Wanna z prysznicem – czy warto postawić na rozwiązanie 2w1? Sprawdzamy
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką KFA Armatura.
Każdy, kto urządza łazienkę, prędzej czy później stanie przed dylematem: wybrać wannę czy prysznic? Najważniejszym czynnikiem są oczywiście upodobania domowników, ale jeśli te są zróżnicowane, przeszkodą może stać się niewielki metraż. Istnieje jednak sposób, by zadowolić zarówno miłośników relaksujących kąpieli, jak i orzeźwiającego prysznica – wystarczy postawić na wannę ze specjalnym parawanem.
Wanna czy prysznic? Nie musisz wybierać!
W piątkowy wieczór lubisz zrelaksować się w wannie wypełnionej gorącą wodą, jednak na co dzień korzystasz raczej z szybkiego prysznica? Jeśli Twoja łazienka ma duży metraż i pomieści zarówno wannę, jak i prysznic – nie musisz wybierać. Problem pojawia się w niewielkich wnętrzach, gdzie ważny jest każdy centymetr powierzchni.
Idealnym kompromisem, a zarazem najbardziej funkcjonalnym rozwiązaniem może okazać się montaż wanny z parawanem. Dzięki temu będziesz mógł korzystać zarówno z zalet wanny, jak i prysznica. Takie praktyczne 2w1 oszczędzi miejsce w Twojej łazience i znacznie poszerzy jej funkcjonalność. Parawan nawannowy ochroni wnętrze przed zachlapaniem, pozwoli wygodnie kąpać się na stojąco, a także stanie się dodatkowym elementem dekoracyjnym.
Parawan nawannowy: praktyczny, bezpieczny i piękny
Parawan powinien być dobrze dopasowany do rozmiaru oraz kształtu wanny. Możesz postawić na model wykonany ze szkła lub pleksi, składający się z jednej, dwóch, a nawet trzech części. Parawan może być otwierany wahadłowo, jak szklane drzwi lub harmonijkowo składać się w kierunku ściany – w zależności od Twoich preferencji. Parawany jednoczęściowe sprawdzą się dobrze w przypadku małej wanny, z kolei te złożone z dwóch czy trzech skrzydeł z łatwością dopasujesz do większych wanien o skomplikowanych kształtach.
Warto postawić na model wykonany z wytrzymałego szkła hartowanego, który będzie wyglądał świetnie w każdej nowoczesnej łazience. Zwróć uwagę na kolekcję parawanów Modern od KFA Armatura. W ich konstrukcji zastosowano szkło bezpieczne, które jest odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz różnice temperatur, a w przypadku zbicia rozsypuje się na drobne, nieostre kawałki. W parawanach Modern wykorzystano też uszczelki elastomerowe, które zapewniają całości szczelność, a przy tym są bardzo trwałe, nie kruszą się ani nie zmieniają koloru.
Profile parawanów Modern wykonane są z aluminium, a ich specjalna konstrukcja gwarantuje wytrzymałość i stabilność. Parawan musi być integralną częścią aranżacji, dlatego kolor profili możesz wybrać spośród czterech wariantów: czarnego, białego oraz chromu w wersji matowej i błyszczącej. Dzięki temu z łatwością dopasujesz ten element do armatury łazienkowej oraz pozostałych wykończeń dominujących we wnętrzu. Warto też dodać, że parawany dwu i trzyczęściowe z tej serii są wyposażone w tzw. profil U, dzięki któremu z łatwością zamontujesz je nawet przy nierównej ścianie, niwelując jej krzywizny.
Jak czyścić szklany parawan nawannowy?
Powierzchnia parawanu brudzi się podobnie, jak szyby w tradycyjnej kabiny prysznicowej. Zacieki z wody oraz osad z mydła czy kamienia nie są trudne do wyczyszczenia, zwłaszcza gdy będziesz usuwać je systematycznie. Skutecznym sposobem jest ściąganie z parawanu nadmiaru wody i wycieranie go do sucha – najlepiej po każdym umyciu. Nie zawsze mamy jednak czas i ochotę na takie zabiegi, dlatego warto zaopatrzyć się w odpowiednie środki czyszczące.
Do gry mogą wkroczyć środki naturalne, czyli ocet i soda lub preparaty stworzone z myślą o czyszczeniu powierzchni łazienkowych. Jeśli sięgasz po te drugie, weź pod uwagę produkty Clean&Fresh, a zwłaszcza preparat do impregnacji szkła z efektem hydrofobowym. To idealny środek do czyszczenia szklanej powierzchni parawanu, który stworzy na niej ochronną warstwę ułatwiającą szybkie ściekanie wody, a tym samym sprawi, że nie będą powstawały na niej zacieki.
Wanna z prysznicem – jaka bateria sprawdzi się najlepiej?
Już wiesz, że w Twojej łazience znajdzie się wanna z parawanem? W takim razie czas na wybór odpowiedniej armatury. Odpowiedniej, czyli takiej, która zapewni nie tylko komfortową kąpiel, ale też wygodny prysznic.
Należy więc się wybrać rozwiązanie 2w1, wyposażone w wylewkę wannową oraz słuchawkę prysznicową. Świetną opcją jest np. Bateria Abasha od KFA Armatura z dolnym przełącznikiem natrysku, który porusza się „na boki”. Dzięki temu nie ucieka z namydlonej dłoni, jest też trwalszy niż tradycyjne warianty „góra-dół”. Z kolei w baterii Angelit, która wyróżnia się nietypowym kształtem i białym kolorem, zastosowano przełącznik zintegrowany z regulatorem ceramicznym. By skierować wodę do słuchawki prysznicowej lub wylewki wystarczy odpowiednio ustawić dźwignię uchwytu.
Tobie śnią się kąpiele pod puszystą pianą, a inni domownicy marzą o dużej deszczowni? Decydując się na wannę z prysznicem, nie musisz z niczego rezygnować! W tej konfiguracji najlepiej sprawdzi się armatura Logon, a konkretnie deszczownia z baterią natryskową i składaną wylewką wannową. To rozwiązanie 3w1! Możesz swobodnie korzystać z komfortu, jaki zapewnia deszczownia, sięgnąć po słuchawkę prysznicową i wygodnie nalać wody do wanny. Dzięki temu, że wylewka jest składana, nie będzie przeszkadzała podczas korzystania z prysznica.
Świetnym rozwiązaniem będzie też bateria termostatyczna, np. model Moza, który podobnie jak Logon wyposażono w efektowną deszczownię, słuchawkę oraz składaną wylewkę wannową. Termostat zapewnia utrzymanie stałej temperatury oraz strumienia wody, nawet podczas skoków ciśnienia.
Co z ekologią? Sprawdź, ile wody zużyjesz podczas kąpieli
Oszczędzanie wody to jedno z najważniejszych ekologicznych działań, jakie podejmujemy w naszych domach. Z reguły uważa się, że korzystając z prysznica, zużywamy jej mniej, niż biorąc kąpiel w wannie. Nie jest to jednak do końca prawda – pod uwagę należy wziąć również nawyki domowników. Podczas 5-minutowego prysznica zużyjesz około 50 l wody, łatwo więc policzyć, że stojąc pod strumieniem przez 15 minut, będzie to już około 150 l. A tyle wystarczy, by komfortowo wykąpać się w wannie.
Ważny jest więc nie tyle rodzaj kąpieli, co nasze przyzwyczajenia. Warto nad nimi pracować, skracając czas prysznica czy wypełniając wannę mniejszą ilością wody. Mając wannę z prysznicem, możesz stworzyć tygodniowy harmonogram – raz w tygodniu zorganizować sobie kąpiel, a w pozostałe dni rozważnie korzystać z prysznica. W ten sposób połączysz przyjemne z pożytecznym.
Wanna czy prysznic? Zamiast wybierać, postaw na wannę i dopasuj do niej efektowny, szklany parawan. Zyskasz wygodną strefę kąpieli 2w1, w której – zależnie od nastroju i preferencji – będziesz mógł wypocząć pod kołderką puszystej piany lub wziąć orzeźwiający prysznic. To idealne rozwiązanie do małej łazienki i praktyczny kompromis, który trafi w gusta wszystkich domowników.
Materiał sponsorowany zrealizowany we współpracy z marką KFA Armatura.