Modny trend – cegła we wnętrzu i na elewacji
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką STEGU.
Cegła szturmem podbiła świat designu i od wielu sezonów utrzymuje się wśród najciekawszych i najchętniej wykorzystywanych trendów wnętrzarskich. Doceniamy zarówno jej surowy urok, jak i uniwersalność – ceglana ściana znakomicie współgra nie tylko z loftami, ale także z aranżacjami nowoczesnymi, klasycznymi i skandynawskimi. Co więcej – cegła z powodzeniem może zdobić elewację naszego domu oraz salonowej przestrzeni. Płynne przechodzenie ceglanych płytek z fasady budynku do jego wnętrza to gorący trend, który zdobył uznanie projektantów i miłośników pięknych aranżacji.
Niegdyś cegła była domeną poprzemysłowych budynków, fabryk i wiekowych kamienic, dziś jest królową nietuzinkowo urządzonej przestrzeni. Cegła to doskonały wybór dla osób gustujących w klimatycznych wnętrzach, pełnych ciepła i niepowtarzalnego charakteru. Jej zastosowanie pozwala zupełnie odmienić wygląd pokoju – pomieszczenie prezentuje się elegancko i stylowo. Warto podkreślić, że cegła, dzięki swojej uniwersalności zapewnia nieskończone możliwości aranżacyjne zarówno wnętrza, jak i elewacji, a przenikanie się tych dwóch światów gwarantuje spójny, harmonijny i spektakularny efekt wizualny. Jak wykorzystać potencjał ukryty w surowej cegle? Jak wydobyć jej blask, ciepło i urok? Razem z marką Stegu przygotowaliśmy krótki poradnik pełen inspiracji, w których główną rolę odgrywa gorący trend – cegła we wnętrzu i na elewacji.
Płytki cegłopodobne vs prawdziwa cegła
Surowa, chropowata i pełna nierówności cegła podbiła serca miłośników designu. Pamiętajmy jednak, że nie jest ona tworzywem idealnym – należy podkreślić, że jest ciężka, a jej układanie może stanowić nie lada wyzwanie nawet dla osób z fachem w ręku. To zajęcie bardzo czasochłonne i związane z obróbką, czyszczeniem, cięciem oraz fugowaniem cegły. Co więcej – prawdziwą cegłę mogą odsłonić tylko właściciele starych kamienic i pofabrycznych loftów. Czy to oznacza, że amatorzy tego naturalnego materiału, mieszkający w blokach, nowoczesnych apartamentowcach lub domach, muszą zapomnieć o wymarzonych, ceglanych ścianach? Na szczęście nie! Marka Stegu oferuje alternatywne rozwiązanie, które wprawi w zachwyt wielbicieli tego pięknego tworzywa - płytki cegłopodobne marki Stegu urzekają nie tylko walorami wizualnymi, ale również praktycznymi. Przede wszystkim dzięki nim elewacja i domowe ściany wyglądają perfekcyjnie przez wiele długich lat, gdyż płytki cegłopodobne są niezwykle trwałe i solidne. Należy także zaznaczyć, że są odporne na zarysowania oraz działanie słońca, więc nie zmieniają koloru. Możemy je z powodzeniem stosować w każdym pomieszczeniu – zarówno w kuchni, jak i w łazience, a ich montaż jest naprawdę prosty. Płytki marki Stegu znakomicie łączą urok i charakter naturalnej cegły z trwałością i funkcjonalnością płytek.
Monsanto – stylowy, autentyczny wygląd cegły z gotową fugą
Betonowa płytka cegłopodobna z gotową, szarą fugą to nowość w ofercie marki Stegu. Monsanto to produkt wyjątkowy, który stanowi ukłon w stronę amatorów prostoty i naturalności. Płytka wspaniale oddaje specyfikę autentycznej cegły wraz z jej surowością i urokiem zaklętym w chropowatej strukturze. Gdzie sprawdzi się Monsanto? Jeżeli marzymy o eleganckiej i nowoczesnej fasadzie, cegłopodobne płytki na pewno nas nie zawiodą! Nowatorska technologia pozwoliła na wyprodukowanie cegły z szarą fugą, dzięki czemu Monsanto w pełni odzwierciedla klimat londyńskich loftów i idealnie imituje prawdziwą, porozbiórkową cegłę. Jednak płytki zdadzą egzamin nie tylko na elewacji – wpuśćmy je do wnętrza, a zyskamy efektowną, ciekawą i przytulną przestrzeń. Do naszej dyspozycji są płytki w dwóch kolorach – czerwień stworzy interesujący duet zarówno ze stylem industrialnym, jak i klasycznym, w którym dominują antyki i meble „z duszą”. Natomiast uniwersalny, beżowy odcień perfekcyjnie uzupełni aranżację rustykalną i skandynawską. Najnowsza propozycja marki Stegu znakomicie wpisuje się w aktualne trendy, które kładą nacisk na cegłę płynnie przenikającą z fasady wprost do wnętrza domu. Zacieranie się granic podkreśla bryłę budynku, skutecznie powiększa przestrzeń i intryguje. To prawdziwa gratka dla estetów, którzy lubią być na czasie i cenią oryginalne rozwiązania.
Cegłopodobne płytki dla amatorów rustykalnej, sielskiej atmosfery
Płytka cegłopodobna Country sprawi, że dom będzie prezentował się stylowo i zyska unikalny charakter. To propozycja dla osób, które tęsknią za wiejskim krajobrazem i pragną być bliżej przyrody. Produkt doskonale uwydatni tradycyjną bryłę budynku, a wnętrzu doda rustykalnych rumieńców. Płytka Country wykonana jest z naturalnych surowców i perfekcyjnie imituje belgijską cegłę, która gwarantuje sielski, domowy i przytulny efekt. Wyrazista struktura płytek stworzy wyrafinowany duet zarówno z klasycznymi meblami, jak i nowoczesnymi materiałami takimi jak szkło, metal i beton. Produkt dostępny jest w wielu kolorach od szarości i czerwieni, aż po zjawiskową czerń, która może stać się intrygującą ozdobą ściany. Entuzjaści bezpretensjonalnych, naturalnych aranżacji powinni przyjrzeć się także płytkom Rustik z oferty marki Stegu, które naśladują starą, holenderską cegłę. Mrozoodporne, ręcznie modelowane płytki fantastycznie sprawdzą się na elewacji, ogrodzeniu oraz jako nietuzinkowe wykończenie domowej przestrzeni. Dzięki nim we wnętrzu zapanuje wyjątkowy nastrój, a my wyczarujemy wystrój rodem z luksusowych loftów, wyszukanych kamienic lub sielskich chat. Warto także zaznaczyć, że płytki marki Stegu możemy przemalować na dowolny kolor. Dlatego bez trudu dopasujemy ceglaną ścianę do naszej wizji oraz przeprowadzimy szybką metamorfozę wnętrza, gdy tylko tego zapragniemy.
Cegła dla fanów stylu skandynawskiego i industrialnego
Osoby, które czują przyśpieszone bicie serca na widok pofabrycznych, surowych wnętrz lub jasnych i przytulnych skandynawskich aranżacji powinny sięgnąć po cegłopodobną płytkę Boston. Jej przemyślany design to ukłon w stronę trendów, które zdominowały wnętrzarski świat i od wielu sezonów cieszą się niesłabnącą popularnością. Płytki wspaniale podkreślą atmosferę panującą w pomieszczeniu i stworzą harmonijną całość z dodatkami w stylu loftowym, jak i skandynawskim. Ceglana ściana stanowi wyśmienite tło, do wyeksponowania rodzinnych zdjęć, ulubionych obrazów lub cennych pamiątek z podróży. Warto pamiętać, że płytki Boston są nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale także bardzo praktyczne – odporne na czynniki zewnętrzne, proste w montażu, trwałe i estetycznie wykończone. Sprawdzą się zarówno na elewacji, jak i wewnątrz domu lub mieszkania.
Coraz chętniej wykorzystujemy cegłopodobne płytki podczas urządzania domowej przestrzeni. Nic w tym dziwnego – pozwalają one wykreować niezwykły klimat w każdym wnętrzu – nie tylko w loftach i wiekowych kamienicach. Dzięki nim każde pomieszczenie może zyskać unikalny, wyrafinowany charakter, gdyż cegłopodobne płytki marki Stegu doskonale oddają naturalny urok cegły. Jeszcze lepszy efekt osiągniemy, gdy zdecydujemy się na użycie tych samych płytek na elewacji domu, jak i wewnątrz naszych czterech kątów. Płynne przenikanie się tych dwóch światów zapewnia intrygujące doznania estetyczne oraz gwarantuje spójność i harmonię aranżacji. Dostępne w ofercie marki Stegu płytki wyróżniają się wyjątkowymi walorami wizualnymi, niebywałą trwałością i prostym montażem.
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką STEGU.