Wyjątkowy projekt: dwupokojowe mieszkanie na Wilanowie
Jeszcze w latach 90. stylistyka loftowa kojarzyła się wyłącznie z przestrzeniami pofabrycznymi. Współcześnie styl industrialny coraz częściej przekracza progi niewielkich mieszkań, sprawiając, że stają się nieoczywiste, oryginalne i charakterne. Tak też stało się w przypadku dwupokojowego mieszkania na Wilanowie. W kameralnych, jasnych wnętrzach zagościły koncepcje rodem z nowojorskich loftów, doprawione wysmakowanymi elementami skandynawskimi. Dzięki temu klasyczny apartament w nowym budownictwie zamienił się w prawdziwą designerską perełkę.
Industrialny salon z aneksem
W dwupokojowym mieszkaniu prym wiedzie jasny salon połączony z aneksem kuchennym. Projektant zdecydował się na białe ściany i piękny, jasny parkiet w jodełkę, dodający przestrzeni nieco smaczku vintage. Każdy koneser dobrego designu zwróci uwagę na modny żeberkowy grzejnik oraz niebanalne oświetlenie wieloźródłowe nawiązujące stylem do przestrzeni industrialnych. Oprócz tego, we wnętrzu ogromną rolę pełnią intensywne kolory uzupełniające - żółć, szmaragd i błękit. Aby dodać całości charakteru, designer nie stronił również od stylowych czarnych elementów.
Warto zwrócić uwagę, że projektant postawił na bardzo przemyślane i funkcjonalne rozwiązania. Prócz wygodnego kącika telewizyjno-wypoczynkowego wygospodarował miejsce na przestrzeń jadalnianą, która w płynny sposób łączy część dzienną z aneksem kuchennym. Kuchnia została oddzielona od reszty wnętrza obszerną wyspą z wbudowanym stojakiem na wino.
Industrialna kuchnia
W samej kuchni króluje atramentowa czerń oraz eleganckie, drewniane elementy. Oprócz tego architekt postawił na modną ścianę z cegieł, która w oczywisty sposób nawiązuje do industrialnych wykończeń. Na podłodze gości ciekawa, geometryczna mozaika zaś jedna ze ścian została wykończona farbą tablicową. Oprócz tego warto zwrócić uwagę, na matowe fronty mebli oraz czarne sprzęty kuchenne, które doskonale wpisały się w całościowy projekt inspirowany loftową estetyką.
Przytulna sypialnia - styl industrialny
Jako że sypialnia z założenia powinna być miejscem kameralnym i przytulnym, architekt zrezygnował z bardzo surowych wykończeń. Prym wiedzie tu biel, na której tle odbijają się zdecydowane kolory, takie jak czerń i granat. Głównym bohaterem we wnętrzu pozostaje łóżko o miękkim, materiałowym zagłówku. Na jednej ze ścian stanęła pojemna szafa wnękowa, która stylistycznie nawiązuje nieco do industrialnych szafek roboczych. Przyjemną dozę ciepła wprowadzają do wnętrza mięsiste tkaniny oraz oryginalna lampa-szyszka, która swoim odcieniem harmonizuje z miodową jodełką na podłodze.
Łazienka industrialna
Łazienka to istna królowa industrialu! Nie zabrakło tu efektownej ceglanej ściany oraz wielkoformatowych płytek przywodzących na myśl surowy kamień. Przytulność do wnętrza wprowadzają drewniane elementy oraz ciepłe światło. Projektant, oprócz industrialnych lamp na długich kablach, zdecydował się na listwy typu LED, które pięknie podkreślają rysunek drewnianych wykończeń. Warto również zwrócić uwagę na detale, takie jak prosta, minimalistyczna armatura czy kamienne akcesoria łazienkowe.
Minimalistyczny przedpokój
W przedpokoju panuje przyjemny minimalizm. Całość została zaprojektowana w oparciu o zdecydowany kontrast czerni i bieli. W rogu pomieszczenia znajduje się wysoka, pojemna biała szafa, w której właściciele mieszkania mogą przechowywać odzież wierzchnią i obuwie. Ciekawym elementem pozostaje czarna ściana wykończona dekoracyjnymi listwami. Warto zwrócić uwagę, że niemal w całym mieszkaniu, oprócz łazienki, kuchni i przestrzeni tuż przy drzwiach wejściowych, króluje ten sam rodzaj klepki podłogowej. Dzięki takiemu zabiegowi mieszkanie wydaje się optycznie większe, a stylizacja pozostaje bardziej harmonijna.
Aranżując niewielkie mieszkanie bardzo ważne jest, aby koncepcja pozostawała spójna - zarówno pod względem stylistycznym, jak i kolorystycznym. Dzięki temu przestrzeń prezentuje się szlachetnie i harmonijnie. Jeśli zatem decydujesz się na styl industrialny, zadbaj, aby loftowe elementy pojawiały się w każdym wnętrzu. Dzięki temu uzyskasz projekt przemyślany i wysoce estetyczny.
Projekt: Deer Design