Drzwi wewnętrzne białe – w jakich wnętrzach się sprawdzają i jak o nie dbać?
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką ENTRA.
W całej palecie kolorów nie ma drugiej tak neutralnej, bezpiecznej, a przy tym i eleganckiej barwy! Biel, bo o niej mowa, to tonacja ponadczasowa i często stosowana przez projektantów. Optycznie powiększa przestrzeń, odświeża wystrój i harmonijnie łączy się z wieloma motywami. Tak też jest w przypadku białych drzwi! Zobacz, w jakim stylu się sprawdzą i jak o nie dbać.
Białe drzwi nie tylko do małych pomieszczeń
Najważniejszą zasadą dotyczącą aranżacji niewielkich pomieszczeń jest wybór jasnych kolorów. Chłodne pastele na czele z bielą słyną z właściwości optycznego powiększenia metrażu, a zastosowane na ścianach oddalają od siebie płaszczyzny, gwarantując efekt przestronności. W te kryteria wpisują się również drzwi! Skrzydła o delikatnym, białym wykończeniu nie dość, że same w sobie staną się skutecznym narzędziem wnętrzarskiej iluzji, która rozświetli pokój, to w połączeniu z większymi powierzchniami w podobnych odcieniach sprawią, że pomieszczenie wyda się na większe, niż jest w rzeczywistości. Taki rezultat docenią nie tylko właściciele mniejszych przestrzeni.
Białe drzwi pozwolą rozświetlić pokój jeszcze bardziej, jeśli ich wypełnieniem będzie szkło! Mniejsze, poziome wstawki – w wariantach takich jak Entra Teramo 1 – lub większe przeszklenia w skrzydłach Entra Bari 1 „wpuszczą” do pomieszczenia znacznie więcej promieni słonecznych dobiegających z sąsiednich pokojów, a jednocześnie zapewnią dozę prywatności z uwagi na mleczne wykończenie tafli. Dzięki temu mogą być zastosowane w sypialni, gabinecie czy garderobie.
Drzwi do pomieszczeń minimalistycznych i nowoczesnych
Białe drzwi wewnętrzne są jak kameleon i świetnie sprawdzą się w każdym stylu, bo pasują zarówno do czerwonej cegły nadszarpniętej zębem czasu, jak i surowego betonu dominującego w loftach. Szczególnie dobrze wypadną w zestawieniu z nowoczesnymi kierunkami urządzania, które pełne są prostoty i dekoracyjnej oszczędności. W takich minimalistycznych koncepcjach skrzydła mogą być gładkie, całkowicie ukryte i wtopione w powierzchnię ściany, co zapewni pożądany efekt spójności i przestronności, albo wręcz przeciwnie – mogą być dobrane na zasadzie kontrastu. Gdy wyróżnią się na ciemnym tle, jak np. model Fellini 1 od Entra, wprowadzą do wnętrza dynamikę i odświeżą wystrój.
Do nowoczesnych nurtów zaliczany jest również styl skandynawski, a w nim bez bieli ani rusz! To kierunek bogaty w naturalne detale, pastelowe kolory i elementy budujące poczucie przytulności. Drzwi w takim klimacie powinny być białe. Jednak zamiast prostej formy, lepiej sięgnąć po ramiakowe konstrukcje ze żłobieniami, jak Entra Skandik 1. Swoim wyglądem nawiązują do autentycznych desek, przez co znakomicie uzupełnią wystrój, w którym pierwsze skrzypce odgrywa bielone drewno.
Białe drzwi podkreślą wiejski klimat
Prawdziwe deski to też znak rozpoznawczy stylów rustykalnego i country! W takich wystrojach, obok rysunków sęków i nieregularnego usłojenia wdzięczącego się na powierzchni podłóg czy ścian, obowiązkowe są białe drzwi Villaggio 1 – zarówno te z nutami słomkowego beżu, jak i te utrzymane w śnieżnej tonacji. Pierwszy odcień spotęguje sielską atmosferę, drugi będzie ciekawym przełamaniem. Model Villaggio 1 zwraca również uwagę swoją formą, która nawiązuje do stylistyki drzwi typu barn door, czyli drzwi od stodoły – i choć ich charakterystyczne frezy i widoczne łączenia mają wiejski rodowód, to zdadzą także egzamin w przestrzeniach loftowych, industrialnych czy nowoczesnych.
Wnętrza z nutą elegancji i białe drzwi
Jako że biel to kolor niezwykle elegancki, to nie mogłoby go zabraknąć w klasycznych inspiracjach czy tych z pogranicza luksusu i blichtru glamour! Jasne drzwi doskonale wypadną w połączeniu z majestatycznym kamieniem na posadzce, ekskluzywnym marmurem ozdobionym złotymi żyłkami czy wiecznie modnym drewnem, który w tradycyjnych projektach widnieje nie tylko na podłodze, lecz także na frontach mebli. Białe skrzydła będą wówczas narzędziem równoważącym całość, odświeżą wystrój i staną się oryginalnym kontrapunktem dla pozostałych elementów.
We wnętrzach z nutą elegancji sprawdzą się drzwi Entra Linate 1, czyli pełne skrzydła, które będą uniwersalnym dopełnieniem aranżacji. Ich neutralny charakter nie przyćmi urody pozostałych rozwiązań, stając się dla nich bazą, na której można budować klimat wystroju. Kolorowym aranżacjom nadadzą rys uporządkowania oraz schludności, a w projektach bogatych w jasne akcenty spotęgują wrażenie czystości. W takich stylizacjach dobrze też postawić na białe drzwi z przeszkleniami (dzięki czemu pokój zyska więcej światła) lub warianty z dekoracyjnymi szprosami nawiązującymi do reszty wystroju, jak Entra Vinci 1.
Zasady pielęgnacji białych drzwi
Uniwersalność białych drzwi jest niepodważalna. Kwestiami spornymi są jednak praktyczność i kłopoty związane z utrzymaniem czystości czy możliwe odbarwienia na skutek działania promieni słonecznych. To jednak mity, które można włożyć między bajki! Dlaczego? Białe drzwi to produkty, które brudzą się tak samo jak każde inne, a żółknięcie jest zjawiskiem, które może pojawić się wyłącznie w rozwiązaniach wykonanych z surowców niskiej jakości – a więc nie takich jak Entra. W tym przypadku mamy do czynienia z solidnymi i wysokogatunkowymi alternatywami, którym nie są straszne promienie UV czy intensywna eksploatacja.
Białe drzwi są idealne dla tych, którzy nie mają pomysłu na wnętrze i tych, którzy chcą podkreślić konkretny charakter pomieszczenia – czy to nowoczesny, czy klasyczny, czy skandynawski. To rozwiązanie, które dopasuje się do każdego stylu i bez względu na metamorfozy aranżacji zawsze będzie na czasie. Skrzydła tego typu rozświetlą małe mieszkania, nie znudzą się i – jeśli będą systematycznie czyszczone – zachowają swój urok na wiele lat. To uniwersalna, bezpieczna i zawsze trafiona inwestycja!
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką ENTRA.