Co wybrać na elewację? Zobacz rozwiązania, które odmienią twój dom!
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką STEGU.
Piękny dom to marzenie wszystkich – czy zatem można sobie wyobrazić jego nienaganny wygląd bez efektownej i doskonale dopasowanej do projektu elewacji? Estetycznie wykończona fasada zapewnia budynkowi reprezentacyjną oprawę, a w zestawieniu z zadbanym ogrodem i idealnie dobranymi dodatkami, stanowi naszą najlepszą wizytówkę. Przy użyciu jakich materiałów możemy efektownie udekorować naszą elewację? Co wybrać, by stworzyć w swoim najbliższym otoczeniu wyjątkowy klimat? We współpracy z marką Stegu przygotowaliśmy garść pomysłów na wykorzystanie płytek imitujących popularne materiały wykończeniowe do dekoracji domów. Z ich pomocą stworzymy nie tylko ciepłe i klimatyczne stylizacje, ale także pełne szyku i elegancji, fasady budynków mieszkalnych. Poniżej podpowiadamy na jakie rozwiązania warto się zdecydować.
Elewacja w eleganckim wydaniu
Miłośnikom klasyki i elegancji polecamy wykorzystać do wykończenia fasady domu płytki doskonale imitujące cegłę. Materiał dekoracyjny nie narazi nas na zbyt duże wydatki i czasochłonne zabiegi pielęgnacyjne – świetnie sprosta swej ozdobnej funkcji nie tylko we wnętrzach, ale i na zewnątrz. Dzięki innowacyjnej technologii płytki nie będą niszczeć pod wpływem czynników atmosferycznych – mogą mieć elegancką, białą barwę i zawsze wyglądać dobrze. Do wykończenia klasycznie zaprojektowanego domu możemy wybrać produkty z kolekcji marki Stegu. Wielbiciele skandynawskich, śnieżnych odcieni mogą postawić na model Boston z fugą. Elewacja wykonana przy użyciu białych płytek idealnie zastępujących cegłę będzie się pięknie komponować tam, gdzie dominują szykowne elementy wystroju ogrodu i romantyczne motywy. Śnieżna i szykowna fasada wyeksponuje urodę ukwieconego zakątka, wytwornych latarenek w starym stylu i wiklinowych kwietników usytuowanych przed domem. Dekoracyjna kompozycja sprawdzi się doskonale do stworzenia wokół nastrojowej oprawy – w efekcie wieczorny relaks na tarasie przy zapalonych lampionach będzie prawdziwą przyjemnością. Chcąc nadać przestrzeni wyjątkowy, bardzo elegancki wydźwięk, wykorzystajmy na zewnątrz kute meble ogrodowe i wytworne, ceramiczne donice. Miłośnicy jasnych elewacji nie muszą stawiać tylko i wyłącznie na biel – w kolekcji znajdą model Boston z fugą, umożliwiający wykończenie domu w stonowanych i pięknych odcieniach szarości oraz beżu.
Dom w wiejskim stylu – jaka fasada się sprawdzi?
Stylizowane elewacje mają swój klimat – nie można im odmówić ani charakteru, ani uroku. Stworzenie klimatycznej oprawy w starodawnym stylu odmieni całkowicie wygląd naszego domu i zapewni mu nieco baśniowy, sielski wydźwięk. Dzięki płytkom imitującym cegłę z kolekcji marki Stegu z łatwością nadamy naszemu budynkowi rustykalny charakter. Do dekoracji domu utrzymanego w nieco dworkowej stylistyce warto wybrać modele Country i Rustik – będą się dobrze prezentować w zestawieniu z naturalnymi materiałami i motywami, inspirowanymi przyrodą. Wykonana z ich użyciem elewacja stanie się doskonałą oprawą domu sąsiadującego z bajkowym, wiejskim ogrodem i gankiem. Tutaj z powodzeniem zastosujemy ciemne meble wykonane z wikliny lub rattanu, a także gliniane donice i dekoracje ogrodowe zachowane w klimacie vintage. Romantyczny i efektownie wykończony dom będzie się dobrze komponować z ceglanym, utrzymanym w podobnej palecie, tarasem – zyska także na wspaniałej atmosferze, sprzyjającej rodzinnym wieczorom na świeżym powietrzu. Cegła nadaje powierzchniom ciepły i przytulny wygląd – nic dziwnego, że wiedzie prym wśród wielbicieli sielskich trendów. Wyjątkowo wygodne w użyciu i będące alternatywnym rozwiązaniem dla klinkieru, płytki posiadają doskonały do rustykalnych domów, odcień starej cegły. Materiał elewacyjny wyeksponuje urodę drewnianych, dworkowych okien i kamiennej posadzki – będzie także pięknym tłem dla ukwieconych balkoników w stylu retro i romantycznych latarenek w dawnym stylu.
Jakie płytki wybrać na elewację nowoczesnego budynku?
Nowoczesna architektura mieszkalna cechuje się symetrią i minimalizmem. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by dom zachowany w duchu współczesnego designu dodatkowo ożywić oraz upiększyć. Jeśli jesteśmy miłośnikami industrialnych klimatów, uatrakcyjnijmy naszą fasadę przy pomocy płytek doskonale dopasowanych do surowego, poprzemysłowego budownictwa. Do wykończenia elewacji modernistycznego budynku z dużymi oknami i metalowymi detalami wokół ogrodzenia możemy wybrać materiały elewacyjne z kolekcji marki Stegu. Tutaj wśród różnorodnych propozycji, poza klasyką, znajdziemy także mniej standardowe płytki wykończeniowe utrzymane nie tylko w surowej, doskonale oddającej industrialną stylistykę, formie, ale także w neutralnym i pięknym odcieniu szarości. Minimalistycznej, inspirowanej loftami, architekturze dodamy nie tylko wyrazistości, ale i atrakcyjności, jeśli zdecydujemy się na model Dublin. Subtelny popiel będzie się dobrze komponować z metalem, szkłem i lakierowanym drewnem – doskonale odda charakter industrialnej stylistyki oraz modernistycznej architektury. Dzięki fudze, występującej razem z płytkami montaż dekoracji elewacyjnej jest szybki oraz łatwy. Płytka wykazuje wysoką odporność na ścieranie się pod wpływem czynników atmosferycznych, dlatego na długo zachowa estetyczną fakturę i głębię koloru. W zestawieniu z szarą elewacją warto zastosować akcenty i rozwiązania, które wyeksponują nowoczesny wydźwięk posiadłości. Tu sprawdzą się doskonale światła halogenowe, duże, oszklone powierzchnie i symetrycznie oddzielone strefy na podwórzu. Dzięki stworzeniu wrażenia ładu i zachowaniu spójności wszystkich elementów wpłyniemy pozytywnie na odbiór budynku i uczynimy przyjemniejszym przebywanie w jego otoczeniu.
Pięknie wykończona elewacja potrafi całkowicie odmienić wygląd nie tylko naszego domu, ale i całej posiadłości. Fasada dopasowana stylem i barwą do pozostałych elementów podwórza, może efektownie wyeksponować urodę trawnika i tarasu, nadać całości wyjątkowy efekt końcowy i zapewnić budynkowi prawdziwie reprezentacyjny charakter. Marka Stegu radzi otworzyć się na innowacyjne rozwiązania. Dziś ceglana oprawa domu nie musi się wiązać z czasochłonnymi pracami i sporym zachwianiem domowym budżetem. Wystarczą chęci i pomysł – dzięki nieograniczonym możliwościom możemy wprowadzić w życie przeróżne wizje i te najbardziej kreatywne rozwiązania.
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką STEGU.