec starego i początek nowego roku, zależy od sytuacji i miejsca, w którym się znajdujemy. Sycylijskie wybrzeże, rozgwieżdżona noc pod gołym niebem, a może stylowe wnętrza starych kamienic? Dzięki różnorodności białych płytek dekoracyjnych marki Stegu możemy z powodzeniem odtworzyć każdy zimowy krajobraz, jakim inspiruje nas natura i kultura. Który z nich będzie najbardziej odpowiadał Waszym upodobaniom aranżacyjnym? Podpowiadamy w dzisiejszym poradniku!
1. Minimalistyczna biel, czyli płytki imitujące deski
Neutralna i ponadczasowa biel z samej swojej natury jest kolorem, który świetnie wpisuje się w klimat minimalistycznych wnętrz. Biały kolor w połączeniu ze specyfiką naturalnego drewna o nieregularnej fakturze i krawędziach to już idealna baza do aranżacji oszczędnej, a nawet nieco surowej przestrzeni w duchu industrialnym. Płytki architektoniczne Constructo naśladujące wygląd desek powszechnie stosowanych w budownictwie bezpośrednio nawiązują do stylu pofabrycznych pomieszczeń. Dodatkowo podkreśla to obecność drobnych wżerów na ich powierzchni, która przypomina też fakturę betonu.
Płytki Constructo doskonale odnajdą się zatem w towarzystwie nielicznych, ale wyrazistych dodatków w kolorze kontrastującej czerni lub surowego metalu. Jeśli oszczędnemu wnętrzu chcemy zaś nadać trochę przytulności, postawmy na miękkie tkaniny i obecność żywych roślin. Ze zgaszoną bielą płytek doskonale będą korespondować odcienie szarości, które zbudują harmonijną, stonowaną przestrzeń. Tworząc taką aranżację, szybko się przekonamy, że inspiracja mroźną i surową, wielkomiejską zimą wcale nie musi oznaczać obcego i nieprzyjaznego wnętrza. Przeciwnie – tym sposobem zaaranżujemy miejsce pełne wyrafinowania i dobrego smaku, nawiązujące do najlepszych tradycji światowego designu.
2. Biały jak... skała!
Biel na ścianie nie musi być nudna! Jeśli wydaje się Wam, że ten kolor nie ma wiele do zaoferowania miłośnikom oryginalnych aranżacji, spójrzcie na strukturę płytek Cairo. Charakterystyczny, regularny rysunek na ich powierzchni o wyraźnie zaznaczonych krawędziach przywodzi na myśl naturalny kamień. Ściana niczym wyciosana z bloku skalnego będzie nietypowym urozmaiceniem nowoczesnej aranżacji, do której wniesie świeży powiew zimowej natury. Tak wyrazisty i efektowny akcent nie potrzebuje już wyszukanych kolorów ani dodatków. Dobrze sprawdzą się jasne meble o prostych bryłach, które możemy skontrastować z ciemnymi materiałami. W klimat naturalnych inspiracji doskonale wpiszą się rośliny doniczkowe i cięte kwiaty lub motywy zaczerpnięte ze świata przyrody w postaci obrazów czy ozdobnych tekstyliów.
3. Ciepły urok bieli – kamień dekoracyjny we włoskim stylu
Zima nie zawsze bywa mroźna, zwłaszcza kiedy spędzamy ją na malowniczej Sycylii. Piękno tamtejszej architektury oddają płytki Palermo o charakterystycznym deseniu. Drobny, wyrazisty wzór mimo chłodnej barwy doda ciepłego uroku każdemu wnętrzu. Jest przy tym na tyle ekstrawagancki, że wystarczy zastosować go tylko na wybranej ścianie lub jej fragmencie, by cieszyć się przestrzenią pełną niebanalnego piękna i subtelnej elegancji, którą kojarzymy z włoskim designem. Fantastycznie odnajdą się tu stonowane i pastelowe barwy przełamane błyszczącymi dekoracjami ze szkła czy w kolorze starego złota. Doskonałym pomysłem będzie też obudowanie płytkami ściany wokół kominka, co podkreśli przytulny i rodzinny klimat wnętrza.
4. Biała iluminacja, czyli kamień naturalny z połyskiem
Płatki śniegu skrzące się w ostrym słońcu lub delikatnie połyskujące w świetle księżyca to dosyć bajkowe skojarzenie z zimą, które możemy łatwo urzeczywistnić w naszym domowym zaciszu. W zimowe miesiące, kiedy dni trwają krócej i szybko robi się ciemno, wnętrzu przyda się przecież trochę blasku! Biały kamień naturalny Bianco wyróżnia się wśród płytek ściennych nietypowym efektem iluminacji świetlnej dzięki zawartym w jego strukturze drobinkom mineralnym.
Mleczny odcień wzbogacony wyjątkowym połyskiem będzie się dobrze komponował z matowymi i stonowanymi elementami wystroju wnętrza. Mile widziane jest tu naturalne drewno i ekologiczne materiały oraz wszelkie kolory ziemi: beże, brązy, szarości i zielenie. W ten sposób stworzymy przestrzeń z jednej strony wyraźnie nawiązującą do natury, a z drugiej – bardzo kobiecą i elegancką. Oryginalny kamień Bianco możemy ułożyć zarówno w poziomie, jak i w pionie, co daje nam możliwość jak najbardziej optymalnego dopasowania go do naszej indywidualnej przestrzeni.
5. Biel inspirowana cegłą
Myśląc o cegle, wyobrażamy sobie zazwyczaj tradycyjny, czerwony mur lub ścianę starej kamienicy. Jeśli jednak dodamy do naszych skojarzeń zimową scenerię, zobaczymy cegłę w mniej typowej, delikatnej i oryginalnej, czyli białej odsłonie. W ofercie marki Stegu znajdziemy ją w dwóch wydaniach – cegłopodobnych płytek Loft o lekko zaokrąglonych, miękkich brzegach oraz płytek Parma z gotową fugą. Jakie wnętrza możecie wyczarować przy ich użyciu?
Płytki cegłopodobne Parma z jednej strony odznaczają się nierówną powierzchnią imitującą surową cegłę, a z drugiej idealną regularnością dzięki gotowej fudze. Dwoisty charakter płytek możemy wykorzystać do aranżacji rozmaitych wnętrz: od minimalistycznych i nowoczesnych, które tym sposobem urozmaicimy, po bardziej tradycyjne, w których podkreślimy inspiracje przeszłością. Kompromisem między tymi dwoma atrakcyjnymi tendencjami będzie urządzenie klimatycznej przestrzeni w stylu vintage, w której współczesne rozwiązania spotykają się ze stylowym designem.
Takie pomieszczenie to idealne miejsce do aranżacji ściany w białej cegle, która zaakcentuje wyjątkowy charakter wnętrza. Co z pozostałymi powierzchniami pokoju? Na podłodze dobrze będzie się prezentować drewno, zwłaszcza panele ułożone w klimatyczną jodełkę, które możemy częściowo zakryć wzorzystym dywanem. Biel ceglanej ściany podkreśli naturalne światło, które złapiemy i zimą, jeśli tylko pozostawimy odsłonięte okna. Zawsze możemy też poratować się zamontowanymi pod sufitem kinkietami, które wyeksponują piękno charakterystycznej ściany i wyszukanych mebli w stylu retro.
Jeśli biała cegła w salonie jest dla nas zbyt odważnym rozwiązaniem, ale cenimy jej dekoracyjne walory, możemy zastosować ją na mniejszej powierzchni lub w mniej widocznym miejscu. Doskonały pod tym względem będzie przedpokój czy hol ze wszystkimi zakamarkami, zakrętami i wnękami.
Płytki Loft świetnie posłużą nam do wyznaczenia w nim stref, np. wokół lustra, przy wejściu do danego pomieszczenia czy na ścianie przy schodach. Perfekcyjnie imitująca cegłę struktura tych płytek nawet niewielkiej powierzchni nada niezwykłego stylu, na którym nasi goście poznają się już po przekroczeniu progu.
Biel niejedno ma imię, podobnie jak charakter zimowego krajobrazu, który zmienia się w zależności od pogody i miejsca, z którego go podziwiamy. Dzięki temu zima jest wdzięczną porą roku, która inspiruje do poszukiwania nowych rozwiązań aranżacyjnych utrzymanych w jasnych barwach. Białe płytki dekoracyjne imitujące cegłę, deski lub kamień to doskonały sposób na urządzenie oryginalnej przestrzeni na różne sposoby nawiązującej do zimowych pejzaży. W towarzystwie odpowiednich kolorów, mebli i dodatków możemy też zatrzymać we wnętrzu to, co w zimie lubimy najbardziej.
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką STEGU.